قربانیان رانندگی در نوروز امسال 23 درصد کاهش داشته است

[ad_1]

ایسنا/ کرمانشاه معاون فرهنگی و اجتماعی و سخنگوی فرماندهی انتظامی جمهوری اسلامی گفت: با وجود افزایش ۵۲ درصدی ترافیک جاده‌ای در تعطیلات نوروزی امسال، آمار تصادفات جاده‌ای نسبت به سال گذشته ۲۳ درصد کاهش داشته است. .

سردار «مهدی حاجیان» در جمع خبرنگاران گفت: کاهش کشته شدگان حوادث رانندگی اگرچه شاهد افزایش چشمگیر سفرها بوده ایم اما حاکی از همکاری بسیار خوب اقشار مختلف مردم با پلیس است.

وی با اشاره به اینکه امسال فرماندهی کل انتظامی جمهوری اسلامی شعار «پلیس هوشمند، قانون مداری و نشاط بهاری» را برگزید، گفت: شهروندان با رعایت ضوابط و مقررات به برقراری نظم و امنیت اجتماعی کمک کردند و نشان دادند که دارند. همیشه در کنار پلیس هستند.”

سردار حاجیان با اشاره به روزهای پایانی تعطیلات نوروزی گفت: امیدواریم مردم کشور زمان بازگشت خود را مدیریت کنند تا انشاالله با برنامه ریزی مناسب با خیال راحت از سفر بازگردند.

سخنگوی فرماندهی کل انتظامی جمهوری اسلامی یادآور شد: با توجه به محدودیت های اعمال شده از سوی پلیس برای عبور و مرور خودروهای سنگین، رانندگان این خودروها به ویژه در شمال به سمت مرکز باید نسبت به اطلاعیه ها و توصیه ها دقت لازم را داشته باشند. نیروی انتظامی مشکلی ایجاد نکند

وی با اشاره به طرح تشویق رانندگان منضبط گفت: پلیس نه تنها به دنبال جریمه متخلفان و قانون شکنی است، بلکه به دنبال رانندگانی است که به قوانین و مقررات احترام گذاشته و امنیت خود و دیگران را به خطر نیندازند. قرار داده شود.

سردار حاجیان تصریح کرد: در این راستا و پس از پایان تعطیلات نوروزی رانندگانی که در این مدت متخلف نشده اند شناسایی و به قید قرعه جوایز ارزنده ای دریافت خواهند کرد.

معاون اجتماعی و فرهنگی فرماندهی انتظامی کل کشور از حضور 17 هزار دستگاه خودرو و خودرو با بیش از 70 هزار نیروی نظامی در طرح نوروزی پلیس برای تضمین امنیت مردم و مسافران در سراسر کشور خبر داد و گفت: خوشبختانه تا امروز (4 آوریل) عرضه کننده نداشتیم که البته با همکاری مردم این امر محقق شد.

وی در پایان از افزایش بیش از 10 درصدی کشفیات اعم از سرقت، قاچاق، مواد مخدر و … خبر داد. در کشور طی 10 روز نخست امسال نسبت به مدت مشابه سال گذشته گفت: پلیس همواره با مجرمان و قانون شکنان برخورد کرده است. و مجرمان در زمینه های مختلف همواره تحت کنترل و مراقبت اطلاعاتی بوده اند.

انتهای پیام

[ad_2]
Source link

درباره ی admin_asooweb

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.