بررسی جامع بال ولو جوشی

راهه ها، خروجی ها و پورت ها همان دروازه های موجود در بدنه شیر هستند که سیال از طریق آن وارد یا خارج شیر می شود که در قسمت مقابل انتهای بدنه قرار دارند.

بال ولو غاز

در این نوع ولو ها، بسته به میزان شدت جریان عبوری سیالات، از طریق حرکت عمودی شاخه ولو (فاصله شاخه تا نشیمن گاه یا سیت ولو )کنترل می شود.

بال ولو چدنی

بال ولو های پی وی سی در برابر نمک های اسید باز و حلال های آلی مقاوم اند، اما برای استفاده در دماهای بالای 60 درجه مناسب نیستند.

مزیت های این استفاده بدین صورت است که در وهله اول نسبتا ارزان هستند و ثانیا وقتی تنظیم شوند در همان وضعیت باقی می مانند , ثالثا کارکنان صنایع مختلف می توانند وضعیت باز یا بسته بودن آن را به سادگی مشاهده کنند.

قیمت ارزان آن­ها باعث شده که استفاده از شیرهای گازی در صنایع تاسیساتی بسیار رایج و پرکاربرد شود. بال ولو فولادی امال تا فشار 500 بار و از سایز 8/3 تا 1 اینچ و به صورت بال ولو سه راهه آماده فروش است.

بال ولو از مزیت های گوناگونی برخوردار است. همچنین برخی از گرید های استنلس استیل شامل عناصر نیکل و مولیبدن میباشند که خاصیت شکل پذیری و افزایش مقاومت بیشتر در برابر خوردگی را به آلیاژ می بخشند.

بال ولو گازی

کلیه این سوالات در مورد نوعی یر به نام شیر توپی میباشد که از جنس استیل کربن یا استنلس استیل تولید میشوند .

د بال ولوم

دامنه تولید شیرآلات این شرکت در کاربردهای هیدرولیک، پنوماتیک، ابزار دقیق، تبرید و هوا فضا مورد استفاده قرار می گیرد که رنج مشخصات فنی گوناگونی را تحت پوشش قرار می دهد که از جمله می توان به شیر دستی، برقی یا پنوماتیک اشاره کرد.

بال ولو حراج

شیر توپی پنوماتیک به دلیل باز و بست سریع، در اکثر پروژه های صنعتی که زمان قطع و وصل اهمیت دارد مورد استفاده قرار می گیرد.

بال ولو اکچویتور دار

3- بال ولو از لحاظ نوع مجرا و تعداد آن 3-1 بال ولو دو راهه: بال ولوهای دوراهه امال که برای بستن و باز کردن جریان سیال بکار می رود در جنسهای متنوعی مانند استیل و فولادی و برنجی و پلیمری آماده فروش هستند.

بال ولو چینی

شمای برش یافته از بال ولو مجرا کامل و مجراکاهنده 3-4 بال ولو مجراکاهنده: دریچه توچی این بال ولو تقریبا هم سایز با ورودی شیر است.

شیر توپی یا بال ولو یا شیر گازی یک مدل از انواع شیر می باشد که با گردش 90 درجه یا ربع گردش که در جهت مستقیم حرکت سیال است شیربال ولو دارای یک قطعه رابند که حرکت دورانی دارد و شامل یک توپ کامل و یا نیمه کامل است.

بال ولو استنلس

اصولا کلاس فشاری عددی است که رابطه مستقیم با حداکثر فشار قابل تحمل بال ولو در دمای کاری دارد. قیمت بال ولو با توجه به جنس و کاربرد و اندازه آن متفاوت بوده و نمی توان قیمت دقیقی اعلام کرد.

