قیمت کندانسور هوایی

خرید کولر گازی از بانه • ❤️ تکست ناب
کندانسور پلیت , خرید کندانسور کولر گازی, خرید کندانسور یخچال, قیمت کندانسور پلیت, خرید کندانسور پلیت

بسیاری از افراد گمان میکنند که با خرید کولر گازی بدون گارانتی، هزینه بسیار کمتری پرداخت میکنند در صورتی که کولر بدون گارانتی، فاقد لولههای مسی هستند و هنگام نصب باید هزینه جداگانه برای نصب لولههای مسی نیز پرداخت کنید.

شما می توانید با مراجعه به مراکز معتبر که در امر خرید و فروش قطعات یخچال فعالیت میکنند قطعه مورد نظرتان را خریداری کنید.

برای خرید بهترین مدل اسپلیت کولر گازی می توانید با بیتا سرویس تماس بگیرید. در نتیجه بهترین کار خرید اسپلیت با گارانتی است چون در غیر این صورت این شما هستید که ضرر میکنید و حتی امکان دارد پولی دو برابر بعد از خرید هزینه کنید.

در این نوع کندانسور، آب از یک طرف وسیال از طرف دیگر وارد آن شده و سپس مبرد به صورت غیر مستقیم در مجاورت آب قرار گرفته و در نتیجه گرمای خود را به آب منتقل می کند و باعث گرم شدن آب می شود.

ایزولاسیون هوای داخلی و خارجی: در این نوع سیستمها، از یک سیال ثانویه، (برای مثال گاز R-134A) برای انتقال حرارت استفاده میشود، حال آنکه در کولرهای آبی، مستقیماً از هوا به عنوان سیال منتقل کنندهٔ حرارت استفاده میشود.

لوله مویین به عنوان واسط در انتقال گاز مبرد از کندانسور به اواپراتور قرار دارد. یک یا چند قسمت در داخل ساختمان و یک قسمت در خارج ساختمان قرار میگیرد.

اسپلیت (Split) نوعی کولر گازی است که هوای گرم خانه را گرفته و به حالت خنک به داخل بر می گرداند.

طرز کار کندانسور هوا خنک بسیار شبیه به رادیاتور است و در این نوع کندانسور، مبرد داغ و گازی از یک طرف وارد لوله ها شده و هوایی که در اطراف لوله ها وجود دارد باعث کاهش دمای مبرد می شود.

در نهایت گاز مبرد از لوله مویین به اواپراتور منتقل میشود و پس ازاینکه در داخل اواپراتور کاملا خنک شد وارد کابین یخچال میشود.

سیستم داکت اسپلیت گرما و سرما را بصورت یکنواخت از کانالها منتقل می کند. برج خنک کن توسط پمپ سیرکولاسیون آب را در مدار گردش داده و حرارت کندانسور را جذب و به محیط منتقل مینماید.

آب گرم خروجی از کندانسور به بالای برج خنک کن پمپ می شود و از آنجا به تشتک برج می ریزد .

در کندانسور پوسته لوله آب که توسط برج خنک کننده دمای آن کاهش یافته، وارد پوسته شده و سپس سیال گازی گرم وارد دسته ای از لوله ها یا کویل شده و بعد از تبادل حرارت بین سیال و آب، به تدریج سیال از حالت گاز به مایع تغییر فاز می دهد.

شرکت هیمورا از بزرگترین شرکت های تولیدی می باشد که در زمینه ی ساخت دستگاه های صنعتی فعالیت می کند و دستگاه هایی را وارد بخش صنعتی کرده که از قدرت بسیار بالایی برخوردار می باشند، این شرکت با سابقه ای بالغ بر نیم دهه فعالیت مستمر در این زمینه توانسته نام خود را به عنوان برترین شرکت های تولیدی در ایران و خاورمیانه مطرح کند.

در کندانسور هوایی بعد از اینکه گرمای مبرد گرفته شد، مبرد به مایع تبدیل شده و سپس مایع سرد شده از کندانسور خارج شده و وارد سیکل برودتی می شود.

