استاندارد دوگانه غرب در مواجهه با بحران های انسانی

[ad_1]

یک کارشناس مسائل بین الملل با اشاره به تبعیض رسانه ها علیه اوکراین توسط سایر بحران های بشردوستانه در سراسر جهان گفت: امروز شاهد نوعی رفتار مشکوک و نژادپرستانه در سطح بین المللی هستیم و جامعه بین المللی بیشتر با آمریکا همسو شده است. . .

عماد آبشناس در گفت وگو با ایسنا، در تحلیلی از رفتار دوگانه غرب در پی حوادث اوکراین، علیرغم اینکه ملت فلسطین یا بسیاری از کشورهای دیگر سال هاست تحت ظلم و ستم قرار گرفته اند و غرب واکنشی نشان نداده است. در مورد این موارد گفت: ما در شرایطی هستیم که در ابتدای جنگ در اوکراین موضوعاتی مانند رنگ پوست، چشم یا نژاد توسط رسانه های غربی پوشش داده می شد که نشان دهنده نژادپرستی و استانداردهای دوگانه در سطح بین المللی است.

وی افزود: امروز می بینیم که حتی در جامعه جهانی نیز این وضعیت دوگانه ادامه دارد، در حالی که سال هاست مردم فلسطین کشته، شهید و مظلوم هستند، حتی در دوران معاصر، آمریکایی ها در عراق و افغانستان و بسیاری دیگر. مردم را در سراسر جهان تحت ستم و زور قرار دادند و چه فجایع را که به بار نیاوردند. انسانیت در هر کجای دنیا که باشد و با هیچ دینی فرقی ندارد، انسان مهم است.

این کارشناس مسائل بین الملل تاکید کرد: وقتی از انسانیت صحبت می کنیم باید معیارهایمان یکی باشد اما متاسفانه الان اینطور شده که اگر به نفع آمریکا و غرب است کشتن درست است و اگر به نفع شماست. ضرر، درست نیست.” مسئله فقط مربوط به مردم اوکراین نیست، آمریکایی ها تمام تلاش خود را می کنند تا آخرین نفر در اوکراین با روسیه بجنگد، حتی اگر همه مردم کشته شوند.

آبشناس گفت: متأسفانه جامعه جهانی امروز آمریکا را دنبال می کند، حتی می بینیم که برای اولین بار دبیرکل سازمان ملل در جنگ موضع می گیرد در حالی که سازمان ملل باید از موضع گیری خودداری کند. این اتفاقات موجودیت سازمان ملل را زیر سوال می برد.

وی در پایان خاطرنشان کرد: امروز سازمان ملل به ابزاری برای ظالمان و اعمال سلطه و زور تبدیل شده است و شرایط به گونه ای است که همه باید به زور حق خود را بگیرند.

انتهای پیام

[ad_2]
Source link

درباره ی admin_asooweb

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.