فارس آمادگی اجرای کامل طرح نهضت ملی مسکن را دارد

[ad_1]

ایسنا/ فارس مدیرکل دفتر فنی استانداری فارس با اشاره به اقدامات اتخاذ شده در محدوده طرح ملی نهضت مسکن، از مهیا بودن استان برای تحقق اهداف چهار ساله این طرح خبر داد.

امیرحسین جمشیدی روز دوشنبه 15 فروردین ماه در نشست خبری با بیان اینکه یکی از سیاست های اصلی دولت تولید مسکن و به تبع آن جست و جوی جهش تولید مسکن بود، گفت: در شهرهای مختلف بسته به قیمت مسکن زمین 20 تا 50 درصد قیمت مسکن موضوع زمین است و در قانون مسکن برای کاهش این هزینه پیش بینی هایی وجود دارد.

جمشیدی یکی از راهکارهای کاهش تاثیر قیمت زمین بر قیمت تمام شده مسکن را در طرح ملی نهضت، کاربری اراضی مرتبط با منابع ملی و راه و شهرسازی اعلام و خاطرنشان کرد: همچنین شاهد اتفاقات خوبی در استان فارس و زمین مناسب از نظر بودیم. از کمیت و کیفیت ارائه شده است.

جمشیدی با بیان اینکه 5 هزار و 500 هکتار زمین تامین شده و مراحل تصویب آن در کارگروه های مختلف انجام شده است، از شناسایی 12 هزار هکتار زمین مناسب دیگر خبر داد و گفت: آمادگی داریم به 260 هزار واحد مسکونی در استان فارس برسیم. 4 سال آینده.”

وی درباره شهرهای جدید مصوب شورای عالی شهرسازی گفت: سرریز جمعیت از کلانشهرها در شهرها و شهرک های جدید جانمایی می شود زیرا امکان توسعه بیشتر در شیراز وجود ندارد.

مدیرکل دفتر فنی استانداری فارس با بیان اینکه 4 نقطه پیشنهاد شده است، گفت: سه سایت دیگر در نظر گرفته شده است که یکی در کوهمره و یکی در سروستان و دیگری در داریان است که هنوز مراحل تصویب و شهرک را طی نکرده است. تابناک حوالی لامرد نیز به مدت 4 سال مورد تایید قرار گرفته و اجرای آن ادامه دارد.

جمشیدی با بیان اینکه کیفیت ساخت مسکن مهر به دلیل تعدد و حجم کار در اجرا دچار مشکل شد، گفت: بهترین کار برای ارتقای کیفیت مسکن مهر است.

معاون مسکن اداره کل راه و شهرسازی استان فارس با اشاره به تجمیع برنامه اقدام ملی مسکن گفت: توافقات صورت گرفته اما ممکن است پس از نظارت کاهش یابد.

محمدحسین حمیدی زاده با یادآوری اینکه تسهیلات برای اجرای مسکن همراه با متقاضیان ارائه شده است، افزود: بازپرداخت تسهیلات به میزان 18 درصد و مابقی توسط متقاضیان آورده می شود که به صورت اقساطی پرداخت می شود.

معاون مسکن اداره کل راه و شهرسازی فارس در خصوص استفاده از پارچه های فرسوده نیز گفت: این جمعیت را تحمل کنید.

حمیدی زاده با بیان اینکه بیشتر زمین های این بافت فرسوده خصوصی است و انتظار می رود مردم آن را دریافت کنند و از امکانات ارائه شده استفاده کنند، افزود:

وی گفت: «تا سال گذشته تعداد نصب‌ها کمتر بود، اما امسال افزایش نصب‌ها می‌تواند علاقه بیشتری را ایجاد کند».

مدیرکل راه و شهرسازی استان فارس نیز در این نشست

سال گذشته تصرف بیش از سه میلیون و یکصد هزار متر مربع از اراضی ملی به ارزش 29 میلیارد ریال رفع شد.

محمودرضا طالبان گفت: 513 مورد کشف و ضبط فوری به مساحت 3 میلیون و صد هزار متر مربع و به ارزش 29 میلیارد ریال توسط واحد راه و شهرسازی استان فارس و با همکاری دستگاه های ذی صلاح رفع و رفع شد. به بیت العلم بازگشت.

طالبان افزود: 28 حکم قضایی به مساحت 418 هزار متر مربع به ارزش 4 هزار میلیارد ریال در سال گذشته توسط یگان حفاظت این اداره کل اجرا شده است.

انتهای پیام

[ad_2]
Source link

درباره ی admin_asooweb

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.