غرب و نهادهای حقوق بشری نگاهی دوگانه به مسائل منطقه ای و فلسطینی دارند

[ad_1]

یک کارشناس مسائل منطقه خاطرنشان کرد: رفتار غرب و نهادهای بین المللی در قبال مسائل منطقه و جهان دوگانه است، علیرغم اینکه مردم فلسطین سال هاست تحت ظلم و ستم قرار دارند، اما به دنبال حفظ رژیم صهیونیستی هستند.

حسن هانی زاده در گفت وگو با ایسنا، در تحلیل رفتار دوگانه غرب با وجود اینکه مردم فلسطین سال ها زیر سلطه و تجاوزات رژیم صهیونیستی هستند، گفت: این به نفع کشورهای غربی است، بنابراین یک نوع پارادوکس در رفتار شما وجود دارد.

وی افزود: مردم فلسطین بیش از هفت دهه است که مورد حمله رژیم صهیونیستی قرار دارند و در این مدت ده ها هزار نفر به شهادت رسیده اند. البته در آن دوره، آمریکا، انگلیس و فرانسه 85 قطعنامه شورای امنیت علیه اسرائیل و جنایات آن را وتو کردند.

وی گفت: این مسائل نشان می دهد که سازمان ملل و نهادهای بین المللی و مستکبران با توجه به جنایات ارتش صهیونیستی در ماه های اخیر که متأسفانه تشدید شده است به دنبال حفظ رژیم صهیونیستی هستند. درباره این رفتار رژیم صهیونیستی.

هانی زاده خاطرنشان کرد: مردم فلسطین هیچ امیدی به این نهادها و کشورهای غربی ندارند. البته برخی از کشورهای مرتجع عربی و غربی نیز به دنبال رابطه با رژیم صهیونیستی هستند، بنابراین نمی توان نسبت به دیدگاه ها و عملکرد آنها خیلی واقع بین و خوش بین بود.

وی تاکید کرد: حوادث اخیر در سرزمین های اشغالی نشان می دهد که مردم فلسطین خود را برای مبارزه ای طولانی آماده می کنند و رژیم صهیونیستی برای ادامه فعالیت های جنایتکارانه خود در تلاش برای نفوذ در منطقه است، اما مردم فلسطین راه خود را برای مبارزه انتخاب کرده اند.

انتهای پیام

[ad_2]
Source link

درباره ی admin_asooweb

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.