کندانسور هوایی چگونه کار می کند؟ نکته: توجه نمایید این مقدارها بصورت تقریبی می باشد و برای خرید دستگاه متناسب باید علاوه بر متراژ به سایر شرایط ساختمان خود نیز توجه نمایید.  Th is data has been done  wi᠎th the he lp of GSA Con tent  G᠎enerator  DE᠎MO.

قبل از خرید این دستگاه باید مقدار ظرفیت اصلی را نیز شناسایی و انتخاب کنید. شما را با انواع کولر گازی آشنا کردیم تا بتوانید قبل از خرید بهترین نوع آن را خریداری کنید.

قبل از خرید اسپلیت حتما با مشاوران ما مشورت نمایید. در صورتی که این قطعه دچار ایراد شود، تنها چاره شما تعویض و خرید قطعه یا تعمیر آن می باشد.

کندانسور تبخیری از هوا و آب برای خنک سازی مبرد استفاده می کند و از نظر طراحی مشابه کندانسور هوا خنک است و تنها فرق آن این است که علاوه بر هوا، بر روی لوله ها آب پاشیده می شود.

از مهم ترین عواملی که ممکن است باعث پایین آمدن راندمان کاری این مبدل ها شود، رسوب گذاری دستگاه می باشد، تنها کاری که برای جلوگیری از این کار باید انجام شود رسوب گیری هر روزه ی دستگاه می باشد بخصوص در مبدل هایی که در صنایع غذایی مورد استفاده قرار می گیرند بایستی هر روزه رسوب گیری شوند، البته در تولیدی این دستگاه ها می توان از سیستم رسوب گیر استفاده کرد تا عملیات رسوب گیری به صورت اتومات صورت گیرد، این مبدل ها از بهترین دستگاه هایی هستند که برای پاستوریزه و استریلیزه کردن شیر مورد استفاده قرار می گیرند.

باید بدانید این گرما کاملاً طبیعی است اما اگر از دمای خاصی بالاتر برود لازم است که پیگیرِ پیدا کردن دلیل این افزایش دما شوید.

همانطور که از نام این کندانسور پلیت پیدا است لولهها به شکل حرف لاتین ساخته میشوند. این نوع جدیدی از مبدلهای حرارتی با راندمان بالا است که با انباشت تعدادی ردیف ورق های فلزی با شکل موج دار خاص جمع می شود.

این محصولات را نیز می توان در دسته اسپلیت های قابل حمل جا داد. مبدل حرارتی صفحه قابل جدا شدن توسط کثرت ورق های موجدار مهر و موم شده در فواصل منظم ، احاطه شده توسط واشر تشکیل می شود و توسط یک قاب و یک پیچ فشرده سازی فشرده می شود.

3. لوله مسی: مهم ترین عضو در اجزای کندانسور، لوله های مسی هستند که این لوله ها تعیین کننده میزان ظرفیت دستگاه می باشد و همچنین مقدار تن تبرید کندانسور با توجه به متراژ مصرفی لوله مسی مشخص می گردد.

سیستم های تهویه مطبوع به گونه ای طراحی شده اند که اغلب از سیکل تبرید تراکمی استفاده می کنند. کندانسور کولر گازی یکی از بخش های حیاتی این دستگاه است. Th᠎is da​ta w as wri᠎tten by GSA C on​tent Ge nerator DEMO !

شما از هر برندی که استفاده کنید، ممکن است بعد از گذشت مدت زمانی دستگاه شما به دلیل عیب و ایراد در یکی از قطعات آن دچار مشکل شده و شما نیز ناچار به تعویض و تعمیر کولر گازی و یا قطعات آن شوید.

نوع دیگر كمپرسور رایج در کولر های گازی نوع پیستونی است که عملکرد کلی آن شبیه کمپرسور روتاری بوده با این تفاوت که قطعات متحرک زیاد تری درون پوسته خود جای داده که این عامل باعث شده تا زودتر دچار مشکل شود.

