اردوغان در گفتگو با عباس و گوترش: ترکیه همیشه در کنار فلسطین است

[ad_1]

رئیس جمهور ترکیه در تماس تلفنی با رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین، اقدامات رژیم صهیونیستی علیه نمازگزاران در مسجد الاقصی را به شدت محکوم کرد. رئیس جمهور ترکیه و دبیرکل سازمان ملل نیز در تماس تلفنی درباره حمله اسرائیل به مسجد الاقصی صحبت کردند.

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری آناتولی ترکیه، رجب طیب اردوغان، رئیس جمهور ترکیه در تماس تلفنی با محمود عباس، رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین، برای مجروحان این حادثه شفای عاجل و برای شهدا تسلیت گفت.

وی با تاکید بر اینکه کشورش با تهدید و اقدامات تحریک آمیز علیه مسجدالاقصی مواجه خواهد شد، گفت: ترکیه همیشه از فلسطین حمایت خواهد کرد.

وی گفت: رویدادهای کنونی یادآور نیاز فلسطینیان به تلاش برای اتحاد و آشتی است.

اردوغان در ادامه خطاب به محمود عباس گفت: «از شما به خاطر رهبری «عاقلانه» شما، هم در سطح واحد و هم به خاطر توصیه‌هایتان برای مهارتان تشکر می‌کنم.

رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین همچنین در تماس تلفنی خود نسبت به خطر حملات مکرر اسرائیل به مسجد الاقصی و هتک حرمت این ماه پرفضیلت هشدار داد و گفت: ما نمی توانیم در این زمینه سکوت کنیم، جامعه جهانی جلوی حملات اسرائیل را بگیرد و فراهم کند. حمایت بین المللی.” مردم فلسطین باید فورا مداخله کنند.

رئیس جمهور ترکیه همچنین در توئیتی نوشت که با آنتونیو گوترش، دبیرکل سازمان ملل متحد درباره برخی مسائل منطقه ای و بین المللی از جمله تحولات بیت المقدس و تهاجم اسرائیل به مسجد الاقصی و نمازگزاران فلسطینی و همچنین جنگ روسیه تلفنی گفتگو کرده است. -اوکراین .

اردوغان در این تماس تاکید کرد که همه باید از اقدامات استانبول در اوکراین حمایت کنند و تلاش بیشتر برای حل اختلافات مکمل طرح های صلح ترکیه خواهد بود.

رئیس جمهور ترکیه بار دیگر بر مخالفت شدید خود با حملات و اقدامات تحریک آمیز رژیم صهیونیستی علیه مسجد الاقصی تاکید کرد و آن را به شدت محکوم کرد.

وی همچنین با گوترش درباره اقدامات مشترکی که می‌توان برای برقراری صلح در منطقه اتخاذ کرد، گفتگو کرد.

آمینه اردوغان، همسر رئیس جمهور ترکیه نیز در پیامی توئیتری حمله نظامیان اسرائیلی به مسجد الاقصی و حملات آنها به نمازگزاران فلسطینی را به شدت محکوم کرد.

آمنه اردوغان در توئیتی نوشت: حملات به مسجد الاقصی در ماه مبارک رمضان قلب ما را شکست.

وی همچنین حملات غیرقانونی ارتش رژیم صهیونیستی به غیرنظامیان به ویژه زنان و کودکان را به شدت محکوم کرد و از جامعه جهانی خواست به وظیفه خود در برقراری صلح جهانی فارغ از مذهب، زبان و نژاد عمل کند.

صبح روز یکشنبه 545 شهرک نشین اسرائیلی با حمایت قوی پلیس اسرائیل به مسجد الاقصی یورش بردند و به گفته دفتر صندوق اسلامی فلسطین، این حمله سه ساعت به طول انجامید.

انتهای پیام

[ad_2]
Source link

درباره ی admin_asooweb

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.