فن‌آورانی که در حوزه‌های اولویت‌دار کار می‌کنند اکنون بر اساس دانش نوع 3 / نیاز به نظارت بر همه دستگاه‌ها هستند

[ad_1]

رئیس مرکز شرکت ها و موسسات دانش بنیان از تعریف 6 حوزه اولویت دار برای توسعه فعالیت های دانش بنیان خبر داد و گفت: فناوران شاغل در حوزه محصولات اولویت دار می توانند درخواست خود را برای استفاده از دانش ارائه دهند. امکانات مبتنی بر نوع 3 بدون داشتن نمونه آزمایشگاهی.

دکتر. رضا اسدی فرد در گفت وگو با ایسنا وی افزود: مرکز شرکت ها و موسسات دانش بنیان از سال 1392 با استفاده از تجربه ارزیابی بیش از 30 هزار شرکت متقاضی استفاده از پشتیبانی شرکت های دانش بنیان، سعی در تدوین معیارهای ارزیابی به گونه ای داشته است که شرکت های دارای فناوری برتر شناسایی شوند. و حمایت کرد.” بنابراین در ارزیابی شرکت های فناور، دو شرط اصلی سطح فناوری کالا و خدمات و همچنین حوزه دانش فنی شرکت مورد بررسی قرار می گیرد.

وی ادامه داد: بر این اساس مرکز بنگاه ها و موسسات دانش بنیان طی چند سال گذشته فهرستی از کالاها و خدمات با فناوری پیشرفته و متوسط ​​را در قالب فهرست کالاها و خدمات دانش بنیان تهیه کرده است. تا شرکت های فناوری بتوانند به این فهرست مراجعه کنند.» بتوانید قبل از سفارش محصول خود را پیدا کنید. اگر محصولات شرکت‌های فناوری دارای فناوری بالا یا متوسط ​​هستند، باید تسلط خود را در فناوری ثابت کنند.

اسدی فرد خاطرنشان کرد: به عبارت دیگر شرکت باید محصول خود را بر اساس تحقیق و توسعه طراحی کرده باشد و بتواند آن را تغییر دهد. البته شرایط دیگری نیز برای تایید دانش بنیان بودن شرکت وجود دارد، اما دلیل اصلی عدم تایید بسیاری از شرکت های کاندید را می توان در این دو شرط بیان کرد.

رئیس مرکز شرکت‌ها و موسسات دانش‌بنیان تلاش این مرکز برای دو برابر شدن تعداد شرکت‌های دانش‌بنیان را برشمرد و گفت: در سال‌های اخیر با تاکیدات مکرر مقام معظم رهبری تلاش کرده‌ایم تا کیفیت دانش را افزایش دهیم. شرکت‌های مستقر در این راستا، ابتدا مقررات و قوانین مربوطه در اختیار عموم قرار گرفت و همچنین حمایت‌های مربوط به شرکت‌های دانش‌بنیان انجام شد.

وی افزود: همچنین جلسات ترویج مستمری در مراکز مختلف از جمله دانشگاه ها، پارک های علم و فناوری و شهرهای صنعتی برای آشنایی بیشتر افراد و شرکت ها با این موضوع برگزار می شود.

اسدی فرد خاطرنشان کرد: در کنار این اقدامات، معاونت علمی و فناوری با توسعه نهادهایی مانند شتابدهنده ها، صندوق های پژوهش و فناوری و مراکز نوآوری، زیرساخت های مناسبی را برای ایجاد و رشد شرکت های دانش بنیان فراهم کرده است و ما در حال حاضر سعی در ایجاد تعامل سازنده با شرکت های بزرگ خصوصی و ایجاد مراکز اسفناج و نوآوری و شتاب دهی در بستر این شرکت ها، تقویت اکوسیستم ایجاد شده و در نتیجه گسترش حوزه فعالیت شرکت های دانش بنیان است.

