از وضعیت حاشیه بازی ایران و لبنان تا خشونت علیه بازیگران زن

[ad_1]

کمک یک میلیارد تومانی مقام معظم رهبری به سی و پنجمین جشن گلریزان ستاد دیه کشور، آخرین وضعیت ایران و لبنان در مشهد و موضوع خشونت علیه بازیگران از مهمترین اخبار حقوقی هفته گذشته بود.

به گزارش ایسنا، در این گزارش مهم ترین اخبار حقوقی و قضایی هفته گذشته را مرور می کنید:

63 هزار پرونده از تراز دادگستری تهران در سال گذشته کاسته شده است

از وضعیت حاشیه بازی ایران و لبنان تا خشونت علیه بازیگران زن

علی القاصی، رئیس کل دادگستری استان تهران از کاهش 63 هزار و 757 پرونده از تراز دادگستری استان تهران در سال گذشته خبر داد.

القاصی با مشکل گرامر وی خطاب به مدیران واحدهای قضایی و ستادی دادگستری کل استان تهران برای حمایت از چرخه تولید، تصریح کرد: تمامی مدیران واحدهای قضایی و ستادی کل دادگستری استان تهران موظفند آمار و اطلاعات شرکت ها را اعلام کنند. در واحد قضایی مربوطه کل قوه قضاییه استان تهران باید وارد عمل شود.

رئیس کل دادگستری استان تهران از سرمایه گذاری حمایت می کند حلال و با رفع موانع پیشروی واحدهای تولیدی در مجموعه قضایی این استان، اعلام آمادگی کرد و گفت: دادگستری تهران با حمایت از تولید و کسب و کار، امنیت سرمایه گذار را تامین می کند.

اعتراض ایران به رفتار غیرانسانی پلیس دانمارک با پناهجویان ایرانی

از وضعیت حاشیه بازی ایران و لبنان تا خشونت علیه بازیگران زن

کاظم غریب آبادی، دبیرکل دفتر حقوق بشر، ضمن ابراز اعتراض به رفتار خشونت آمیز بدنی مقامات ایرانی با شهروندان دانمارکی، از مقامات ذیربط دانمارک خواست ضمن جلوگیری از این اقدامات غیرانسانی، از اعمال استانداردهای دوگانه بر شهروندان خودداری کنند.

مشمول کمک یک میلیارد تومانی رهبر انقلاب چه کسانی هستند؟

مقام معظم رهبری در آستانه جشن سی و پنجمین گلریزان ستاد دیه کشور مبلغی معادل یک میلیارد تومان برای آزادی زندانیان جرائم غیرعمد اختصاص دادند.

آغاز ثبت نام آزمون داوطلبان پروانه وکالت در مرکز امور مشاوران قضایی

از وضعیت حاشیه بازی ایران و لبنان تا خشونت علیه بازیگران زن

مرکز سنجش، پذیرش و فارغ التحصیلی دانشگاه آزاد اسلامی اعلام کرد: درخواست شرکت در آزمون وکالت 1401 برای داوطلبان کانون حقوقی، کارشناسان رسمی و مشاوران قوه قضائیه از امروز شنبه 20 فروردین ماه آغاز شد و تا روز جمعه 25 فروردین ادامه دارد.

آزمون داوطلبان پروانه وکالت روز جمعه 23 اردیبهشت ماه به طور همزمان در تهران و 50 حوزه امتحانی سراسر کشور برگزار می شود.

اقدامات وزارت عمومی تهران در رفع تصرف اراضی را توضیح دهید

از وضعیت حاشیه بازی ایران و لبنان تا خشونت علیه بازیگران زن

علی صالحی دادستان تهران گفت: پس از دادستان تهران در سال گذشته بیش از 2500 هکتار از اراضی و منابع طبیعی استان تهران به ارزش حدود چهل میلیارد تومان به بیت المال برگشت داده شده است.

اثرات اشتغالزایی در کاهش میزان فعالیت مجرمانه را توضیح دهید

از وضعیت حاشیه بازی ایران و لبنان تا خشونت علیه بازیگران زن

حجت الاسلام والمسلمین محسنی اژه ای رئیس قوه قضائیه در دیدار با اعضای کمیسیون صنایع و معادن مجلس به تشریح اثرات اشتغالزایی در کاهش میزان جرایم مجرمانه پرداخت و گفت: ما ماموران هستیم. سیستم، وظیفه سنگینی برای انجام دادن دارد.

