ارائه کالای قاچاق به جرم تبدیل شده است

[ad_1]

معاون صنایع عمومی وزارت صمت اعلام کرد: قانون جدید مبارزه با قاچاق کالا و ارز، ارائه خدمات به کالاهای قاچاق را جرم انگاری کرد.

به گزارش ایسنا، محمدمهدی برادران در حاشیه جلسه ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز در جمع خبرنگاران اظهار کرد: اقدامات انجام شده است.نتایج این نظرسنجی نیز نشان می دهد که مردم بیشتر محصولات خارجی را تقلبی می دانند.

وی با اشاره به پیگیری سامانه های مختلف در قالب بازرسی و رسیدگی به کالاهای تقلبی، قاچاق و غیراستاندارد گفت: با متخلفان که مفید است.

این برادران با بیان اینکه قانون ارائه خدمات به کالای قاچاق را جرم انگاری می کند، تصریح کرد: به عنوان مثال اگر تعمیرکار آگاهانه یا عمدا از کالای قاچاق یا تقلبی استفاده کند، جرم انگاری می شود. همچنین بیمه کالای قاچاق توسط شرکت بیمه جرم است.

به گفته وی، در حال حاضر تمامی کالاهای حوزه لوازم یدکی نیازمند دریافت شناسه و کد رهگیری هستند اما سه ماه فرصت دارند تا به سطح عرضه برسند.

تغییرات مهم در قانون مبارزه با قاچاق

امیرمحمد پرهام فر – مدیرکل دفتر پیشگیری از مبارزه با قاچاق کالا و سکه – نیز در جمع خبرنگاران گفت: اصلاحیه جدید قانون مبارزه با قاچاق کالا و سکه از هفته گذشته توسط رئیس جمهور ابلاغ شده است. قانون جدید الزامات جدیدی را در بخش شفافیت در جابجایی، نگهداری و حمل و نقل کالا پیش بینی کرده است.

به گفته وی، از این حیث بحث ثبت اجباری کالا در سامانه جامع انبارها و صدور فاکتور و مرسوله از انبارها با مشخصات پیش بینی شده در قانون یکی از این موارد جدید است. عدم ثبت کالا به این صورت دارای ضمانت لازم الاجرا می باشد و همچنین در صورتی که انبار کالا را بدون این ویژگی مشمول شناسایی نگه داشته باشد، مشمول حداقل مجازات قاچاق می شود.

مدیرکل دفتر پیشگیری از قاچاق کالا و مبادلات همچنین خاطرنشان کرد: بر اساس مفاد این قانون، ارائه هرگونه خدمات اعم از بیمه، گارانتی، خدمات پس از فروش، تعمیر و … می باشد. قاچاق مجازات دارد

انتهای پیام

[ad_2]
Source link

درباره ی admin_asooweb

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.