به گفته وی، از سال گذشته گروه دیگری از شرکت ها با عنوان «دانش بنیان نوع 3» در مرکز شرکت های دانش بنیان با تمرکز ویژه بر مناطق کم برخوردار، شرکت های نقش آفرین در حل مشکلات اساسی کشور تعریف شدند. مسائل و شرکت های فعال در علوم انسانی این شرکت ها را مورد ارزیابی و حمایت قرار دهند تا بتوانند از حمایت ها و امکانات مرتبط با شرکت های دانش بنیان بهره مند شوند.

اسدی فرد تاکید کرد: علاوه بر این اقدامات لازم است با همکاری تمامی وزارتخانه ها و نهادهای ذیربط، دامنه حمایت خود را از شرکت های دانش بنیان افزایش دهیم و موانع پیش روی این شرکت ها را برای افزایش کمی و کیفی کاهش دهیم. شرکت های دانش بنیان».

اولویت های فناوری برای رشد شرکت های دانش بنیان

رئیس مرکز شرکت ها و موسسات دانش بنیان در پاسخ به این سوال که اولویت افزایش تعداد شرکت ها چیست، گفت: برخی از حوزه ها به عنوان حوزه های اولویت دار در مرکز شرکت ها و موسسات دانش بنیان شناسایی شده است. فرآیندهای ارزیابی محصولات دارای اولویت را تسهیل می کند.” بیشتر در این زمینه ها ایجاد شده است.

وی این محصولات را «کشاورزی»، «شیمیایی»، «دارویی»، «الکترونیکی»، «مواد پیشرفته» و «تجهیزات پزشکی» عنوان کرد و افزود: فناورانی که در حوزه محصولات اولویت دار فعالیت می کنند، می توانند آزمایشگاه داشته باشند. نمونه و ارسال درخواست خود را با استفاده از امکانات Type 3 Fellows.

اسدی فرد با توجه به ماهیت فعالیت این شرکت ها در زمینه تحقیق، توسعه و نوآوری، اغلب در بین افراد دارای مدرک دانشگاهی مورد توجه قرار می گیرد، به یاد داشته باشید که توسعه این شرکت ها به طور فزاینده ای به کارگیری نیروی کار واجد شرایط و متخصص می باشد. به خیلی ها کمک کن اما با توجه به پنجره جمعیتی کشورمان و وجود تعداد زیادی از جوانان تحصیل کرده آماده به کار در کشور، نگاه به شرکت های دانش بنیان می تواند قابلیت های مناسبی را برای استفاده این جوانان فراهم کند.

وی خاطرنشان کرد: در حال حاضر بر اساس برآوردهای صورت گرفته از وضعیت اشتغال در شرکت های دانش بنیان، حدود 300 هزار نفر به صورت مستقیم در این شرکت ها مشغول به کار هستند که پیش بینی می کنیم امسال با توسعه شرکت های دانش بنیان این تعداد افزایش یابد.

همسو کردن صنایع و کارخانجات با فعالیت های دانش بنیان

رئیس مرکز شرکت‌ها و مؤسسات دانش‌بنیان یادآور شد: برنامه‌های متعددی در معاونت علم و فناوری برای تأثیرگذاری بر نوآوری در صنایع بزرگ و کارخانه‌های موجود در حال انجام است. برخی از این برنامه ها با هدف افزایش تحقیقات داخلی و توسعه صنایع متمرکز بوده و تلاش شده تا زمینه نوآوری در این صنایع افزایش یابد و انگیزه ها و حمایت های مختلف ایجاد شود. واضح است که معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری با ایجاد اسپین آف ها و موسساتی مانند شتاب دهنده ها یا شرکت های سرمایه گذاری خطرپذیر در کنار این شرکت ها سعی در ایجاد جریان مستمر نوآوری در صنایع بزرگ داشته است.

وی گفت: همچنین مرکز بنگاه ها و موسسات دانش بنیان با بررسی نیازهای فناورانه و مشکلات موجود در صنایع کشور در تلاش است تا زمینه استفاده این صنایع از ظرفیت شرکت ها و فناوری های دانش بنیان را فراهم کند. و معاونت علمی و فناوری وزیر علوم برای پاسخگویی مناسب به مشکلات این صنایع از طریق شرکت های دانش بنیان ایجاد شد.

