رشد ۸۲ درصدی بازدید از آثار تاریخی و باستانی کردستان

[ad_1]

ایسنا/ کردستان مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی کردستان از افزایش 82 درصدی بازدید از اماکن باستانی، تاریخی و فرهنگی استان خبر داد.

یعقوب گویان در گفت وگو با خبرنگار ایسنا، اظهار کرد: از ابتدای تعطیلات نوروزی تاکنون 36 میلیون و 929 هزار گردشگر ایرانی و خارجی از آثار تاریخی، باستانی و فرهنگی استان بازدید کرده اند که نسبت به مدت مشابه سال قبل 82 درصد افزایش نشان می دهد. سال گذشته.”

گویلیان افزود: این آمار بازدید مربوط به هشت اثر تاریخی استان شامل خانه کرد، عمارت خسروآباد، عمارت مشیردیوان، موزه سنندج و غار باستانی کرفتو، تپه باستانی زیویه، مسجد جامع سنندج و حمام حاج صالح سقز است.

وی با بیان اینکه بیشترین بازدید مربوط به خانه کرد سنندج بوده است، افزود: در این مدت 11 هزار و 681 گردشگر داخلی و خارجی از این مکان تاریخی و فرهنگی بازدید کردند.

این مسئول گفت: پس از آن بیشترین بازدیدکننده از آثار تاریخی استان به ترتیب مربوط به عمارت خسروآباد سنندج با 9 هزار و 398 نفر، موزه سنندج با 4 هزار و 266 نفر و عمارت مشیر دیوان با 3 هزار و 344 نفر است.

گویلیان گفت: در این مدت بازدیدکنندگان از دیگر جاذبه های تاریخی، طبیعی، فرهنگی و شهری استان از جمله چشم انداز جهانی هورامان، روستاهای گردشگری کردستان، بازارهای تاریخی استان و… بیش از یک میلیون نفر .

انتهای پیام

[ad_2]
Source link

درباره ی admin_asooweb

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.