رئیس قوه قضائیه افزود: امروز استقلال و عزت که در ایران در هیچ کشور دیگری اسلام وجود ندارد.

نظریه پزشکی قانونی در موارد، فصل گفتمان است

از وضعیت حاشیه بازی ایران و لبنان تا خشونت علیه بازیگران زن

حجت الاسلام والمسلمین مصدق معاون اول قوه قضائیه با اشاره به اهمیت پزشکی قانونی گفت: پزشکی قانونی نهادی حرفه ای و تخصصی در حوزه تخصصی پزشکی و زیرمجموعه قوه قضائیه و یکی است. از ارکان مهم این بدنه

معاون اول قوه قضائیه گفت: امروز به دنبال این هستیم که کار قوه قضائیه را در معرض دید همگان قرار دهیم تا نخبه این اجرا را کامنت کنید

هیچ گزارشی از خشونت علیه بازیگران زن گزارش نشده است.

از وضعیت حاشیه بازی ایران و لبنان تا خشونت علیه بازیگران زن

ذبیح الله خدائیان سخنگوی قوه قضائیه در اولین نشست خبری سال جدید در پاسخ به سوالی درباره حواشی بازی فوتبال ایران و لبنان در مشهد گفت: مشکلی بود که بی تدبیری پیش آمد و رئیس جمهور دستور داد. و دادستان کل کشور با ورود به دادسرای مشهد مستقر و تحقیقات در خصوص علل و عوامل حادثه و تحقیقات در خصوص قصور مسئولین صورت گرفت و تا به امروز پاسخی دریافت نشده است.

وی در پاسخ به این سوال که آیا پرونده ای در رابطه با خشونت علیه بازیگران زن تشکیل شده است، گفت: خشونت علیه بازیگران زن در فضای مجازی ثبت شده است و تاکنون هیچ پرونده ای تشکیل نشده و شکایتی صورت نگرفته است و قوه قضاییه هم ورود ندارد و اگر شکایتی باشد. تشکیل شود، قوه قضائیه وارد می شود.» هرگونه رسیدگی و رسیدگی به اعمال منافی عفت از طریق مراجع قضایی ممنوع است. مگر اینکه جرم در ملاء عام و در ملاء عام صورت گرفته باشد یا مرتکب خصوصی داشته باشد یا مربوط به تجاوز جنسی و سازماندهی شده باشد و چون تاکنون اتهامی مطرح نشده است، قوه قضائیه وارد نشده است.

رأی دیوان عدالت اداری در مورد افراد فاقد شناسنامه

از وضعیت حاشیه بازی ایران و لبنان تا خشونت علیه بازیگران زن

دیوان عدالت اداری رای داد که تشکیل پرونده برای اخذ شناسنامه برای افرادی که والدین آنها فاقد مدارک اصیل ایرانی هستند بلامانع است.

پروژه پتروشیمی میانکاله متوقف شد

از وضعیت حاشیه بازی ایران و لبنان تا خشونت علیه بازیگران زن

دادستان دیوان عالی کشور و مدیرکل حقوق عمومی کشور در پیگیری حقوق عامه و پیشگیری از وقوع جرم با ارسال نامه ای به دادستان کل کشور و انقلاب مازندران دستور توقف پروژه پتروشیمی میانکاله را صادر کردند.

رئیس دبیرخانه شورای حمایت از حقوق بیت المال در این دستور خطاب به دادستان مازندران تاکید کرد: در خصوص احداث مجتمع پتروشیمی در مراتع روستای حسین آباد شهرستان بهشهر، در اکوسیستم میانکاله گزارشی از جنبه های مختلف فرآیند واگذاری 90 هکتار عرصه برای سرمایه گذاری، بررسی اولیه پروژه و موقعیت مکانی آن، اخذ مجوزهای لازم از مراجع ذیصلاح و تحلیل اثرات زیست محیطی پروژه باید ارائه شود. تهیه شده و پروژه باید تا مشخص شدن نتایج نهایی بررسی ادامه یابد.

حجت الاسلام و المسلمین محمدصادق اکبری رئیس کل دادگستری استان مازندران نیز گفت: راه اندازی پتروشیمی میانکاله منوط به اخذ مجوز است و با متخلفان از دستور توقف پروژه پتروشیمی میانکاله برخورد قاطع خواهد شد.

انتهای پیام

[ad_2]
Source link

درباره ی admin_asooweb

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.