سالیوان: انتظار می رود تحرکات کره شمالی برای چندین ماه ادامه یابد

[ad_1]

مشاور امنیت ملی آمریکا گفت که کره شمالی در حال حاضر در یک “چرخه تحریک” است که ممکن است هفته ها یا ماه ها طول بکشد.

به گزارش یونهاپ، جیک سالیوان، مشاور امنیت ملی آمریکا گفت، کره شمالی به پیشبرد برنامه های هسته ای و موشکی خود ادامه خواهد داد، اما توانایی موشک های این کشور برای رسیدن به خاک آمریکا همچنان زیر سوال است.

سالیوان گفت که این کشور چند هفته پیش یک موشک بالستیک قاره پیما پرتاب کرد، چیزی که از سال 2017 بی سابقه بود. بنابراین می توانم بگویم که بله، آنها در همان الگوی تحریک و آزمایش هستند.

او گفت: فکر می‌کنم در هفته‌ها و ماه‌های آینده، بیشتر درباره تلاش‌های کره شمالی برای پیشبرد برنامه‌های هسته‌ای و موشکی‌اش خواهید شنید.

پیونگ یانگ در سال جاری 12 پرتاب آزمایشی انجام داده است، از جمله پرتاب آزمایشی یک موشک بالستیک قاره پیما در 24 مارس.

مقامات کره جنوبی همچنین خاطرنشان کرده اند که کره شمالی در حال بازسازی تونل های زیرزمینی در سایت آزمایش هسته ای خود است که ظاهراً از سال 2018 استفاده نشده است. این می تواند نشان دهنده آماده شدن شرایط برای انجام آزمایش های هسته ای باشد.

سالیوان در پاسخ به این سوال که آیا کره شمالی موشک هسته ای برای اصابت به خاک آمریکا دارد، گفت: “البته آنها سلاح هسته ای دارند، (اما) آنها می توانند یک موشک زمین به هوا با کلاهک هسته ای بسازند، آن را شلیک کنند و در نهایت شلیک کنند. ” برای زدن هدف در قاره آمریکا، این هنوز ثابت نشده است.

این مقام کاخ سفید همچنین گفت که ایالات متحده در حال همکاری نزدیک با چین، کره جنوبی و ژاپن در موضوع کره شمالی است.

اظهارات سالیوان در آستانه تولد 110 سالگی کیم ایل سونگ، بنیانگذار کره شمالی، بدون رژه هماهنگ بیان شد. این مهم است زیرا آزمایش های تسلیحاتی بزرگ کره شمالی در گذشته اغلب با تعطیلات بزرگ در این کشور همزمان شده است.

انتهای پیام

[ad_2]
Source link

درباره ی admin_asooweb

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.