زیرواحد Omicron و اهمیت تزریق دوز دوم یادآور واکسن کرونا

[ad_1]

الگوی آلودگی کووید-19 نشان می دهد که این همه گیری به این زودی ها پایان نخواهد یافت و از زمان گسترش زیردریایی BA.2 در ایالات متحده، نگرانی های فزاینده ای در مورد شیوع و ظهور مجدد احتمالی جدید وجود دارد. .

به گزارش ایسنا، با گسترش این زیرژانر، متخصصان آمریکایی دوز دیگری از این واکسن را تزریق خواهند کرد. یادآور کرونا (دومین واکسن تقویت کننده) توصیه می شود. اما آیا واقعا تزریق دوز دیگری از این واکسن در مواجهه با سویه جدید ضروری است؟

آخرین آمار مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری آمریکا (CDC) در روز دوشنبه نشان داد که زیرواحد BA.2 omicron تقریباً از هر چهار مورد در این کشور سه مورد را شامل می شود.

برآوردهای این مرکز حاکی از جهش بزرگ نسبت به هفته قبل است که حدود 57.3 درصد بوده است. در حال حاضر، زیرگروه BA.2 در حال حاضر حدود 86 درصد از تمام موارد توالی یابی در سراسر جهان را تشکیل می دهد، که ثابت می کند در مقایسه با سایر سویه های کروناویروس غالب است.

گسترش سریع BA.2 از زمان کشف این زیرگروه پیش بینی شده است. کارشناسان بر این باورند که سویه ساب ایمیکرون حدود 50 تا 80 درصد مسری تر از سویه ایمیکرون است. با این حال، این زیرگروه توانست سریع‌تر گسترش یابد، اما کارشناسان خاطرنشان کردند که زیرگروه BA.2 جدی‌تر از دلتا و دیگر گونه‌های قبلی ویروس نیست.

اهمیت تزریق دوز تقویت کننده دوم واکسن کرونا

حتی اگر زیرگروه BA.2 فقط علائم خفیف بیماری کووید-19 را ایجاد کند، هنوز باید در نظر گرفته شود و تا حد امکان از گسترش آن جلوگیری شود. اینجاست که نقش دوزهای یادآوری به میان می آید.

مراکز کنترل و پیشگیری از بیماری های ایالات متحده و سازمان غذا و دارو قبلاً دوز تقویت کننده دوم را برای برخی افراد تأیید کرده اند. متخصصان خواستار دریافت همه دوزهای واجد شرایط برای کمک به کنترل بیماری هستند.

به گزارش مدیکال دیلی، بسیاری از مطالعات نشان داده اند که ایمن سازی ناشی از واکسیناسیون به مرور زمان کاهش می یابد، بنابراین تزریق دوز یادآور ضروری است. به گروه‌های پرخطر توصیه می‌شود که حدود چهار ماه پس از تزریق اول واکسن تقویت‌کننده دوم دریافت کنند، زیرا انواع جدیدتر ویروس کرونا مسری‌تر هستند.

انتهای پیام

[ad_2]
Source link

درباره ی admin_asooweb

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.