زمینه های مساعدی برای همکاری علمی بین ایران و مجارستان وجود دارد

[ad_1]

رئیس مرکز پژوهش های مجلس در دیدار با زولتان وارگا هاسونیچ سفیر مجارستان بر گسترش همکاری های علمی ایران و مجارستان تاکید کرد.

به گزارش ایسنا به نقل از مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی، زولتان وارگا هاسونیچ سفیر مجارستان در تهران امروز (سه شنبه 23 فروردین 1401) با بابک نگهداری رئیس مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی دیدار و گفتگو کرد.

بابک نگهداری با اشاره به نزدیک به یک قرن روابط دیپلماتیک جمهوری اسلامی ایران و مجارستان گفت: امیدواریم در آینده شاهد گسترش روابط و تعاملات دو کشور در زمینه های مختلف باشیم.

وی افزود: زمینه های همکاری گسترده ای بین جمهوری اسلامی ایران و مجارستان در زمینه های اقتصادی، تجاری، صنعتی و علمی وجود دارد که امیدواریم با دیدارها و گفت وگوهای دوجانبه مقامات دولتی و نمایندگان مجلس دو کشور در این زمینه فعال شود. این زمینه ها».

رئیس مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی، حضور حدود 2500 دانشجوی ایرانی در مجارستان را نشان دهنده زمینه های مساعد برای همکاری های علمی دو کشور دانست.

نگهداری با اشاره به سازوکار فعالیت مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: مرکز پژوهش ها با بیش از ربع قرن فعالیت در ارائه خدمات کارشناسی و مشاوره به مجلس شورای اسلامی امروز به عنوان بازوی مشورتی قوه مقننه و یکی از مهمترین مراکز تحقیقاتی می باشد.

رئیس مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه این مرکز با سایر مراکز پژوهشی کشور همکاری نزدیک دارد، تصریح کرد: مراکز دانشگاهی.

زولتان وارگا هاسونیچ، سفیر مجارستان در تهرانوی در این دیدار با اشاره به سطح روابط دو کشور ابراز امیدواری کرد که روابط جمهوری اسلامی ایران و مجارستان گسترش یابد.

وی افزود: 25 سال فعالیت تخصصی مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی رشدی است.

سفیر مجارستان در تهران با اشاره به نقش و نقش مرکز پژوهش های مجلس در ارائه خدمات مشاوره ای به قوه مقننه گفت: امیدواریم با تعامل و گفت و گو، تبادل تجربیات در حوزه پژوهش های پارلمانی صورت گیرد.

انتهای پیام

[ad_2]
Source link

درباره ی admin_asooweb

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.