بنت: ما به شهرک سازی در کرانه باختری/ فلسطین محکوم به فنا ادامه خواهیم داد

[ad_1]

نخست وزیر اسرائیل روز سه شنبه کشتار بوخا را محکوم کرد و تاکید کرد که اسرائیل به سیاست شهرک سازی خود در کرانه باختری ادامه خواهد داد.

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری فلسطینی ساما، نفتالی بنت، نخست وزیر رژیم صهیونیستی در نشستی خبری در کرانه باختری اعلام کرد که دولتش به سیاست های توسعه شهرک سازی و مبارزه با «تروریسم» ادامه می دهد.

بنت در پاسخ به این سوال که آیا اسرائیل روسیه را مسئول قتل عام بخارست می داند یا خیر، از اظهار نظر خودداری کرد. رنج مردم اوکراین بسیار دردناک و بزرگ است و اسرائیل تمام تلاش خود را برای کمک به مردم اوکراین انجام خواهد داد.

وی در پاسخ به سوالی درباره شهرک‌سازی‌ها، گفت که اسرائیل به ساخت شهرک‌های جدید در یهودیه و کرانه باختری ادامه خواهد داد و تاکید کرد که هیچ تعطیلی وجود ندارد و همه چیز طبق برنامه پیش می‌رود.

وی همچنین مدعی شد که اطلاعات اسرائیل بیش از 15 عملیات “تروریستی” را در کرانه باختری و دیگر نقاط خنثی کرده است. بنت افزود که 207 مظنون را در این رابطه دستگیر کرده است.

در همین رابطه سخنگوی ارتش رژیم صهیونیستی در بیانیه ای اعلام کرد که رئیس ستاد ارتش رژیم صهیونیستی دستور افزایش آمادگی نیروهای اسرائیلی در مرز با مصر در برابر حضور داعش در سینا را صادر کرد.

این فرمان پس از دو عملیات قبلی در بیر السباء و الخدیره که توسط حامیان داعش انجام شد و یازده سرباز اسرائیلی را کشتند، صادر شد.

در پی اظهارات بنت، وزارت امور خارجه فلسطین به آن واکنش نشان داد.

وزارت خارجه فلسطین در بیانیه ای ضمن محکومیت حضور بنت در کرانه باختری و همچنین اظهارات وی، این اظهارات را نشان دهنده ادامه سیاست های خصمانه اسرائیل علیه فلسطینی ها دانست.

در این بیانیه آمده است که اظهارات نخست وزیر اسرائیل صریحاً اذعان دارد که رژیم صهیونیستی رژیمی مبتنی بر اشغالگری و شهرک سازی های غیرقانونی است.

این بیانیه می افزاید: اظهارات بنت بار دیگر بر این واقعیت تاکید می کند که این رژیم شریک قابل اعتمادی در روند صلح نیست و اصولاً اسرائیل تلاش های همه دولت ها و سازمان های بین المللی را که برای برقراری صلح بین اسرائیل و فلسطین تلاش می کنند، تضعیف کرده است.

وزارت امور خارجه فلسطین اسراییل را مسئول انحلال کامل و مستقیم شهرک‌ها در همه اشکال آن و پیامدهای فاجعه‌بار آن در شانس دستیابی به صلح و اجرای اصل راه‌حل «دو دولتی» دانست.

در این بیانیه تاکید شده است که سران رژیم صهیونیستی با استفاده از استانداردهای بین المللی به مردم فلسطین حمله کرده و حقوق عادلانه و مشروع آنها را نادیده می گیرند.

در پایان این بیانیه اشاره شده است؛ از قضا، حاکمان تل آویو هیچ فرصتی را برای ابراز تاسف از فجایع بین المللی از دست نمی دهند و جنایات، سوء استفاده ها و قتل عام پیشینیان خود علیه مردم فلسطین را نادیده می گیرند.

انتهای پیام

[ad_2]
Source link

درباره ی admin_asooweb

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.