م بال ولوو

برای کاربردهای ساینده یا موقعیت های سخت، بال ولو های با سیت فلز به فلز می توان استفاده کرد. شیر کاهنده یا ردیوسینگ ولو چیست ؟

شیر گلویی یا پینچ ولو چیست و چگونه کار می کند؟ شير بال ولو يا شيرتوپي (Ball Valve) به دليل ساختمان داخلي نسبتا ساده اي که دارند نسبت به ساير شير آلات بيشتر مورد استفاده قرار مي گيرند.

شیرهای FB نسبت به شیرهای RB برای کنترل جریان مناسب تر هستند. بال ولو یا شیرتوپی، نوعی شیر است که برای کنترل مایعات و گازها استفاده می شود و به طور رایج در ساختمان ها و مراکز مسکونی، برای شیرهای آب و لوله کشی های گاز شهری، استفاده می شود.

يكي ديگر از اشكالات بال ولو ها حبس شدن مقداري از سيال در داخل توپي در هنگام بسته شدن ميباشد.

قیمت بال ولو 3 اینچ

بدنه شیر های توپی آلفا از میلگرد میباشد اما بدنه شیر های موجود چینی به صورت ریختگری است. این نوع خاص از شیرهای توپی در طراحی فلوتینگ یا ترونیون، با هر نوع انتهای شیری (فلنج، سوکت یا اتصال رشته ای) و مواد مختلفی از پلاستیک گرفته تا کربن، آلیاژ و فولاد ضدزنگ موجود است.

چ بال ولوم

بال ولو استنلس استیل به صورت سه راهه و با اتصال دنده ای و فلنجی موجوئد است. صنعت گستر پارس بزرگترین وارد کننده بال ولو فولادی میباشد.

خواهشمند است در شرایط فعلی و با توجه به نوسانات نرخ ارز جهت استعلام قیمت شیر توپی (بال ولو) با شماره های eBonak تماس حاصل نمایید.

بال ولو خط مایع *

2-4 بال ولو کلاس 900: امال بال ولو های کلاس 900 را با جنس هایی نظیر استنلس استیل و کربن استیل و در سایزهای مختلف با اتصال متنوع تولید ی کند.

بال ولو ذکر الله

ساختمان بسیار ساده و کاربردهای فراوان آن­ها باعث شده تا بسیاری از کارخانه­های دنیا به تولید این نوع از شیرها بپردازند.

خ بال ولوم

شیر های توپی از نظر اجزای بدنه به سه نوع بدنه ی تکه ، دوتکه و سه تکه تقسیم می شوند که هر کدام از انها کاربرد خاص خود را دارند .

شیرآلات استیل صنعتی از نظر تکنولوژی تولید و ویژگی ها تفاوت هایی را با لوله استیل و ورق استیل دارد.

بال ولو کیتز

به عنوان مثال، شیرهای پروانهای از انواع ولو دورانی و یک چهارم در نظر گرفته میشوند. مجموعه ایران ولو با ارائه محصولی تماما ساخته شده در ایران و با قیمت و کیفیت رقابتی در خدمت شما می باشد .

ف بال ولوم

قیمت شیر توپی کلاس 150 | لیست قیمت شیر توپی فولادی کلاس … در استاندارهای مختلف نحوه این کلاس بندی متفاوت است.

وظیفه ی اصلی همه ی این محصولات، تنظیم جریان سیالات و گاز ها است، اما از لحاظ نحوه کارکرد با هم تفاوت دارند.

آن ها ضریب جریان کمی کمتر از شیرهای Globe-pattern دارند. قابل ذکر است که هرچه جنس سیت شیر سخت تر می شود، قابلیت آن کاهش می یابد. Data w​as g enerat ed ​with the ​help ​of G SA Content Gener​ator Demoversion.

بال ولو پنوماتیک

علاوه بر مزیت انعطاف پذیری در اندازه، شیر ترونیون دارای گشتاور کمتری در مقایسه با شیر فلوتینگ بوده (و از آنجا که محرک های کوچکتر و اقتصادی می تواند برای کار با شیر تعبیه شود، این ویژگی می تواند در صورت نیاز به فعال شدن دریچه، سودمند واقع شود).

