با وجود درگیری ها، وزیر اقلیت های هند تشدید تنش ها را رد کرد.

[ad_1]

وزیر اقلیت هندی در مصاحبه ای که امروز (یکشنبه) در بحبوحه ناآرامی های مذهبی در مناطق مختلف این کشور منتشر شد، گفت: هندی ها آزادی عمل، ایمان و عقیده خود را دارند و هیچ گونه عدم تحمل فزاینده ای در میان جوامع مذهبی هند وجود ندارد. والدین.

به گزارش رویترز، این بیانیه در حالی بیان شد که روز شنبه در جریان مراسم هندوها در دهلی، پایتخت، درگیری هایی روی داد که تنها چند روز پس از درگیری های مشابه در پایتخت، شش نفر از جمله شش افسر پلیس زخمی شدند.

مختار عباس نقوی، وزیر امور اقلیت های هند، یکی از اعضای حزب ملی گرای نخست وزیر نارندرا مودی، گفت: «عناصر اقلیت که قادر به درک صلح و رفاه در کشور نیستند، تلاش می کنند فرهنگ و تعهد هند را بی اعتبار کنند.

در هفته های اخیر، درگیری های جزئی بین اکثریت هندو و جامعه اقلیت مسلمان در راهپیمایی های مذهبی رخ داده است. در برخی از نقاط کشور، برخی از دانشجویان کالج در دهلی در محوطه دانشگاه در مورد سرو غذای غیر گیاهی در خوابگاه ها در یک هفته ویژه هندوها بحث کردند.

نقوی افزود: وظیفه دولت این نیست که به مردم بگوید چه بخورند یا نخورند. همه شهروندان این کشور در انتخاب غذاهایی که می خواهند بخورند، آزادی لازم را دارند.

در اوایل ماه جاری، بحث و جدل بر سر حجاب دانش آموزان مسلمان در مدرسه ای در ایالت کارناتاکا در جنوب هند بالا گرفت. احزاب اپوزیسیون هند روز شنبه ابراز نگرانی کردند که هند دیگر تحمل لازم را نسبت به گذشته که تحت ریاست جمهوری مودی رو به افول است، ندارد.

پلیس هند نیز امروز در پیامی در توئیتر اعلام کرد که 14 نفر در ارتباط با درگیری هندوها و مسلمانان در دهلی دستگیر شده اند.

انتهای پیام

[ad_2]
Source link

درباره ی admin_asooweb

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.