اسدی فرد خاطرنشان کرد: مرکز شرکت های دانش بنیان برای توسعه بازار شرکت های دانش بنیان برنامه توسعه این همکاری ها را با محوریت صنایع بزرگ در دستور کار خود قرار داده است و انتظار داریم این شرکت ها رو به رشد باشند.

اسدی فرد تاکید کرد: طرح جهش شرکت های دانش بنیان در این سال ها با استفاده از تجربه 10 ساله اجرای قانون حمایت از شرکت ها و موسسات دانش بنیان توسط معاونت علمی رئیس جمهور تدوین و به مجلس ارائه شد. و فناوری و بررسی مسائل و مشکلات شرکت های دانش. این پایگاه با تصویب این طرح موانعی را بر سر راه رشد و توسعه شرکت های دانش بنیان برداشته و زمینه ساز توسعه فعالیت این شرکت ها نیز خواهد شد.

به گفته این مقام مسئول، این طرح قبلاً با رفع ایرادات اولیه در صحن علنی مجلس مورد بررسی قرار گرفته و برای بررسی به شورای نگهبان ارسال شده است و انتظار داریم در روزهای آینده این طرح تصویب و ابلاغ شود.

تسهیل در حوزه های دانش بنیان

وی به تسهیل در حوزه های دانش اشاره کرد و یادآور شد: در حال حاضر 110 خدمت به شرکت های دانش بنیان ارائه می شود که مهم ترین آنها در 6 دسته «تاسیسات سیستم خدمات حرفه ای»، «مجوز اجرا»، «تاسیسات صندوق توسعه ملی، «تامین اجتماعی»، «معافیت های مالیاتی» و «معافیت های گمرکی» که بیشترین درخواست تسهیلات از سوی شرکت ها «معافیت های مالیاتی» است که مسیر ویژه ای برای ارائه این تسهیلات در نظر گرفته شده است.

رئیس مرکز شرکت ها و موسسات دانش بنیان افزود: در این میان تلاش می کنیم با کمک سازمان های مرتبط مسیرهای ایجاد شده در حمایت های امن و گمرکی را تسهیل کنیم و شرکت های دانش بنیان در این زمینه ها مشکلات کمتری داشته باشند. “

اسدی فرد توسعه بازار را یکی از زیرساخت های توسعه فعالیت های دانش بنیان عنوان کرد و افزود: وزیر علوم و فناوری با استفاده از ابزارهای مختلف مالی و حمایتی توانسته است با استفاده از ظرفیت ها پروژه های مهمی را در صنایع بزرگ انجام دهد. شرکت های دانش بنیان

وی یادآور شد: در این راستا برنامه های متعددی برای تامین مالی خریداران در نظر گرفته شد تا با تامین منابع مالی ارزان برای خریداران محصولات از شرکت های دانش بنیان، سمت تقاضای فناوری تحریک شود. از این حیث، مرکز بنگاه های دانش بنیان نیز با حمایت از واسطه های تبادل فناوری، سعی در تسهیل ارتباط بین مجموعه خریدار و مجموعه تولیدکننده داشت.

به گزارش ایسنا، برای اجرای قانون حمایت از موسسات و شرکت های دانش بنیان و تجاری سازی نوآوری ها و اختراعات و استفاده از قابلیت های پنهان شرکت ها و موسسات دارای قابلیت های فناورانه و نوآورانه در مناطق کم برخوردار، نوع جدیدی از گواهینامه شرکت های دانش بنیان نوع 3 با شرایط خاصی تعریف شد.

شرکت‌های تیپ 3 شرکت‌هایی هستند که محل اصلی فعالیت خود را در مناطق کوچک‌تر دارند و در حل مشکلات استراتژیک یا اساسی کشور نقش دارند. نوآورانه و علوم انسانی و اجتماعی.

انتهای پیام

[ad_2]
Source link

درباره ی admin_asooweb

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.