فروش سردخانه جسد یک، دو و سه کابین + مشخصات فنی

قیمت این سردخانه ها بستگی به مواردی مانند نوع برند کمپرسور سردخانه،ابعاد سردخانه،، قابلیت ها ، تک مداره یا دو مداره بودن ،موقعیت جغرافیایی سردخانه ودرب ونوع و کیفیت محصول ،عایق سردخانه دارد.

خرید فن سردخانه

بنابراین حفظ کیفیت محصول از نخلستان تا خریدار (مصرف کننده) یک پیش نیاز مهم بازاریابی موفق است. قابل توجه است که کند کردن متابولیسم می تواند باعث افزایش بی نظمی های فیزیولوژیکی شود که صدمات ذخیره سرد نامیده می شود.

Art᠎icle has been creat ed  by G᠎SA C​ontent Generator  DEMO.

فن سردخانه صنعتی

چیدمان مناسب: اگرچه انبارهای سردخانه های صنعتی از بخش های تقسیم شده با دماهای مختلف تشکیل شده اند، اما این برای استفاده موثر از سردخانه کافی نیست.

معمولا انتقال حرارت مساله اصلی است، به گونهای که گرما باید از محصول، درحین سرد کردن یا انجماد جدا شده و سپس محصول در دمای ثابتی در سردخانه نگهداری گردد.

قیمت فن سردخانه ای

به همین دلیل دما و زمان سرد کردن باید مناسب با محصول باشد. پس با سرمایش سریع ویکنواخت و نگهداری محصول در دمای مناسب فرایند متابولیک غیر فعال شده ومحصول در یک حالت خموده وغیر فعال وارد می شود.

سرد کردن مانع رشد میکرو ارگانیسم های فاسدکننده شده، فعالیت آنزیمی و تنفسی را در دوره نگهداری پس از برداشت محدود ساخته، مانع ازدست رفتن آب می شود و تولید اتیلن و حساسیت محصول به آن را کاهش می دهد.

فن سردخانه سه فاز

توجه : کلیه ی طرح های تیپ یا آماده ، صرفا کاربرد مطالعاتی و تحقیقاتی داشته و جهت اخذ مجوز و یا تسهیلات و وام بانکی مناسب نمیباشند .

فن کندانسور سردخانه

مهمترین عوامل در بدست آوردن و حفظ کیفیت محصول برداشت در مرحله کاملا رسیده، جلوگیری ازصدمات فیزیکی طی همه مراحل برداشت، حمل، بسته بندی، نگهداری ، تقویت مراحل کنترل کیفیت، تعیین دما و رطوبت نسبی مناسب است . ​Data h​as  be᠎en c​reat᠎ed with t᠎he ᠎he lp of G᠎SA Con te nt ​Gene rato r DE MO​.

فن سردخانه خارجی

برداشت رطب باید در ساعات اولیه صبح که محصول سرد است و مقاومت بشتری در مقابل تنش حاصل از برداشت داردانجام گیرد تا هنگام برداشت از لحاظ شکل فیزیکی وسالم ماندن،خصوصا از نخلهای بلند آسیب نبیند.

چلم و سردخانه را

از سوی دیگر اگر این زمان از حداکثر دوره نگهداری که برای یک محصول خاص مثل رطب مضافتی مورد انتظار است تجاوز نماید بطور طبیعی به مرور از کیفیت محصول کاسته می شود.

موتور فن سردخانه

به دلیل اینکه خرما، خصوصا رطب مضافتی پس از برداشت تغییرات زیادی می کند، سطح بالای مدیریت برای اطمینان از حفظ کیفیت را می طلبد و با هر کوتاهی در انجام وظیفه در هر قسمت کیفیت محصول کاهش می یابد.

دربازارعواملی مثل تردی و تازگی، طعم، ظاهر و وضعیت، ارزش غذایی و قیمت در ارزیابی کیفیت محصول مورد توجه است.

قیمت فن کندانسور سردخانه

نگهداری محصول یکی ازمهم ترین تکنیک های فرآوری می باشد و هدف آن افزایش زمان ماندگاری وحفظ کیفیت محصول از نظر رنگ ، طعم، بو و بافت بوده که این امر با نگهداری محصولات در سردخانهها امکانپذیر است.

