در دولت سیزدهم فرهنگ، اقدام و عمل مهمتر از برنامه/کشاورزی است که موجب توسعه استان می شود.

[ad_1]

ایسنا/ سمنان معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار سمنان به بخش کشاورزی به عنوان یکی از موتورهای موتور استان سمنان اشاره کرد و با اشاره به ظرفیت بالای کشاورزی در استان گفت: بخش کشاورزی باید مورد توجه جدی مسئولان قرار گیرد.

احمد ریواده در جلسه کمیته زیست شناسی استان که در 24 فروردین ماه 1401 در تالار کوثر استان سمنان برگزار شد، از تلاش های این کارگروه برای صیانت از منابع استان و سلامت مردم قدردانی کرد و گفت: روز گذشته ، رهبر معظم انقلاب با مسئولان نظام را در دستور کار قرار دادند و به آنها عمل کردند.

وی افزود: به دستور رهبر معظم انقلاب، دستاوردهای کشور در زمینه واکسن کرونا و نوآوری های علمی کشور با وجود تحریم ها و تهدیدات دشمن، باعث شد تا دوستان ما این سامانه را به عنوان الگوی موفق برای ایجاد طمع انتخاب کنند. برای دشمنان

ریواده از استانداران استان خواست تا در صیانت از دستاوردهای انقلاب و نظام نهایت دقت را داشته باشند.

معاون استاندار سمنان گفت: همانطور که رئیس جمهور خاطرنشان کردند، سخنرانی دولت سیزدهم بر اساس مردمی بودن و ضد فساد است و در این دولت فرهنگ عمل مهمتر از برنامه است.

ریواده گفت: باید تلاش کنیم تا برنامه های دولت عملیاتی شود و از این رو امیدواریم طرح های عمرانی استان با محوریت استانداری هر چه زودتر اجرایی شود.

معاون استاندار سمنان تصریح کرد: کارگروه پدافند زیستی در چارچوب سامانه عملیاتی ارائه شده از سوی کمیته ملی پدافند غیرعامل برای تحقق اسناد، اقدامات اجرایی را در نظر بگیرد.

ریواده با تاکید بر اینکه مسئولیت اصلی ما در سال جاری معطوف به برنامه های اجرایی و اقدامات دستگاهی در قالب سامانه عملیاتی پدافند غیرعامل است، گفت: در جنگ مشترک هستیم و به همین دلیل نیاز به اقدامات مشترک است.

وی گفت: ارائه تکلیف دستگاه ها برای شش حوزه زیستی ضروری است و در این زمینه باید اقدامات به موقع انجام شود.

معاون استاندار سمنان گفت: باید برنامه های دستگاه را بر اساس 4 شرط سفید، زرد، نارنجی و قرمز طراحی کنیم و بر اساس آن برنامه عملیاتی ارائه کنیم.

ریواده با تاکید بر اینکه اولویت ما در حوزه انسانی پیشگیری از بیماری عروق کرونر قلب است، از این حیث باید واکسیناسیون منتشر شود، گفت: موضوع پوشش بالای 95 درصد واکسیناسیون سرخک مد نظر است و از این حیث نگهداری مناسب واکسن و تزریق به موقع باید در برنامه کاری دستگاه های مربوطه باشد.

معاون استاندار سمنان با اشاره به اینکه استان سمنان استانی با ظرفیت های بالا در کشاورزی و دامپروری است، ادامه داد: این حوزه و همچنین امنیت غذایی باید مورد توجه قرار گیرد.

وی بیان کرد: بخش کشاورزی یکی از موتورهای موتور استان سمنان است و باید در حوزه دام خانگی در روستاهای استان اقدامات موثری انجام دهیم.

وی گفت: مسئولیت جهاد کشاورزی در حوزه نباتات بسیار حائز اهمیت است و لذا با توجه به ظرفیت های تحقیقاتی و تحقیقاتی این بخش در استان باید تلاش کرد از این ظرفیت برای پیشگیری استفاده کرد.

ریواده با تاکید بر اینکه باید ذخایر دارویی استان به صورت مستمر رصد شود و نظارت بر مواد غذایی در دستور کار دانشگاه های علوم پزشکی استان قرار گیرد، گفت: واحد بهداشت دانشگاه های علوم پزشکی استان در بحث سلامت آب شرب از ضمانت کامل اطمینان حاصل کنند. به سلامت آب دست پیدا کنید.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار با اشاره به اینکه در بحث محیط زیست و منابع طبیعی به دلیل وجود ایستگاه های منحصر به فرد در استان، دستگاه های ذی صلاح باید اقدامات پیشگیرانه را در برنامه کاری خود داشته باشند، گفت: تمرکز ما و تاکید چرخه حمایت از گورخرماهی است و اولین قدم ما نظارت بر مناطق شش گانه کمیته گورخرماهی است که اعضای هفده عضوی این کمیته باید در صورت لزوم از این موضوع نهایت استفاده را ببرند.

ریواده افزود: شناسایی و کشف تهدیدات یکی از اقدامات اساسی این کمیته است که باید مورد توجه جدی قرار گیرد.

معاون استاندار سمنان در پایان تصریح کرد: بحث آموزش در فرهنگ سازی و در اشاعه فرهنگ عمومی تهدیدات احتمالی بسیار مهم است و لازم است در این مقوله اقدامات مناسب انجام شود.

انتهای پیام

[ad_2]
Source link

درباره ی admin_asooweb

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.