آزادسازی 350 میلیارد تومان از بانک های چینی برای اداره شرکت هفت تپه

[ad_1]

ایسنا/ خوزستان دادستان عمومی و انقلاب سابق اهواز با اشاره به روند حل مشکلات شرکت نیشکر هفت تپه گفت: عمق موضوع هفت تپه خیلی بیشتر از این مسائل بود و بحث اجتماعی و کارگری لایه آن بالاتر بود.

عباس حسینی پویا در مراسم تودیع و معارفه مدیرکل دادگستری خوزستان و دادستان مرکز استان که امروز (15 فروردین) برگزار شد، گفت: هدف از تشکیل پرونده اجرای حکم است. در بدو ورود، قرارگاه اجرای احکام به ویژه در اهواز شلوغ بود به طوری که 50 درصد از آمار اعدام خوزستان در این شهر بود.

به گزارش ایسنا، وی افزود: در ابتدای کار با 20 هزار و 617 پرونده به این حوزه رسیدم که در مدت هفت سال و دو ماه خدمت، 147 هزار پرونده اجرا و 145 هزار پرونده مختومه و 4 هزار و 412 پرونده.

دادستان سابق اهواز گفت: همچنین ۴۵ هزار پرونده در حوزه بازپرسی، بازپرسی و دادگستری در دادسرای خوزستان داشتیم. در این مدت 314 هزار پرونده تشکیل و 322 هزار پرونده مختومه شده است. در حال حاضر 37 هزار پرونده در محاکم خوزستان وجود دارد که نسبت به گذشته 8 هزار پرونده معادل حدود 18 درصد از پرونده ها کسر شده است. البته لازم به ذکر است که هر سال 10 درصد به موجودی کالا اضافه می شود.

حسینی پویا با اشاره به وظایف طاقت فرسا و خطیر دادستانی و تعیین حدود 315 وظیفه به دادستان اظهار داشت: در مدت خدمت در این سمت در خوزستان روزها و ماه های پرتلاطمی از جمله موضوع هفت تپه را پشت سر گذاشتیم.

وی افزود: عمق موضوع هفت تپه خیلی بیشتر از این مسائل بود و بحث های اجتماعی و کارگری لایه بالای آن بود. وقتی شورای امنیت و رئیس قوه قضائیه من را به عنوان نماینده تام الاختیار در پرونده هفت تپه منصوب کردند دیگر نمی توانستم اشتباه کنم.

حسینی پویا گفت: در لایه بالای هفت تپه در کنار کارگرانی بودیم که مظلوم نمایی می کردند و بعضاً حق داشتند. شبکه های معاند خیلی از ما جاسوسی کردند، اما وقتی دیدیم هر شب در شبکه های مخالف روی آنتن هستیم، متوجه شدیم که در مسیر درستی هستیم.

دادستان سابق اهواز گفت: اگر همکاری دادستان کل کشور نبود شاید این مشکل به این راحتی حل نمی شد. 350 میلیارد تومان پول در بانک های چین مسدود شد و دادستان کل کشور آن پول را آزاد کرد و به من داد تا یک سال این شرکت را اداره کنم به اضافه تعهدات مختلف. از اول تا دهم هر ماه پیگیری های لازم را انجام می داد تا حقوق کارگران به موقع پرداخت شود.

وی با اشاره به لایه های زیربنایی موضوع هفت تپه، تصریح کرد: قصد براندازی داشتند و موضوع حقوق و امثال آن را بهانه کردند. علاوه بر این می خواستند این موضوع را به کارخانه گروه ملی (فولاد) نیز گسترش دهند. می خواستند طبقه کارگر ایجاد کنند، شورای امنیت مجدداً من را به عنوان نماینده تام الاختیار گروه ملی منصوب کرد و با پیگیری، به اعتصاب پایان دادم و مشعل کوره روشن شد.

حسینی پویا با اشاره به سایر اقدامات خود در مدت تصدی این سمت و مهر تایید رئیس قوه قضائیه بر آن اقدامات، گفت: اقدام دیگر ورود به پرونده چند مظنون بود. پرونده صندوق خانه رامهرمز حدود 150 هزار شاکی داشت که در مرحله دادگاه برای بازگرداندن پول مردم اجازه گرفتم. تاکنون پول حدود 70 تا 80 هزار نفر برگردانده شده است و قرار است مبلغ دیگری نیز توزیع شود.

وی افزود: فعال سازی انجمن حمایت از زندانیان استان خوزستان و کسب رتبه اول تا دوم کشوری از دیگر اقدامات انجام شده است. با کمک اعتبارات و درآمد این انجمن دو مرکز دیالیز مجهز به بیمارستان های خصوصی در تهران و اهواز احداث کردیم. درآمد این مراکز صرف خانواده های زندانیان می شود.

دادستان عمومی و انقلاب سابق اهواز با اشاره به تبعات وجود معتادان متجاهر در این شهرستان گفت: با پیگیری های انجام شده کمپ ماده 16 نیز راه اندازی می شود.

انتهای پیام

[ad_2]
Source link

درباره ی admin_asooweb

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.