3. کندانسورهای تبخیری (evaporative condensers): هم هوا و هم آب به عنوان عامل تبخیر مورد استفاده قرار میگیرند. در خارج از تیوبها فینهای انتقال حرارت (heat transfer fins) قرار گرفتهاند که از میان آنها هوای خنککاری از خارج از یونیت به داخل آن حرکت میکند.

در کندانسور پوسته و لوله گاز مبرد در داخل پوسته و آب در داخل تیوبها جریان می یابد و انتقال حرارت بین آنها از طریق دیواره تیوبها صورت می پذیرد.

مقدار هوای جریان یافته در کندانسورهای هوایی را می توان با قرار دادن دمپر در مسیر هوا با تغییر دادن سرعت فن یا روشن و خاموش نمودن آن یا ترکیبی از این روشها کنترل نمود.

2. هزینه نصب و نگهداری کندانسور هوایی در مقایسه با آب خنک کمتر می باشد. ظرفیت گرماگیری آب نسبت به هوا بسیار بیشتر است وهمین امر منجر می شود که کندانسورهای آبی در مقایسه با کندانسورهای هوایی راندمان بهتری داشته باشند.

برای اینکه بدانیم کولر اسپلیت یا داکت اسپلیت کانالی مورد نیاز ماست در ادامه به مقایسه ی این دو پرداخته ایم.

در این نوع کندانسور از هوا برای خنک کردن مبرد استفاده می شود و کندانسور هوایی برخلاف کندانسورهای آبی و تبخیری برای دفع گرما به هیچ آبی نیاز ندارد.

کندانسور با توجه به نوع آن از طریق هوا یا آب، گاز را خنک کرده و سپس با گرفتن گرمای نهان مبرد، فاز آن را از گاز به مایع تغییر می دهد.

بنابراین اگر یخچال را به دیوار یا کابینتها بچسبایند و هیچ فضایی برای گردش هوا در اطرافش باقی نگذارید، ممکن است بهمرور لولهها و بدنه داغ شود.

کولر آبی در مناطقی که رطوبت هوا بالا است، مانند شمال و جنوب کشور از کارایی خوبی برخوردار نیستند، در این مناطق از کولر گازی بسیار زیاد استفاده میشود.

برای خرید انواع داکت اسپلیت و کولر گازی در برندهای معتبر با کیفیت بالا و قیمت مناسب با بیتا سرویس تماس بگیرید.

همواره توصیه می شود اقدام به خرید کولر گازی قاچاق و متفرقه ننمایید زیرا این محصولات دارای گارانتی نبوده، برچسب مصرف انرژی ها تقلبی است و مصرف برق بسیار بالایی دارند.

این کولرها دارای یک پنل داخلی (Indoor unit ) و خارجی (Outdoor Unit) بوده است و دقیقا به همین دلیل، نام اسپلیت برای آنها انتخاب شده است.

این نوع ازکولرهای گازی دارای دو یا بیشتر از دو قسمت هستند. این فشار برابر است با فشار اشباع مربوط به دمای بخار درون کندانسور که مقدار آن به نوبه خود به دمای آب خنک کن وابسته است.

ولی اغلب دمای آب خروجی از برج ۴تا ۵/۵ درجه سانتی گراد بیشتر از دمای مرطوب هوای ورودی است بنابراین هوای خروجی از برج همواره مقداری از حالت اشباع پایین تر خواهد بود.

گرمایش بازیاب یکی از روشهای مهمی بود که در طی انقلاب صنعتی کشف شد و در کورهها استفاده میشد. حال آنکه کولرهای آبی، در مناطقی که هوای شرجی و مرطوب دارند، کاملاً بلااستفاده و ناکارآمد خواهد بود.

در این سیستم ها لوله کشی داخلی کاهش یافته است. اسپیلیت یکی از سیستم های تهویه مطبوع می باشد. هر سیستم برودتی از اجزای کندانسور، کمپرسور، اواپراتور و شیر انبساط تشکیل شده است.

