آیا افراد پس از «طلاق» همان افراد می شوند؟

[ad_1]

یک روانشناس با اشاره به آسیب های روانی طلاق برای افراد و تاکید بر لزوم کمک گرفتن از یک مشاور متخصص برای کاهش این آسیب ها، گفت: استثنائاتی وجود دارد، زیرا طلاق مانند بمبی عمل می کند که پس از انفجار، تمام وجود فرد را در بر می گیرد. بدن یک فرد است و گاهی اثرات منفی آن تا آخر عمر با فرد باقی می ماند.

دکتر در گفت وگو با ایسنا، محمدابراهیم تکلو وی درباره فشارهای روانی بر افراد پس از طلاق گفت: در اغلب موارد بازگشت به زندگی عادی و عادی پس از طلاق بدون کمک روانشناس متخصص و بدون مطالعه برای پی بردن به آسیب هایی که در رابطه اشتباه به ما وارد شده است. و تلاش برای ترمیم این آسیب ها ممکن نیست.

وی با بیان اینکه افرادی که دارای تیپ ها و شخصیت های روانی خاص هستند، ممکن است بهتر بتوانند با طلاق و جدایی کنار بیایند، افزود: از نظر علمی حداقل شش ماه طول می کشد تا افرادی که آسیب های روانی دارند تحمل کنند. رابطه قبلی خود را فراموش کنید و این بار در برخی موارد طولانی تر و طولانی تر می شود.

وی افزود: آیا افراد پس از طلاق مانند قبل می شوند یا خیر؟ این بستگی به این دارد که افراد پس از طلاق چقدر روی خودشان کار کرده اند، آسیب های وارده به روان خود را تشخیص داده و از مشاوران متخصص برای ترمیم آسیب ها کمک گرفته اند.

این روانشناس با تاکید بر اهمیت و ضرورت استفاده از خدمات روانشناسی و مشاوره پس از طلاق، ادامه داد: بسیار ضروری است که افراد پس از طلاق افراد را به روانشناس و مشاور ارجاع دهند، زیرا مشاور و روانشناس علاوه بر همدلی با افراد مطلقه. شخص، به شما آسیب برساند.” این آسیب ها را می شناسد و ترمیم می کند.

به گفته وی، آسیب های روانی طلاق بسته به تیپ شخصیتی افراد می تواند تا پایان عمر در روح و روان برخی افراد باقی بماند و تا سال ها آثار بد و منفی خود را بر افراد بگذارد.

تکلو معتقد است که در حالی که برخی از زنان و مردان تمام تلاش و انرژی خود را صرف رابطه گذشته خود کردند، به جدایی ختم شد و بنابراین پس از طلاق، انرژی کافی برای برقراری یک رابطه سالم و ازدواج دیگر وجود داشت.

این روانشناس همچنین گفت: بخشی از استرس های روانی پس از طلاق به جنبه های فردی معطوف می شود به طوری که افراد دائماً با خود فکر می کنند که چرا انتخاب و ازدواج اشتباهی انجام داده اند و با وجود صرف عمر، انرژی و انرژی در این مسیر، شغل شما باعث شده است. تازه به جدایی ختم شد

وی در ادامه در خصوص بعد شخصی فشارهای روانی پس از طلاق بر افراد تصریح کرد: افراد پس از طلاق دائماً با خود متعجب می شوند که آیا می توانند رابطه درست دیگری را تجربه کنند و دوباره ازدواج کنند یا خیر؟ از سوی دیگر برخی افراد به دلیل ازدواج اشتباه و تجربیات ناخوشایند عموماً نسبت به ازدواج بدبین هستند و تصمیم می گیرند تا آخر عمر مجرد بمانند. گاهی اوقات افراد نگرش خود را نسبت به “زن” و “مرد” تغییر می دهند و فکر می کنند همه زن ها یا مردان رفتارهای مشابهی با همسران سابق خود دارند و بنابراین نباید ازدواج کنند.

تکلو اظهار داشت: روابط اجتماعی افراد پس از طلاق تحت الشعاع قرار می گیرد و افراد در روابط عادی خود با همکاران، دوستان و… واکنش تدافعی نشان می دهند و خشم و کینه خود را آشکارا نسبت به جنس مخالف ابراز می کنند. زنان به عنوان طعمه ای که می توانند خواسته های خود را بر آنها تحمیل کنند. به دلیل آسیب پذیری این افراد، دیگران احساس می کنند راحت تر می توانند به آنها نزدیک شوند و خواسته های خود را به آنها تحمیل کنند.

این روانشناس در ادامه با بیان اینکه کلمه طلاق اشتباه است و خود این کلمه فشار روانی زیادی به افراد وارد می کند، ادامه داد: دیگران فکر می کنند چون طلاق ها با این جدایی اعتماد به نفس و عزت نفس خود را از دست داده اند، می توانند به راحتی قابل نزدیک شدن باشد و محدودیت یا مانعی برای تماس و نزدیک شدن با این افراد وجود نداشته باشد. از سوی دیگر افراد مطلقه به دلایلی مانند عدم استقلال و ضعف های موجود و آسیب های روانی می توانند تسلیم خواسته های نادرست دیگران شوند.

وی در پایان سخنان خود لزوم کمک گرفتن از افراد پس از طلاق از مشاوران متخصص را برای رفع آسیب های روانی روانی، رفع ضعف ها و شکاف های روانی و آسیب های روانی پس از طلاق نیازمند کمک مشاوران یادآور شد. این زمینه را فراهم کند تا افراد دیگر وارد روابط اشتباه نشوند و ضعف ها و اشتباهات گذشته خود را در روابط آینده تکرار نکنند.

انتهای پیام

[ad_2]
Source link

درباره ی admin_asooweb

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.