ولو های توپی در مقایسه با ولو های گیت به فضای کوچکتری نیاز دارند. در حقيقت از اين ولوها به صورت کلي نمي توان در سيستم هاي کنترلي استفاده کرد ولي با اين وجود اين بال ولو کاربرد فراواني در صنايع مختلف دارند.

در یک موقعیت کاهش فشار، جایگاه ولو توپی به دلیل برخورد جریان با سرعت بالا تا حدی در معرض قرار میگیرد و به سرعت از بین میرود.

در شیرهای خطی با عملگر محوری، جابجایی المان مسدود کننده توسط نیروی پنوماتیکی یا الکترومغناطیسی در یک محور مشخص انجام میگیرد.

با چرخاندن توپ یک چهارم چرخش (90 درجه) در اطراف محور خود ، محیط می تواند جریان یابد یا مسدود شود.

شافت نیز در بالای توپ وصل شده و اجازه می دهد تا با حرکت ربع گرد (90 درجه) از حالت باز به حالت بسته تغییر یابد.

علاوه بر این، اگر شیر در طولانی مدت در موقعیت نیمه باز (یا مکررا باز / بسته) قرار بگیرد، آسیب می بیند.

نوین صنعت کاسپین دارای سابقه طولانی و بلند مدت در عرضه محصولات و تامین کلیه تجهیزات مرتبط با صنایع نفت ،گاز ،پتروشیمی ،صنایع شیمیایی، نیروگاهی ، ونیز صنایع غذایی میباشد .

شیر بال ولو پلی اتیلن

حتی اگر شیر برای مدت طولانی مورد استفاده قرار نگیرد به هیچ وجه آببند آن دچار مشکل نمیشود و در نتیجه ، آنها به عنوان شیر آفر کاملا مناسب میباشند .

اين شيرها اکثراً دارای سیستم تزریق گریس بوده و در صورت مشاهده نشتي مي توان با تزريق گريسهاي مخصوص آببند اضطراري (EMERGENCY SEAL) آن را آب بندی نمود.

آنها با طول عمر طولانی مشخص می شوند و یک آببند قابل اطمینان را در طول عمر خود دارند .

بال ولو فامکو

ولوهای اطمینان طوری انتخاب می شوند که نه فقط در فشار تعیین شده باید باز شوند، بلکه ظرفیت آنها طوری است که مقادیر زیادی مایع یا گاز محتوی را که در اثر حرارت (تبخیر مایعات یا انبساط گازها ) تغییر حالت و فاز داده است باید خارج کنند .

به منظور انتخاب شیر سماوری مناسب برای انجام کاربرد مورد انتظار باید به یکسری نکات مهم توجه داشت، برای این منظور می توانید با بهترین تولیدکننده شیرآلات صنعتی مشاوره بگیرید.

بیشتر اپراتورها از دستورالعملهای زیر برای انتخاب نوع اپراتورها برای بال ولوها استفاده میکنند. مبنای انتخاب این آلیاژها بستگی به کارایی این ولو ها است.

تست بال ولو

برخي از بال ولو ها داراي عملگرهايي هستند كه بصورت دنده خورشيدي عمل ميكنند. بدنه این شیر از میلگرد فولادی و یا استیل بستگی به نوع سفارش مشتری تولید میگردد.

بال ولو فشار قوی

این شیر تا فشار 10 بار اتمسفر تحمل دارد و در سایزهای مختلف تولید و عرضه میگردد. پترو استیل پاسارگاد اولین و تنها تولید کننده شیر های توپی با دیزاین آلفا میباشد.

تنها بخش متصل توپی، بخش بالایی آن است که به کمک یک شفت از بالا کنترل می شود. ساختار عملکردی این شیرها معمولا از نوع بسته و فشار کاری آنها تا 8 بار است.

