ذخیره سازی 80 هزار تن آرد در گیلان / توزیع 2000 تن برنج خارجی

[ad_1]

ایسنا/ گیلان رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان گیلان گفت: حدود 80 هزار تن ذخایر در حوزه آرد داریم که بیش از 9 ماه در استان گیلان نیاز است.

صالح محمدی در جمع خبرنگاران با بیان اینکه نظارت و عرضه کالا در ماه مبارک رمضان با همین دقت و شدت ادامه خواهد داشت، گفت: حدود 80 هزار تن ذخایر در حوزه آرد داریم که بیش از 9 ماه در گیلان نیاز است. استان در حالی است که برداشت گندم در برخی استان ها نیز آغاز شده است

وی افزود: دو اتفاق خوب در سفر ریاست جمهوری و در نظر گرفتن بیش از 1650 میلیارد تومان اعتبار در بخش های مختلف کشاورزی از جمله آب و خاک منتسب شد. تخصیص این اعتبار نشان از اهمیت کشاورزی در دولت دارد.

محمدی حسن دیگر را محور وظایف تنظیم بازار محصولات کشاورزی از وزارت صمت به وزارت جهاد کشاورزی دانست و تصریح کرد: از این پس وزارت جهاد کشاورزی از مزرعه تا سفره مردم

رئیس سازمان جهاد کشاورزی گیلان با اشاره به راه اندازی پایگاه امنیت غذایی در استان گفت: تاکنون حدود 390 جلسه در استان برگزار و بیش از 4700 بازرسی بازار انجام شده است.

وی گفت: خوشبختانه ذخیره کالاهای اساسی در انبارهای اداره کل غلات و شرکت پشتیبانی امور دام جهاد کشاورزی و همچنین تنظیم بازار میوه شبانه توسط سازمان تعاون روستایی به خوبی انجام شد.

محمدی ادامه داد: در حوزه برنج 10 هزار تن برنج برای استان مجوز داریم که تاکنون تقریباً 2 هزار تن در گیلان وارد شده است و بیش از 1700 تن از طریق فروشگاه های زنجیره ای و تعاونی های مصرف، کارگری و کارگری توزیع شده است. تعاونی های روستایی». شد.

وی گفت: یک سال کم بارندگی داشتیم.

محمدی افزود: بر اساس آمار ما بیش از 75 درصد شخم اولیه توسط شالیکاران انجام شده و این روند همچنان ادامه دارد.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی گیلان با اشاره به اینکه برای اولین بار در کشور با رویکرد پایدار تولید و فعالیت کشاورزی «کشت برنج قراردادی» داریم، گفت: کودهای اصلی را دریافت می کند و در نهایت هزینه محصول تسویه می شود. .

انتهای پیام

[ad_2]
Source link

درباره ی admin_asooweb

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.