سازمان ملل: تهدید نسل کشی علیه اقلیت روهینگیا در میانمار هنوز وجود دارد

[ad_1]

یک مقام سازمان ملل هشدار داد که تهدید به نسل کشی علیه مسلمانان روهینگیا در میانمار بدون تغییر باقی می ماند.

به گزارش ایسنا، به نقل از الجزیره، آلیس ویریمو ندرتو، مشاور ویژه سازمان ملل در پیشگیری از نسل کشی، گفت: تهدید نسل کشی علیه مسلمانان روهینگیا در میانمار همچنان وجود دارد و نزدیک به پنج سال است که تغییر نکرده است.

مشاور ویژه سازمان ملل برای پیشگیری از نسل کشی به بنگلادش سفر کرده است، جایی که صدها هزار پناهجو از اقلیت روهینگیا میانمار از سال 2017 به دلیل کشتار در کشور خود گریخته اند.

استفان دوجاریک، سخنگوی دبیرکل سازمان ملل متحد، بان کی مون، در یک کنفرانس خبری گفت: “خطر ارتکاب جنایات وحشتناک، به ویژه نسل کشی، با مردم در سرزمینشان باقی مانده و تغییر نکرده است.”

او گفت: «این به ویژه از زمان خشونت علیه مردم روهینگیا در ایالت راخین میانمار در سال 2017، زمانی که بیش از 700000 نفر به همسایه بنگلادش گریختند، خطرناک است. تقریباً پنج سال است که ادامه دارد».

از 25 اوت 2017، نیروهای مسلح میانمار و شبه نظامیان بودایی در این کشور عملیات نظامی را علیه مردم روهینگیا در منطقه راخین (غرب میانمار) آغاز کردند که به گفته منابع محلی و بین المللی، هزاران نفر از آنها کشته شدند. کشورها نزدیک به یک میلیون نفر دیگر را در بنگلادش آواره کردند.

دولت آمریکا در مارس گذشته اعلام کرد که رسماً به این نتیجه رسیده است که خشونت‌های انجام شده توسط ارتش میانمار – بین اکتبر 2016 تا اوت 2017 – علیه مسلمانان روهینگیا نسل‌کشی و جنایت علیه بشریت است.

انتهای پیام

[ad_2]
Source link

درباره ی admin_asooweb

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.