افت شدید دما در خراسان رضوی با وقوع خسارت

[ad_1]

ایسنا/ خراسان رضوی سازمان هواشناسی خراسان رضوی با صدور هشداری کاهش دما و احتمال آسیب به سطح زرد را پیش بینی کرد.

بر اساس نقشه ها و مدل های هواشناسی، با توجه به نفوذ جریانات سرد شمال شرق به خراسان رضوی و افزایش فشار از اواخر روز دوشنبه پیش بینی می شود ضمن اینکه کاهش محسوس دما به ویژه در نیمه شمالی وزش باد افزایش می یابد. در ادامه ما در شرق استان بخصوص در شرق استان هستیم.

در این اطلاعیه نتیجه عملیات سامانه جوی، وقوع بارندگی های پراکنده در نیمه شمالی استان اعلام شد که فردا در مناطق سردسیر و کوهستانی به بارش باران و برف تبدیل می شود. همچنین دمای هوا در ساعات گرم روز بین 8 تا 10 درجه و در ساعات سرد روز 3 تا 5 درجه کاهش می یابد. مدرک خواهد آمد.

از دیگر پیامدهای این سامانه وزش باد شدید در برخی نقاط همراه با گرد و غبار، کاهش میدان دید، کاهش کیفیت هوا و احتمال خسارات به ویژه در محدوده شرق خراسان رضوی و تشکیل مه و کاهش دید در مناطق سردسیر و کوهستانی است. . . محورهای مواصلاتی استان، لغزندگی جاده ها و معابر به ویژه محورهای کوهستانی در نیمه شمالی استان رخ خواهد داد.

در این اطلاعیه ساعت شروع به کار این سامانه آخر شب و ساعت پایان آن چهارشنبه اعلام شده است و به متولیان اسکان و اماکن پذیرایی از زائران و صاحبان گلخانه ها، دامداری ها و مرغداری ها هشدار داده شده است. کاهش قابل توجه دما و رعایت نکات ایمنی.

همچنین در این اطلاعیه خاطرنشان شده است که تمهیدات لازم برای جلوگیری از خسارات احتمالی ناشی از افزایش شدت باد و همچنین داشتن تجهیزات زمستانی در تردد جاده ای استان ضروری است.

انتهای پیام

[ad_2]
Source link

درباره ی admin_asooweb

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.