رئیس سازمان بسیج مردمی: تحویل تسلیحات مقاومت در گرو خروج آمریکا از عراق است

[ad_1]

رئیس سازمان حشد الشعبی عراق در سخنانی تاکید کرد که مقاومت عراق تنها در صورت خروج نیروهای آمریکایی از این کشور تسلیحات خود را تحویل خواهد داد.

به گزارش ایسنا، به نقل از سایت روسیا الیوم، فالح الفیاض، رئیس سازمان حشد الشعبی عراق در سخنانی با اشاره به موضوع تحویل سلاح به گروه های مقاومت در عراق گفت: دولت جدید و عقب نشینی وجود خواهد داشت. نیروهای آمریکایی از عراق

او گفت که قیام مردمی قبلاً با درخواست مقتدی صدر، رهبر جناح صدر، برای تحویل سلاح به گروه‌های مقاومت ظرف چند ماه موافقت کرده است.

رهبر جناح صدر پیش از این مشارکت و حضور بسیج مردمی در دولت جدید عراق را منوط به تحویل سلاح به گروه های مقاومت در عراق کرده بود.

الفیاض ادامه داد: گروه های مقاومت کاری به دولت و بسیج شعبه ندارند و گروه هماهنگی گروه های مقاومت یک جبهه معنوی است که اعلام موجودیت می کند و عملیات خاصی انجام می دهد و هیچ تداخلی بین بسیج و اینها وجود ندارد. گروه ها.”

رئیس بسیج مردمی همچنین تصریح کرد: ممکن است شباهت های فردی یا امنیتی و قضایی بین اعضای بسیج مردمی و نیروهای گروه های مقاومت وجود داشته باشد اما ارتباط مستقیمی بین آنها وجود نداشته باشد.

انتهای پیام

[ad_2]
Source link

درباره ی admin_asooweb

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.