بانک مرجع DNA مورد نیاز خدمه پرواز را ایجاد کنید

[ad_1]

سازمان پزشکی قانونی کشور از همکاری با سازمان هواپیمایی کشوری برای ایجاد بانک DNA خدمه پرواز خبر داد.

به گزارش ایسنا برای گسترش ارتباطات علمی و افزایش تعاملات بین دو دستگاه، تفاهم نامه همکاری بین سازمان پزشکی قانونی کشور و سازمان هواپیمایی کشوری منعقد شد.

هدف از امضای این تفاهم نامه ارتقای ارتباطات علمی، هم افزایی و همفکری، تبادل دانش و تجربیات و همکاری های اجرایی برای توسعه فناوری ها و دستیابی به نوآوری و بسترسازی برای تولید دانش است.

بهره مندی متقابل و استفاده از توانمندی های علمی، تخصصی و تجربی هر دستگاه در زمینه ارتقای ایمنی پرواز، پیشگیری از سوانح هوایی و مدیریت بحران سوانح هوایی به منظور ارائه خدمات شایسته و موثر و همکاری آموزشی و پژوهشی دوجانبه بین دو طرف. سازمان ها از دیگر اهداف این یادداشت است.

بر اساس این گزارش، همکاری در انجام تست فوری خدمه پرواز برای ایمنی پرواز، همکاری در ایجاد بانک مرجع DNA مورد نیاز خدمه پرواز، هماهنگی و اعلام سریع حوادثی که نیاز به حضور پزشکی قانونی دارد، همکاری در دریافت و ارسال نمونه ژنتیکی از بستگان جان باختگان سوانح داخلی و خارجی و همکاری دوجانبه آموزشی و پژوهشی از جمله مفاد و تعهدات این تفاهم نامه مشترک است.

به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل سازمان پزشکی قانونی، این تفاهم نامه که به امضای دکتر عباس مسجدی آرانی رئیس سازمان پزشکی قانونی و خلبان محمد محمدی بخش رئیس سازمان هواپیمایی روز یکشنبه 26 فروردین ماه با حضور مدیرکل در تشریح و رسیدگی به جرم سازمان پزشکی قانونی کشور امضا کردند. کشور (نماینده پزشکی قانونی) و مدیرکل دفتر بررسی سانحه هوایی سازمان هواپیمایی کشوری (نماینده سازمان هواپیمایی) بین دو سازمان مبادله شد.

لازم به ذکر است مدت اعتبار این تفاهم نامه پنج سال بوده و با توافق طرفین قابل تمدید می باشد.

انتهای پیام

[ad_2]
Source link

درباره ی admin_asooweb

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.