انتقاد معاون اول رئیس جمهور از سرعت توسعه صنعتی کشور

[ad_1]

هفتمین جلسه کمیته علمی تدوین برنامه راهبردی صنعتی کشور و ارتقای تولید ملی ظهر امروز (شنبه) به ریاست معاون اول رئیس جمهور تشکیل شد.

به گزارش ایسنا، محمد مخبر با اشاره به ضعف ها و کاستی های صنعت کشور، گفت: تدوین نقشه راه و برنامه ریزی جامع برای توسعه همه ابعاد صنعت کشور ضروری است.

معاون اول رئیس جمهور با اشاره به گزارشات ارائه شده در این جلسه تصریح کرد: نقشه راه توسعه صنعت کشور باید به گونه ای تدوین شود که اکثریت کارشناسان صنعت با آن موافق باشند تا شاهد مشارکت و همگرایی مردمی برای اجرای این امر باشیم. برنامه ریزی کنیم بیایید باشیم

وی یادآور شد: برخی کشورها مسیر توسعه صنعتی را همزمان با ایران آغاز کردند، اما امروز از ما جلوتر هستند، لازم نیست مسیرهای گذشته را اصلاح کنیم، مسیر دقیق و درستی را طی کنیم.

مخبر با اشاره به انتصاب سال نو با عنوان «تولید; دانش بنیان و اشتغالزایی» توسط مقام معظم رهبری تصریح کرد: رهبر معظم انقلاب با این نام، یکی از حیاتی ترین نیازهای کشور را بر تمرکز دستگاه ها و نهادهای مختلف بر این موضوعات مهم تاکید کردند.

معاون اول رئیس‌جمهور افزود: باید راهبردها، چارچوب‌ها و سیاست‌های مشخصی برای توسعه صنعتی کشور داشته باشیم تا همه صنایع مختلف کشور براساس یک سند مشخص و معتبر به سمت توسعه حرکت کنند.

در این جلسه عادل آذر مشاور رئیس جمهور و رئیس موسسه عالی آموزش و پژوهش در مدیریت، مدیریت و برنامه ریزی گزارشی از طرح تدوین برنامه راهبردی صنعتی و ارتقای تولید ملی ارائه کرد.

در این گزارش به ریشه‌های تاریخی واگرایی اقتصادی ایران اشاره شد و در مورد بررسی تطبیقی ​​کشورهای منتخب و سیاست‌ها و راهبردهای صنعتی این کشورها در دهه‌های اخیر توضیحاتی ارائه شد.

در این نشست بر اهمیت توسعه همگرایی و سرمایه گذاری مشترک در صنعت کشور تاکید شد و موضوع زنجیره ارزش جهانی به عنوان یکی از مهمترین محورهای توسعه صنعتی مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

انتهای پیام

[ad_2]
Source link

درباره ی admin_asooweb

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.