تولید 200 هزار تن مرغ در خراسان رضوی / رمضان با کمبود مرغ مواجه نیستیم

[ad_1]

ایسنا/ خراسان رضوی مدیر امور پرندگان، زنبورهای عسل و کرم ابریشم سازمان جهاد کشاورزی خراسان رضوی گفت: پیش بینی می شود در سال 1401 در خراسان رضوی 124 میلیون قطعه جوجه ریزی شود و برآورد می کنیم 200 هزار تن مرغ در استان تولید شود.

محمدمهدی یعقوب زاده در گفت وگو با ایسنا، درباره میزان جوجه ریزی در سال 1401 در خراسان رضوی اظهار کرد: همه ساله قبل از عید نوروز و در آغاز سال جدید برنامه ریزی لازم برای توزیع مرغ در استان در سطح استان انجام می شود. گروه های کاری.” تعداد جوجه کشی های پیش بینی شده در سال گذشته 108 میلیون قطعه جوجه بوده و 110 میلیون جوجه در استان جوجه ریزی شده است. یعنی 2 درصد بیشتر از میزان پیش بینی شده جوجه ریزی در استان انجام شد.

وی افزود: تولید مرغ در استان بیش از حد انتظار بود یعنی تولید 183 هزار تن قطعه و 185 هزار تن قطعه مرغ در سال 1400 در خراسان رضوی تولید شد. میزان تولید طیور استان در سال 1400 نسبت به سال 99، 27 درصد افزایش داشته است.

مدیر امور پرندگان، زنبورهای عسل و کرم ابریشم سازمان جهاد کشاورزی خراسان رضوی با بیان اینکه بیشترین میزان جوجه ریزی و تولید جوجه های گوشتی مربوط به روزهای پایانی سال و نوروز بوده است، گفت: در بهمن و اسفند سال 1400 بیش از 10 میلیون قطعه جوجه دفیبراسیون در استان انجام شد و برای تهیه مرغ مورد نیاز ماه رمضان نیز در نظر گرفته شد.

یعقوب زاده با تاکید بر اینکه در ایام نوروز 1401 تنش چندانی در زمینه تولید و عرضه مرغ نداشتیم، گفت: تنها در اوایل سال 1401 التهابی در بازار مرغ وجود داشت که با تزریق مهار شد. مرغ منجمد.»

وی افزود: در روزهای 17 و 28 اسفند 1400 روزانه به طور متوسط ​​850 تن مرغ گرم در استان توزیع شد که نسبت به سال قبل دوبرابر شده است. همچنین در روز ششم فروردین 820 تن جوجه وارد شبکه توزیع شد و در روز هفتم فروردین نیز حدود 700 تن مرغ متناسب با تقاضا وارد بازار شد. همچنین توزیع مرغ در حال حاضر به خوبی در بازار انجام می شود.

یعقوب زاده با اشاره به افزایش تقاضا برای مرغ در 13 فروردین گفت: هر ساله در روزهای 22 و 23 فروردین ماه تقاضای زیادی برای مرغ گرم در بازار وجود دارد. مقرر شد کشتارگاه های استان روز جمعه 13 فروردین ماه به کار خود ادامه دهند تا با مشکل کمبود مرغ مواجه نشوند و حجم زیادی مرغ گرم در بازار عرضه شد.

وی با اشاره به تقاضای مرغ برای ماه مبارک رمضان تصریح کرد: با آغاز ماه مبارک رمضان تقاضا برای مصرف و خرید مرغ افزایش می یابد. ممکن است این روزها در برخی مناطق با کمبود مرغ مواجه باشیم، اما به طور کلی در ماه رمضان از نظر حجم در استان با کمبود مرغ مواجه نیستیم. اسفندماه سال گذشته 10 میلیون و 100 هزار قطعه جوجه در استان جوجه ریزی شد و این جوجه برای ماه مبارک رمضان است.

مدیرکل امور پرندگان، زنبورعسل و کرم ابریشم خراسان رضوی سازمان جهاد کشاورزی خاطرنشان کرد: ممکن است در روزهای ابتدایی ماه مبارک رمضان فشاری به بازار وارد شود اما به مرور زمان این فشار کاهش یافته و در نتیجه متوقف می شود. پیش بینی می شود مصرف مرغ و تخم مرغ در ماه مبارک رمضان کاهش یابد.

مدیر امور طیور، زنبورهای عسل و کرم ابریشم سازمان جهاد کشاورزی خراسان رضوی درباره برنامه سال 1401 در خصوص تولید و توزیع جوجه گفت: در این راستا میانگین 9 میلیون قطعه جوجه در ماه به 10 میلیون و برای دو فصلی که ما تقاضای زیادی داریم، 11 میلیون در ماه جوجه ریزی می شود. تاریخ افزایش تقاضا برای پرندگان در سال آینده تعیین شده است و جوجه کشی های بیشتری در همان زمان انجام می شود. در مجموع 124 میلیون قطعه جوجه در خراسان رضوی در سال 1401 جوجه ریزی می شود و پیش بینی می کنیم 200 هزار تن تولید طیور در استان داشته باشیم.

یعقوب زاده بیان کرد: روش جدیدی برای رساندن مرغ از طیور به محل مصرف طراحی شده است. اتحادیه مرغداران گوشتی موظف است مرغ را به صورت کنترل شده و کنترل شده به کشتارگاه تحویل دهد. کشتارگاه ها نیز جوجه گرم را به صورت کنترل شده تحویل اصناف می دهند و اصناف بر توزیع صحیح مرغ نظارت دارند.

پایان حمل و نقل

[ad_2]
Source link

درباره ی admin_asooweb

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.