سهمیه حج ایران هنوز مشخص نیست

[ad_1]

معاون حج و عمره سازمان حج و زیارت کشورمان پس از موافقت عربستان با برگزاری مراسم حج علنی با حضور بیش از یک میلیون نفر گفت: هنوز سهمیه حج کشورها مشخص نشده است. سهمیه ایران نیز پس از مذاکره و امضای تفاهم نامه اعلام خواهد شد.

به گزارش ایسنا، به نقل از روابط عمومی سازمان حج و زیارت، اکبر رضایی با اشاره به اطلاعیه اخیر وزارت حج و عمره عربستان مبنی بر پذیرش یک میلیون زائر در داخل و خارج از کشور برای حج امسال، گفت: اعلامیه اخیر عربستان بر اساس دستور تعداد کل زائران شرکت کننده در حج آینده، اما تاکنون مشارکت هر کشور برای انجام برنامه ریزی دقیق و اطلاعات مورد نیاز مشخص نشده است. سهمیه زائران ایرانی برای ادای مناسک حج نیز پس از مذاکره و امضای تفاهم نامه بین دو کشور اعلام می شود.

وی افزود: طبق روال هر ساله که وزارت حج عربستان از نمایندگان کشورهای حاضر در حج دعوت می کند و پس از گفتگو و امضای تفاهم نامه بین آنها، سهمیه هر کشور بر اساس سهمیه تعریف شده مشخص می شود. پس از دستیابی به توافق

معاون حج و عمره سازمان حج و زیارت تاکید کرد: سهمیه جمهوری اسلامی ایران در حج تمتع 1401 باید به هر میزانی مشخص شود و برنامه ریزی لازم برای زائران کشورمان انجام می شود. .

رضایی درباره افراد دارای اولویت اعزامی گفت: بدیهی است از ثبت نام کنندگانی که در سال 1399 برای حج تمتع ثبت نام کرده و هزینه های اعلام شده را پرداخت کرده اند دعوت به عمل می آید که در بین این افراد با توجه به شرایط تعیین شده و سهمیه ویژه افراد اولویت خواسته خواهد شد.” ثبت نام نهایی باید در کاروان ها انجام شود.

وی با اشاره به دیگر شرایطی که وزارت حج و عمره عربستان برای حج امسال در نظر گرفته است، گفت: طبق اطلاعیه منتشر شده، حج امسال برای افراد زیر 65 سال است و افرادی که قصد انجام مناسک حج را دارند باید واکسینه شوند. و تایید شده است. همچنین افراد باید حداکثر ۷۲ ساعت قبل از ورود به عربستان، گواهی منفی بودن آزمایش تاج گذاری را ارائه دهند.

معاون حج و عمره سازمان حج و زیارت افزود: سایر امور مربوط به حج تمتع 1401 و تاریخ ثبت نام داوطلبان به همراه سایر امور اجرایی مربوط به حجاج متعاقبا اطلاع رسانی خواهد شد.

رضایی یادآور شد: قبل از شیوع کرونا و در مراسم حج تمتع سال 1388 حدود 2.5 میلیون زائر در داخل و خارج از کشور در حج تمتع شرکت کردند. چندین زائر در داخل عربستان برگزار می شود، اما امسال شاهد حضور زائران کشورهای اسلامی برای انجام مناسک حج خواهیم بود.

انتهای پیام

[ad_2]
Source link

درباره ی admin_asooweb

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.