قیمت فن اواپراتور سردخانه

نگهداری محصول یکی ازمهم ترین تکنیک های فرآوری می باشد و هدف آن افزایش زمان ماندگاری وحفظ کیفیت محصول از نظر رنگ ، طعم، بو و بافت است.

به دلایلی سردخانه های بیمارستانی به دو نوع کوتاه مدت و طولانی مدت تقسیم می شوند، به همین علت در مکان هایی مانند مراکز پزشکی قانونی، مراکز بهداشتی روستایی و غسالخانه ها می توان از سردخانه های کوتاه مدت استفاده کرد، که اجساد تا 48 ساعت در آن قابل نگه داری است.اما زمانی که بخواهند مدت زمان طولانی جسد ها را در سردخانه نگه داری کنند، از سردخانه های دارای موتور زیر 20 درجه سانتی گراد استفاده می شود.با توجه به این موضوع می توان گفت که اجساد تا زمان تحویل گرفته شدن توسط خانواده متوفی قابل نگه داری در سردخانه می باشد.

سانتریفیوژ ۳عدد موتور سردخانه بالای صفر موتور سردخانه . سردخانه جسد (بیمارستانی) قادر است تا میت را به طور موقت نگهداری کند تا از تجزیه شدن سرعت چسد جلوگیری کند و دما و رطوبت یکی از ویژگی های اصلی که بسیار روی جنازه نیز تاثیر گذر است دما در سردخانه جسد دنار سرما توسط پنل کنترل دما کنترل و تنظیم می شود این پنل روی سردخانه انسان نصب شده و اطلاعات را کابر گرفته و به موتور انتقال می دهد .

این سردخانه ها در مقایسه با سردخانه های ثابت قابلیت جا به جایی را دارند. سرد خانه ها کاربرد های زیادی در کارخانه ها و صنایع صنعتی دارند .

کار پروانه جابجایی هوا است و انواع پروانه از نظر تعداد پره های مختلف، جنس رویه متفاوت، شکل خم و قطر تفاوت دارند.

سرد کردن محصول با حداکثرسرعت ممکن یک روش مهم مورد استفاده برای حفظ کیفیت، پیشگیری از فساد و افزایش عمرمحصول پس از برداشت است.

اگر سیستم تبرید ظرفیت سردسازی کافی را نداشته باشد و یا نتواند در حداقل زمان ممکن دمای محصول را به دمای مناسب برساند و آن را ثابت نگه دارد، باعث بروز فسا، رشد تخمک ها، تغییر رنگ وطعم و…

برای تامین کیفیت مناسب محصول نیازبه برداشت، رسیدگی، درجه بندی، بسته بندی و انبارداری (سردخانه) مناسب است. درعمل یک مدیریت دمایی مناسب در زنجیره توزیع به مصرف کنندگان اجازه خرید تازه ترین محصول ممکن درهرجا را می دهد.

یکی از پرکاربرد ترین و بهترین سردخانه ها ،سردخانه های متحرک هستند که از این سردخانه ها جهت انتقال مواد غذایی که به دمای خاصی برای نگهداری نیزا دارند و همچنین بدون تغییر در ظاهر و حفظ کیفیت اولیه استفاده می شود.

به دلیل بالا بودن کیفیت فن های تولیدی این شرکت و رضایتمندی مشتری، این شرکت توانسته در 6 سال پیاپی از سازمان حمایت از حقوق مصرف کننده تندیس های متوالی دریافت نماید.

سیستم سردسازی سردخانه از چهار قسمت مختلف تشکیل شده، که عبارتند از یونیت اپراتور و یونیت کندانسور که هر کدام از شیر انجماد و کمپرسور تشکیل می شوند.

این وسیله بین کمپرسور و کندانسور قرار گرفته و روی خط گاز داغ نصب میشود. از این رو تجهیزاتی از جمله قلاب ها و محل قرار گیری شاخک لیفتراک بر روی دستگاه ها تعبیه می شود.

در حالت کلی این سیستم ها را در چندین مدل از قبیل سردخانه هایی که در سوپرمارکت ها مورد استفاده قرار می گیرند و همچنین سردخانه های صنعتی و تجاری تولید می کنند.

