فاضلاب پانتانال انزلی و دریای خزر را تحت تاثیر قرار داد

[ad_1]

ایسنا/ گیلان نماینده مردم رشت در مجلس با بیان اینکه قبلا زباله های سراوان به یک منطقه محدود می شد اما امروز کل استان و کشور را تحت تاثیر قرار می دهد، ادامه داد: طبق نظر کارشناسان در سراوان در هر ثانیه 10 لیتر سم تولید می شود که به تالاب انزلی و دریای خزر جریان دارد.

محمدرضا احمدی سنگری در جمع خبرنگاران، رسانه ها را بازوی توانمند مسئولان در مسیر توسعه و پیشرفت جامعه دانست و گفت: مسئولان گاهی به برخی مسائل رسیدگی می کنند و مشکلات دیگر را نادیده می گیرند، بنابراین خبرنگاران به نقاط قوت و ضعف اشاره می کنند. ، کمک به حل مشکلات.

وی بداخلاقی ها و دعواهای سیاسی و رسانه ای را مانع پیشرفت استان و کشور دانست و افزود: گیلان و ایران از آن ماست و باید برای پیشرفت و اعتلای آنها تلاش کنیم و هر چیزی که ما را از این حرکت و تلاش باز دارد خیانت به مردم

نماینده مردم رشت و خمام در مجلس شورای اسلامی، سردار سلیمانی را الگوی خدمت بی منت به کشور و ملت دانست و تصریح کرد: از رسانه ها انتظار نقد و مطالبه داریم چرا که موجب پویایی و بلوغ می شود و لذا وظیفه ماست. مقامات.” مسئولیت هم هست اما تخریب با انتقاد متفاوت است و اعتماد و روابط بین مردم و کارمندان را از بین می برد.

احمدی سنگری با بیان اینکه نمایندگان نباید خود را برتر از مردم بدانند، گفت: خداوند توفیق خدمت به مسئولان را داده و هر چقدر برای مردم تلاش کنیم کم است.

وی از شهدا و رزمندگان به عنوان الگوی خدمت یاد کرد و خاطرنشان کرد: مسئولیت امانت است; فرصتی برای ثروت اندوزی وجود ندارد و مردم ما قطعا قضاوت خواهند کرد.

نماینده مردم رشت و خمام در مجلس با اشاره به سه اولویت خود در حوزه انتخابیه رشت و خمام خاطرنشان کرد: زباله های سراوان، رودخانه های رشت و احیای مجتمع صنعتی پوشش از دغدغه های اصلی من قبل از ورود به مجلس به عنوان نماینده است. مردمی که جنبه ملی دارند.

وی با بیان اینکه قبلا زباله های سراوان محدود به یک منطقه بود اما امروز کل استان و کشور را تحت تاثیر قرار می دهد، ادامه داد: طبق نظر کارشناسان در سراوان در هر ثانیه 10 لیتر سم تولید می کند که در نهایت به تالاب انزلی و تالاب انزلی می رود. دریای خزر سقوط می کند و به همین دلیل شاهد مرگ پرندگان و آبزیان هستیم.

احمدی سنگری آب سمی سراوان را شامل شیرابه و فاضلاب شهری، صنعتی و بیمارستانی دانست و افزود: متاسفانه در برخی مناطق از همین آب برای کشت صیفی جات استفاده می شود که سلامت مردم را به خطر می اندازد.

نماینده مردم رشت و خمام در مجلس با بیان اینکه هر 13 نماینده گیلان در مجلس باید برای خشکاندن سموم سراوان تلاش کنند، گفت: رشت در آمار سرطان کشور رتبه اول را دارد که ناشی از همان ضایعات و سمومی است که به مرگ خاموش تبدیل شده است و در علاوه بر سرطان، افراد از بیماری های پوستی و گوارشی نیز رنج می برند.

وی حل مشکل سراوان را مستلزم بسیج همگانی مسئولان و رسانه ها دانست و افزود: حفظ جان و سلامت مردم در اولویت است و هر چقدر برای سراوان هزینه کنیم سرمایه گذاری کرده ایم.

احمدی سنگری با تاکید بر لزوم تصفیه هدفمند شیرابه برای حفاظت از تالاب و محیط زیست دریا خاطرنشان کرد: در گذشته امکان صید نزدیک به ساحل وجود داشت اما آلودگی باعث می شد صیادان کیلومترها در اعماق دریا سفر کنند تا بتوانند صید کنند. ; علاوه بر این، درصد بسیار کمی از بچه ماهیان رها شده به دلیل اینکه در اثر آلودگی می میرند به ماهی تبدیل می شوند.

وی خواستار پیگیری جدی پالایشگاه و زباله سوز سراوان شد و گفت: در سفر رئیس جمهور به گیلان درباره پسماندها و مسایل رودخانه ها صحبت کردیم و خوشبختانه استاندار گیلان کارگروه پسماند را در سراوان تشکیل داد تا مسئولان امر می تواند مشکل را از نزدیک لمس کند.”

نماینده مردم رشت و خمام در مجلس با بیان اینکه به گفته وزیر کشور سراوان دیگر تحمل دفن زباله را ندارد و باید مکان جدیدی را تعیین کنیم، افزود: انتخاب کنید تا دوغاب به بخار تبدیل شود.

وی با اشاره به دفن زباله 18 منطقه در سراوان طی 36 سال گذشته گفت: ارتفاع زباله های سراوان به 95 متر رسیده است و به زودی شاهد جابجایی زباله ها خواهیم بود. این زباله ها آسایش مردم را ربود و از رگبار حشرات خسته شده بودند.

احمدی سنگری با گلایه از کم کاری و بی توجهی مسئولان برای تعیین ردیف بودجه رودخانه های گوهررود و زرجوب گفت: مردم حاشیه رودخانه های رشت در شرایط نامناسبی زندگی می کنند و باید برای پاکسازی آن اقدامات لازم انجام شود.

نماینده مردم رشت و خمام در مجلس با اشاره به آخرین وضعیت کارخانه های شکست خورده رشت گفت: با حضور آیت الله رئیسی در راس قوه قضائیه تلاش های زیادی برای احیای کارخانه های رشت انجام شده است.

وی شرایط ورودی های شهر رشت را مناسب ندانست و از شهرداری، شورای شهر و راهداری درخواست روکش آسفالت کرد و یادآور شد: برای رفع مشکل ترافیک شهر رشت به دنبال قطار زیرزمینی هستیم. .

احمدی سنگری با بیان اینکه رهبر انقلاب نام «تولید» را «دانش بنیان، اشتغال زا» گذاشتند، گفت: دانش بنیان بسیار مهم است و باید به سمت تولیدات دانش بنیان برویم.

انتهای پیام

[ad_2]
Source link

درباره ی admin_asooweb

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.