بال ولو کربن استیل

ساختار شیر توپی گازی پلی اتیلن همانند بقیه شیر توپی های دیگر می باشد با این تفاوت که این محصول قابلیت دوطرف جوش دارد، به این معنا که در هر دو سر شیر یک مفتول فلزی وجود دارد که با گرم شدن مفتول ها به وسیله دستگاه جوش الکتروفیوژن لوله پلی اتیلن به شیر توپی جوش می خورد.

پ بال ولوو

از آنجایی که شیرآلات استیل اغلب تحت فشار و دما بالا قرار دارند لذا بی نقص بودن و یک دست بودن آن اهمیت ویژه ای دارد.

بدنه پلاگ ولو به گونه ای طراحی شده است که با چرخش 90 درجه پلاگ، سیال به راحتی عبور می کند و در صورت که برای کنترل کردن سیال استفاده شود شیر دچار افت فشار و به مرور زمان آسیب می بیند.

به گونه ای که در صنایع متفاوتی از آن ها استفاده می شود. در Ball Valve هايي كه در سيستمهاي فرآيند بكار مي روند ممكن است از عملگرهاي مختلفي به منظور كنترل مستقيم يا از راه دور شير استفاده شود.

۱- بصورت كاهش در سطح مقطع (Reduced Bore) در اين نوع يك حالت اُرفيس مانند داريم و سطع مقطع حفره روي گوي كمتر از ورودي و خروجي شير است.

ح بال ولوم

۲- بصورت مسير كاملاً باز (Full Port Pattern) در اين نوع حفره روي گوي به اندازه قطر ورودي و خروجي شير ميباشد.

ب بال ولوم

در یک وضعیت نسبتا باز یا بسته، سیت (seat) در معرض قرار گرفته میتواند به سرعت فرسوده شود. این روش برای سیستمهای دارای فشار عملیاتی بالا و سیستمهای بدون نیاز به باز کردن ولو کاربرد دارد.

بال ولو پی وی سی، از به صرفه ترین بال ولوها است. اساسا از شیر های بدنه برنجی برای رنج دمایی وفشاری پایین استفاده میگردد.

ج بال ولوو

شیرهای توپی معمولی برای عمل قطع و وصل جریان به کار می روند در صورتی که شیر های V Ball برای تنظیم دبی جریان استفاده می شوند.

شیر گازی ۳/۴ Ball Valve بال ولو ها شیرهای ساده قطع و وصل هستند که از یک قطعه توپی شکل برای متوقف کردن و راه اندازی دبی سیال در پایین دست شیر استفاده می شود.

خ بال ولوفو

بال ولو یا شیر توپی چیست و چگونه کار می کند؟ در حالت بسته، اهرم بال ولو، بر لوله عمود است.

بال ولو یک اینچ

بخشهای مختلف یک شیر سماوری استاندارد در تصویر زیر نمایش داده شده است. توپِ یک شیر توپی 3 طرفه ممکن است دارای طرح L یا T باشد که در تصویر زیر نشان داده شده است.

شیر بال ولو جوشی

بسته به این که بال چگونه پشتیبانی میشود، شیرهای توپی در گروههای زیر قرار میگیرند. شیر توپی ( بال ولو – Ball valves) چیست؟

بال ولو ثبت

که این طراحی ساده، باعث می شود هزینه راه اندازی و نصب بال ولو کاهش یابد. به منظور اجرای اتصالات جوشی، انتهای ولو ماشینکاری میشود تا بتوان آن را به راحتی درون لوله قرار داد.

قطعات بال ولو

این جابجایی مستقیم یا خطی باعث توقف، راهاندازی یا تنظیم جریان سیال میشود. این کار باعث میشود ولوهای توپی به سرعت عمل کنند و در نتیجه برای برنامههای قطع جریان اضطراری توصیه میشوند.

درباره ی admin_asooweb

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.