در این سردخانه ها عمدتا از گاز فریون استفاده شده و سیستم عملکرد آنها با سیستم سردخانه های ثابت متفاوت است.

همانطور که گفته شد چيلرهاي جذبي از گاز طبيعي ، گازوئيل يا گرماي تلف شده به عنوان منبع اصلي انرژي استفاده مي کنند و مصرف برق آنها بسيار ناچيز است.

این تجهیزات همانند دیگر سردخانه ها مجهز به سیستم های سرماساز هستند که با کمک نیروی برق کار می کنند.

گاز R22 عمدتا با روغن های معدنی و سایر گازهای مبرد مانند R134a و R404A و R407C و R410A با روغن های غیر معدنی مانند روغن پلی اولستر (POE) سازگار هستند.

مبدل های حرارتی که تحت عنوان کندانسور شناخته می شوند، با استفاده از خنک سازی مبرد، باعث تغییر حالت آن ها از گاز به مایع می شوند، تا با این کار بتوانند پروسه ی تبرید تراکمی را کمی ادامه دهند.

اندیشه سبز یکی از سازندگان برتر سردخانه جسد در ایران است که بسیاری از سردخانه های مورد نیاز بیمارستان ها را تولید و نصب نموده است.

به طور متوسط ضریب تقطیر آمونیاک برابر BUT/FT2.hr.of 1500 است که معادل رقم و ۳۰۰ برابر فریون ۱۲ می باشد.

همه این تاثیراب نا مطلوب به دما بستگی دارد و اگرسردخانه ای نتواند از این تاثیرات منفی جلوگیری کند باعث تغییر وافت کیفیت محصول وکوتاه شدن دوره نگهداری و در نهایت فساد کالا می شود.

سردخانه ثابت در مکان های مختلفی طراحی واحداث می شوند و دارای دو نوع سردخانه ثابت بالای صفر و سردخانه ثابت زیر صفر می باشند.در واقع سردخانه های ثابت به صورت اتاق های کوچک و همچنین سوله هایی بزرگ هستند.از نوع بالای صفر این محصول برای نگهداری انواع محصولات لبنی، میوه و تره بار و …

البته همانطور که در قسمت مربوط به مواد سرما زا گفته شد، اين ترکيبات رفته رفته از سيستم های سرمازا حذف شده اند و به جای آن ها از انواع سرمازاهای سازگار با محيط زيست و غير مخرب برای لايه ی اُُزُن استفاده می شود. Th is art ic᠎le was  done ​by G​SA Content Generat​or DE​MO.

این مباحث فقط بخشی از مشکلات نبود یخچال در منازل بود. 1. خانگی یا همان یخچال هایی که در همه خانه ها یافت می شوند.

روشهای زیادی برای برفک گیری وجود دارد که ساده ترین آن قطع جریان کمپرسور و توقف کار سیستم است که به مرور، لوله ها با هوای محل تبادل حرکت کرده، برفکها آب می شوند.

از پرمتقاضی ترین نوع سردخانه های صنعتی می توان به سردخانه متحرک (کانکسی) اشاره کرد. در این زمینه، تولید کنندگانی می توانند موفق ترین باشند که محصول خود را به طریقی تولید وبسته بندی کنند که این متغیرها را تقویت نمایند .

حقیقتا یکی از تجهیزات ضروری و مهم در صنعت مواد غذایی سردخانه ها هستند که نوعی انبار محسوب می شوند که می توانند شرایط و دمای لازم را برای نگهداری و ذخیره سازی مواد غذایی فراهم کنند.این سردخانه ها به گونه ای طراحی و ساخته می شوند که می توانند محصولات با دمای بالا و زیر صفر را نگهداری کنند برخی از آن ها نیز می توانند هر دو نوع محصولات را نگهداری کنند.اما وظیفه اصلی تمامی این سردخانه ها جلوگیری از فاسد یا خراب شدن محصولات و همچنین افزایش طول عمر آن هاست.