3. کندانسور پوست لوله: این نوع کندانسور از یک دسته لوله افقی موازی تشکیل شده که در داخل لوله ها سیال گرم در جریان است و از پوسته اطراف آن، آب عبور داده می شود. Th is con tent w᠎as c re​ated wi᠎th the help  of GSA C᠎ontent Generator Dem​oversi​on᠎.

لوله ها ممکن است در پوسته چیده شوند تا جریان موازی ، جریان متقابل ، جریان متقاطع یا هر دو امکان پذیر باشد.

2. اگر به هر دلیلی ناچار شدید که یخچالتان را پر کنید بهتر است بعد از جا دادن مواد غذایی درِ یخچال را تا چندین ساعت باز نکنید.

با خرابی هر کدام ازاین قطعات، عملکرد کلی یخچال مختل خواهد شد. به دلیلاینکه در واقع یخچال و فریزر هر دو با یک موتور کار می کنند و در صورت خرابی موتور یخچال و فریزر هر دو با هم از کار می افتند.

نوع اول فقط برای سرد کردن فضا (برای فصل تابستان) و نوع دوم برای سرد یا گرم کردن فضا (چهار فصل) میتوانند مورد استفاده واقع شوند.

در جدول زیر مثال هایی برای فضاها با متراژ مختلف و ظرفیت کولر گازی مناسب برای هر فضا آورده شده است.

لوله کشی و لوله جمع آوری همزمان به طور منطقی از یکدیگر جدا می شوند ، به طوری که در مسیرهای جریان در دو طرف هر یک از صفحات جریان دارند و تبادل گرما از طریق صفحات انجام می شود.

معمولا خنککنندهها از سمت لوله و بخار تقطیر شده از سمت پوسته جریان مییابند و تقطیرها در پایین جمع میشوند یا از آن خارج میشوند.

ساختار کندانسور تبخیری این گونه است که مبرد داغ در درون لوله ها در جریان است و سپس مبرد از طریق آبی که بر روی لوله ها پاشیده شده، دمای آن کاهش می یابد.

کولر گازی اسپلیت در حال حاضر پرفروش ترین و محبوب ترین نوع کولر گازی در جهان بشمار می رود و به دلیل ساختار خاص بدنه آن به کولر گازی دو تکه نیز معروف است.

شما میتوانید هر محصولی به خصوص کولرهای گازی را از سایت سولار مکانیکال خریداری کنید البته میتوانید به خرید محصولات دیگر مثل خرید حوله خشک کن، خرید داکت اسپلیت نیز بپردازید.

مجموعه این تیوبها به دسته لوله نیز معروفند. کندانس به پایین میچکد و در پایین در یک جعبه به نام هاتول (hotwell) جمع میشود.

کولر گازی دو تکه که با نام کولر گازی اسپلیت هم شناخته میشود، جدیدترین نسل سیستمهای تهویه مطبوع است. هم زمان با پیشرفت های صنعت و تکنولوژی، کولرهایی با نام Split air conditioner توسط کمپانی های تولید کننده لوازم خانگی به بازار عرضه شد.

در غیر این صورت مبدل چیلر شما تحت تنش است و با واکنشهای مختلف مثل ( های پرشر ) دچار نشتی یا ترکیدگی داخلی میشود.

شما برای جلوگیری از گسترش آن و رطوبت ناشی از نشتی لوله کشی کولر گازی مجبور به کندن و هزینه های بسیار زیادی می شوید.

در مورد راه های کاهش مصرف برق کولر گازی بخوانید. برای خرید انواع اسپلیت و اطلاع از قیمت کولر گازی با بیتا سرویس تماس بگیرید.

در این مقاله به خرید اسپلیت و کولر گازی پرداختیم. دراین مقاله مشکلات و مضرات هر یک از این بخشها و چگونگی آزمایش آنها مورد بحث قرار خواهد گرفت.

لوله مویین یا شیر انبساط بین کندانسور و اوپراتور قرار دارد. 4. هدر آب یا کلکتور: کلکتور در کندانسور وظیفه توزیع آب گرم یا گاز مبرد را برعهده دارد و آن را از فلزاتی نظیر گالوانیزه یا مس می سازند.

درباره ی admin_asooweb

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.