توسعه فرهنگ اقدامات دانش محور یک ضرورت است

[ad_1]

ایسنا/ مرکز نماینده ولی فقیه در استان مرکزی گفت: فرهنگ سازی اقدامات دانش بنیان در نقاط مختلف کشور یک ضرورت است و توجه به فعالیت های دانش بنیان در شعار سال باید تحول بزرگی در اقتصاد.”

آیت الله قربانعلی دری نجف آبادی روز یکشنبه 14 فروردین ماه در اولین جلسه شورای اداری استان مرکزی در سال 1401 اظهار داشت: استان مرکزی علاوه بر برخورداری از ظرفیت صنعتی، دارای ظرفیت های فراوانی در بخش های مختلف است و لذا در این استان باید وارد عمل شود. برای تحقق شعار سال و جهش تولید.

وی افزود: توسعه شرکت های دانش بنیان و کسب نتایج مناسب در همه بخش ها بسیار مهم است. خروجی شرکت های دانش بنیان باید بهره وری بیشتر، ارزش افزوده و در نهایت جهش واقعی در تولید با کیفیت در کشور باشد، بنابراین ایجاد تحول با محوریت اقدامات دانش بنیان در اقتصاد کشور یک ضرورت است.

وی گفت: سال گذشته 3 میلیارد دلار برای واردات گوشی تلفن همراه و تقریبا 2 میلیارد دلار برای لوازم آرایشی و بهداشتی هزینه شده است. کشور ما علاوه بر حضور گسترده در بازارها، قادر است از ظرفیت خود برای تولید تلفن همراه استفاده کرده و با تولید صدها میلیون گوشی تلفن همراه، نیازهای خود را برطرف کند.

وی افزود: مقام معظم رهبری سالانه در شعار سال به ابعاد مختلف اقتصاد اشاره می کنند که باید همه این شعارها جمع آوری و اعمال شود. مقام معظم رهبری در شعار امسال بر مفهوم فعالیت های دانش بنیان تاکید ویژه ای داشتند و همه دستگاه ها باید با حمایت های گسترده خود از این شرکت ها خلاءهای موجود در این حوزه را پر کنند.

امام جمعه اراک در ادامه با تاکید بر استفاده از صنایع با فناوری بالا خاطرنشان کرد: استان مرکزی استانی صنعتی است که ظرفیت بالایی در این زمینه دارد، بنابراین اگر تلاش کافی از لحاظ فناوری و فناوری و تولید آلیاژ وجود داشته باشد، نیاز کشور و افزایش نیازهای خود را افزایش دهید. رقابت در بازارهای جهانی

دری نجف آبادی گفت: استان مرکزی می تواند در تولید تجهیزات مورد نیاز استان پیشگام باشد و شرکت های بزرگ صنعتی استان مرکزی می توانند با گام برداشتن در این مسیر تحولات بزرگی ایجاد کنند.

وی افزود: خوشبختانه عملکرد دولت در سال گذشته خوب بوده و امروز وضعیت پولی ما نسبتا خوب است و امیدواریم در قرن جدید بتوانیم با اقدامات موثر کشور و منطقه را متحول کنیم.

دری نجف آبادی خاطرنشان کرد: خوشبختانه کشور در عرصه بین الملل از وضعیت خوبی برخوردار است و غربی ها و آمریکایی ها عقب نشینی کرده و فشارها را بر کشور کاهش داده اند.

نماینده ولی فقیه در استان مرکزی گفت: جبران محدودیت های آبی در سال جدید با ایجاد تحول در بخش های مختلف کشاورزی بسیار مورد نیاز است و اصلاح روش های سنتی در کشاورزی باید در دستور کار قرار گیرد.

وی خاطرنشان کرد: شروع تدریس حضوری در مدارس امری بسیار خوشحال کننده است، بنابراین باید با عزم راسخ و تلاش مضاعف و تاخیر دو ساله به دلیل بیماری عروق کرونر، حرکتی تحول آفرین در نظام آموزشی انجام داد. آسیب بزرگی به آموزش و پرورش وارد کند.» غرامت شود. همچنین برنامه ریزی هدفمند برای گرایش نوجوانان به ارزش های اسلامی، دینی و انقلابی و تربیت نسلی در تراز انقلاب برای پرورش مدیران آینده نظام اسلامی باید در اولویت آموزش و پرورش قرار گیرد.

دری نجف آبادی تاکید کرد: در سال جدید باید خلاقیت و ابتکار هنری در اداره کشور مورد توجه مدیران قرار گیرد. ایران اسلامی باید در همه جهات پیشگام باشد و هرکس در آن راه گام بردارد در خدمت به مردم و سازندگی ایران قوی است و گام هایش موثر است.

انتهای پیام

[ad_2]
Source link

درباره ی admin_asooweb

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.