استفاده از استیل نگیر و استنلس هم چنین ورقهای گالوانیزه دارای پوشش رنگ کوره ای دو گزینه تضمین شده برای افزایش دوام و طول عمر سردخانه است که بنا به انتخاب خریدار هر کدام از این دو بدنه قابل پیاده سازی هستند.

دوره نگهداری ممکن است زمان کوتاه لازم برای حمل و نقل و فروش یا نگهداری محصول بوده یا شامل یک دوره ذخیره سازی طولانی مدت باشد.

رسیدگی پس از برداشت محصول شامل همه مراحل موجود در انتقال کالا از تولید کننده تا مصرف کننده می شود.

این فرآیند حرارتی درصنایع غذایی بسیار رایج بوده و طراحی تجهیزات برای چنین فرایندی به آگاهی از خصوصیات حرارتی محصولات بستگی دارد وداشتن ماشین آلات سرد سازی مدرن و پیشرفته که توان این امر را خصوصا در فصول بارگیری و گرم را دارا باشد.

درب های سردخانه کانکسی هم می توان به صورت کشویی و یا لولایی طراحی وتولید کرد. در این سیستم از هوا جهت خنک نمودن مبرد استفاده می شود به این صورت که مبرد داخل لوله های فین دار کرده و یک یا چند فن هوا را از میان این لوله ها عبور می دهد و باعث خنک شدن مبرد می شود.

جنس بدنه این سردخانه ها نیز همچنین از نوع ساندویچ پنل با ضخامت 5تا15 سانتی متر با عایق بندی پلی یورتان ساخته می شود. ​Th᠎is h as be en created wi​th G᠎SA Content G᠎enerat or D em over si on!

جنس بدنه سردخانه ثابت از نوع ساندویچ پنل با عایق پلی یورتان به ضخامت 7 تا 15 سانتیمتر می باشد.درب های سردخانه نیز در دو مدل لولایی و کشویی قابل ساخت هستند.

عایق بندی استفاده شده در طراحی بدنه ی سردخانه ها از نوع تزریق فوم پلی یورتان می باشد، و جنس بدنه ی آن ها از نوع ساندویچ پانل می باشد، که دارای ضخامتی بین 5 الی 15 سانتی متر می باشد.

بنابراین مشاهده می شود که انبساط مایع اشباع، با کاهش قابل توجه درجه حرارت توام خواهد بود و این یکی از عملیات لازم در سیکلهای تبرید تراکمی تبخبری می باشد.

استفاده می شود. و نوع پایین صفر آن برای نگهداری گوشت و پروتئین و … برای مثال خروجی یک کنترلر سطح غالبا یک یا دو رله در نقاط تنظیمی می باشد ولی با استفاده از ترانسمیتر سطح LEVEL TRANSMITTER شما می توانید بر اساس میزان دقیق مبرد در مخزن چندین کارکرد منطقی و موثر تعیین کنید.

محصولات خراب شده به دلیل شکستن زنجیره سرد باید جدا شده و از انبار خارج شوند. اجداد ما پیشینیان به این واقعیت دست یافته بودند که محصولات غذایی در هوای سرد ماندگاری بیشتری خواهند داشت و دیرتر فاسد می شوند.

بر اساس اسناد و شواهد اولین کسانی که توانستند به ماندگاری غذا از طریق سرما پی ببرند ، چینی ها بودند .

جهت درخواست بازدید کارشناسان از محل پروژه،از این طریق با تجهیز برودت تماس حاصل فرمائید. لذا برای دریافت مشاوره و برآورد هزینه ساخت سردخانه ثابت و متحرک با بخش فروش مجموعه نارنیا سرما تماس حاصل فرمایید.

قيمت: تماس بگیرید; آخرين بروز رساني: ۵ تیر ۱۳۹۵; انقضاء: ۲۹ روز, فن سردخانه ۱۶ ساعت. به دلیل مکانیزم های خاص و همچنین ابعاد،ویژگی ها و قابلیت های منحصر به فرد این سردخانه ها امروزه بسیار مورد توجه قرار گرفته اند.

خواب دیدم با دوستم یک فرد غریبه را ک از چن وقت پیش مرده بود را دفن میکنیم تعبیرش چیه؟

درباره ی admin_asooweb

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.