شناسایی 9 بیمار جدید مبتلا به بیماری عروق کرونر قلب در کردستان

[ad_1]

ایسنا/ کردستان مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی کردستان از شناسایی 9 بیمار جدید کرونا در 24 ساعت گذشته در استان خبر داد.

آرزو فلاحی بیان کرد: در حال حاضر 56 بیمار مبتلا به بیماری عروق کرونر قلب در بیمارستان های استان بستری هستند.

وی با اشاره به تعداد بیماران بستری در کردستان به تفکیک شهرستان های استان افزود: هم اکنون در سنندج 30 نفر، سقز 6 نفر، مریوان 2 نفر، قروه 2 نفر، بیجار 2 نفر، کامیاران 6 نفر، بانه 8 نفر.

مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی کردستان بیان کرد: در حال حاضر 20 بیمار عروق کرونر در ICU بستری هستند.

به گزارش ایسنا، به نقل از روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی کردستان، فلاحی از فوت یک بیمار طی 24 ساعت گذشته خبر داد و مدعی شد تعداد فوتی های ناشی از بیماری عروق کرونر قلب در کردستان از ابتدا تا کنون سال 1388 بوده است. 883 نفر از این 31 نفر در سنندج، 317 نفر در سقز، 154 نفر در قروه، 107 نفر در کامیاران، 160 نفر در بانه، 92 نفر در دیواندره، 76 نفر در بیجار، 191 نفر در مریوان، 24 نفر در دهگلان و 5 نفر در سروآباد جان باختند. همه اقلام دفن شده است. به صورت بهداشتی و مطابق با دستورالعمل های مربوطه.

وی با تاکید بر استفاده از ماسک و اهمیت پوشش همگانی واکسیناسیون برای کنترل، پیشگیری و انتقال بیماری به دیگران گفت: در اسرع وقت واکسن کرونا را با مراجعه به مراکز جامع واکسیناسیون یا مراکز خدمات بهداشتی درمانی جامع و سه نوبت تزریق کنید. کاملش کن.

انتهای پیام

[ad_2]
Source link

درباره ی admin_asooweb

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.