سفر وزیر خارجه فرانسه به الجزایر

[ad_1]

وزیر امور خارجه فرانسه تصریح کرد که کشورش و الجزایر دارای پیوند تاریخی و انسانی عمیق و ریشه ای هستند که مردم هر دو سواحل مدیترانه را گرد هم می آورد.

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، ژان ایو لودریان، وزیر امور خارجه فرانسه پس از دیدار با عبدالمجید تبون، رئیس جمهور الجزایر، در یک کنفرانس مطبوعاتی گفت که چهار ماه پس از سفرهای قبلی من، بازگشت وی به الجزایر بسیار مهم بود. ایمان داشتن. از عبدالمجید تابون بخاطر دیدار طولانی مدتش با من تشکر می کنم. همچنین از همکارم رامات لامارا که مرا به ضیافت افطار در ماه مبارک رمضان دعوت کرد تشکر می کنم.

وی گفت: الجزایر و فرانسه روابط عمیق تاریخی و انسانی دارند که مردم دو کشور را متحد می کند و ما با چالش های منطقه ای از جمله تروریسم و ​​همکاری های امنیتی روبرو هستیم.

وی افزود: در شرایطی که جهان شاهد تحولات اوکراین و پیامدهای آن بر امنیت و ثبات بین‌المللی اروپا و تنوع بخشیدن به منابع انرژی اروپا است، ما همچنین چالش‌های بزرگی را به اشتراک می‌گذاریم. در مورد این موضوعات حساس هم بحث کردیم.

پیش از این، ریاست جمهوری الجزایر با انتشار بیانیه ای اعلام کرد که عبدالمجید تبون روز چهارشنبه با وزیر امور خارجه فرانسه دیدار کرد.

در این بیانیه همچنین آمده است که رامتان لامارا وزیر امور خارجه الجزایر در این نشست حضور داشت.

انتهای پیام

[ad_2]
Source link

درباره ی admin_asooweb

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.