زلنسکی: روسیه اوکراین را به میدان مین تبدیل کرد/ کره جنوبی باید به ما سلاح بدهد

[ad_1]

رئیس جمهور اوکراین نیروهای روسی را به مین گذاری هنگام عقب نشینی از شمال متهم کرد و این اقدام را “جنایت جنگی” خواند.

ولودیمیر زلینسکی رئیس جمهور اوکراین در پیامی ویدئویی گفت: با توجه به اقدامات ارتش روسیه، قلمرو ما در حال حاضر یکی از مناطق آلوده به مین در جهان است و من معتقدم که این نیز باید جرم باشد. به گزارش خبرگزاری آناتولی، روز دوشنبه توسط سربازان روسی جنگ تلقی شد.

به گفته زلنسکی، کار مین‌زدایی در بخش شمالی اوکراین ادامه دارد، جایی که او می‌گوید نیروهای روسی «بیرون رانده شده‌اند».

او گفت: «نیروهای روسی ده ها و شاید صدها هزار شی خطرناک بر جای گذاشتند. اینها شامل مهمات منفجر نشده، مین ها و تله های سیمی است. هر روز حداقل چند هزار نفر از آنها خنثی می شوند. این اشغالگران همه جا را مین گذاری کردند. در خانه هایی که اشغال کردند، در خیابان ها، در مزارع. داخل اموال مردم، داخل خودروها و درها مین گذاشتند. آنها آگاهانه هر کاری از دستشان بر می آمد انجام دادند تا پس از اشغال، بازگشت به این مناطق تا حد امکان خطرناک باشد.

زلینسکی گفت: «روس‌ها عمداً هر کاری از دستشان برمی‌آید برای کشتن یا معلول کردن افراد بیشتری انجام داده‌اند، حتی اگر ما آنها را مجبور به عقب‌نشینی از سرزمین‌هایمان کرده‌ایم». بدون دستورالعمل های مناسب، آنها دست به چنین اقدامی نمی زدند.

وی با اشاره به اینکه مقامات روسی تهدید به استفاده احتمالی از “سلاح های شیمیایی علیه مدافعان در ماریوپل” کرده اند، گفت: “ما این موضوع را بسیار جدی می گیریم.” من می خواهم به رهبران جهان یادآوری کنم که استفاده احتمالی از سلاح های شیمیایی توسط ارتش روسیه مورد بحث قرار گرفته است. و این بدان معناست که پاسخ سخت تر و سریعتر به درگیری روسیه مورد نیاز است.

به کره جنوبی سلاح بدهید

ولودیمیر زلینسکی، رئیس جمهور اوکراین نیز در ویدئویی در پارلمان کره جنوبی گفت که احتمالاً ده ها هزار نفر در حمله روسیه به شهر ماریوپول در جنوب شرقی این کشور کشته شده اند.

او گفت: “ماریوپل ویران شده است، ده ها هزار کشته وجود دارد، اما با وجود آن، روس ها تجاوزات خود را متوقف نمی کنند، روسیه نه تنها اوکراین بلکه اروپا را تهدید می کند و تا زمانی که مجبور نشود متوقف نخواهد شد.” . روسیه زیرساخت های اصلی اوکراین از جمله 300 بیمارستان را ویران کرد. اوکراین برای نجات خود از جنگ به کمک بیشتری نیاز دارد.

زلنسکی همچنین از کره جنوبی خواست به کشورش تسلیحات ارسال کند. این بخش از سخنان او در جریان یک لینک ویدیویی با قانونگذاران سئول، ساعاتی پس از اعلام وزارت دفاع کره جنوبی مبنی بر رد درخواست اوکراین برای تسلیحات ضدهوایی بود. دولت کره جنوبی بر محدود کردن کمک های نظامی خود به اوکراین و ارائه تجهیزات غیر کشنده اصرار دارد.

وی گفت: «جمهوری کره تعدادی تانک، کشتی و تجهیزاتی دارد که می‌توان از آنها برای توقف موشک‌های روسیه استفاده کرد و ما از جمهوری کره به خاطر کمک به ما برای دفع روسیه سپاسگزاریم». اگر اوکراین بتواند این تسلیحات را دریافت کند، نه تنها به ما کمک می کند تا جان شهروندان خود را نجات دهیم، بلکه به اوکراین فرصتی برای زنده ماندن به عنوان یک ملت می دهد و همچنین به جلوگیری از تهاجم روسیه به سایر کشورها کمک می کند.

کره جنوبی به تحریم های آمریکا علیه مسکو پیوست و صادرات کالاهای استراتژیک به روسیه را ممنوع کرد و به مذاکرات خود با بانک ها و صندوق های دولتی روسیه پایان داد. زلنسکی از سئول برای این اقدام تشکر کرد، اما گفت که تحریم ها به تنهایی برای متوقف کردن روسیه کافی نیست. او گفت: «برای روسیه مهم نیست که چند نفر می میرند.

ما در تاریکی کار می کنیم

رئیس جمهور اوکراین همچنین در مصاحبه با CBS 60 Minutes گفت که او و تیمش در تاریکی کار می کنند زیرا در غیر این صورت محل آنها مورد اصابت بمب قرار می گیرد. یک خبرنگار CBS به حضور زلنسکی در کیف رفت و گزارش داد. او و تیمش 46 روز است که آنجا بوده اند. سیبیاس مرکز فرماندهی را به عنوان یک “قلعه” پر از نیرو و سلاح توصیف کرد.

انتهای پیام

[ad_2]
Source link

درباره ی admin_asooweb

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.