دلال بازی دلیل گران شدن برنج بومی

[ad_1]

ایسنا/ گیلان مدیر جهاد کشاورزی شهرستان رشت گفت: دلیل گرانی برنج دلال بازی در بازار است.

مسعود اسدی پرور در گفت وگو با ایسنا، رشت را بزرگترین تولیدکننده برنج کشور دانست. عید امسال شاهد قیمت مناسب برنج خواهیم بود.

وی افزود: 200 تن برنج خارجی مانند; برنج هندی و تایلندی در فروشگاه های مختلف رشت توزیع شد و این توزیع همچنان ادامه دارد.

اسدی پرور با اشاره به افزایش قیمت برنج محلی در روزهای اخیر خاطرنشان کرد: اگر اقدامات لازم انجام نمی شد، قیمت برنج محلی در رشت به 90 هزار تومان می رسید.

ترمز افزایش قیمت برنج برداشته شد

وی یادآور شد: در حال حاضر ترمز افزایش قیمت برنج برداشته شده و افزایش قیمت برنج داخلی کند شده و میانگین هر کیلوگرم 70 هزار تومان است که مصرف کنندگان می توانند تا سقف 65 هزار تومان از کارخانه های برنج فروشی خریداری کنند.

اسدی پرور تصریح کرد: کاملا مشخص است که دلیل افزایش قیمت برنج دلالان قمار هستند و برای برنج 1401 تمهیدات ویژه ای در نظر گرفته شده تا دست دلالان از بازار برنج محلی کوتاه شود.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان رشت گفت: یکی از این راهکارها کشت قراردادی برنج است که سهم شهرستان رشت در سال جاری برای اجرای این قرارداد 4 هزار و 660 هکتار است که از این میزان 4 هزار و 160 هکتار برای کشت برنج و 500 هکتار برای کشت برنج است. کشت برنج پرمحصول.”

برخی از شالیکاران رشت حقوقی برای خرید سم، کود و بیمه ندارند

وی با تاکید بر اینکه برخی از شالیکاران رشت در حال حاضر حقوقی برای خرید کود و سم و همچنین هزینه بیمه شالیزارها و غیره ندارند و در گذشته مجبور بودند از دلالان وام بگیرند، افزود: سموم سایر مواد لازم برای مراحل مختلف تولید برنج توسط دولت تامین می شود و هر کشاورز بخواهد مزرعه برنج خود را بیمه کند می تواند در زمان کشت قراردادی برنج نیز نسبت به بیمه نامه اقدام کند.

اسدی پرور ادامه داد: با توجه به اینکه ممکن است امسال برخی شالیزارها دچار تنش آبی شوند، به کشاورزان رشت توصیه می کنیم بیمه سنگین را انتخاب کنند که در صورت خسارت به ازای هر هکتار شالیزار 30 میلیون تومان خسارت دریافت می کنند.

پیش بینی تنش آبی در 4 هزار هکتار از شالیزارهای رشت

وی تصریح کرد: شهرستان رشت دارای 62 هزار هکتار شالیزار است و پیش بینی می کنیم 4 هزار هکتار از شالیزارهای این شهرستان با تنش آبی مواجه شود.

مدیر جهاد کشاورزی رشت گفت: در جلساتی که برگزار شد، مسئولان ذیربط بخش کشاورزی تاکید کردند که بخش‌هایی از شهرستان رشت مانند خشکبیجار، لشت و نشاء از مزایای کشاورزی پیمانی برخوردار شوند زیرا این بخش‌ها همواره برای تامین برنج مورد نیاز شما مشکل دارند. اب.

انتهای پیام

[ad_2]
Source link

درباره ی admin_asooweb

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.