ما به خوبی می دانیم که با دولت بایدن بر سر توافق هسته ای اختلاف داریم.

[ad_1]

سفیر اسرائیل در واشنگتن موضع خرابکارانه این رژیم در قبال توافق هسته ای را تکرار کرد و گفت که خواهان یک توافق طولانی تر و قوی تر با ایران در مورد برنامه هسته ای این کشور است.

مایکل هرتزوگ، سفیر اسرائیل در آمریکا، در کنفرانس خبری که توسط المانیتور در واشنگتن برگزار شد، درباره احیای توافق هسته ای گفت که رژیم اسرائیل نگران پیامدهای احیای توافق هسته ای ایران است. بر اساس شرایط قرارداد اصلی

هرتزوگ گفت که رژیم صهیونیستی از یک توافق “طولانی تر و قوی تر” حمایت خواهد کرد، عنوانی که قبلا توسط دولت بایدن برای تشریح برنامه های یک توافق جامع تر برای رسیدگی به برنامه موشکی ایران استفاده می شد.

او ادامه داد: «اما ما دیگر «بیشتر و بیشتر» نمی شنویم.

سفیر آمریکا در واشنگتن گفت: «ما از یک نتیجه دیپلماتیک که به طور قابل توجهی توانایی های هسته ای بلندمدت ایران را احیا کند، حمایت خواهیم کرد. نگرانی ما این است که توافق مورد مذاکره با این معیارها مطابقت نداشته باشد.

هرتزوگ در راستای مواضع خرابکارانه رژیم صهیونیستی در جریان اجرای توافق هسته ای گفت: (ایران) باید با یک نتیجه دیپلماتیک مواجه شود که یا بتوانیم با آن کنار بیاییم یا با مانعی روبرو شویم که قابل عبور نیست.

وی درباره اختلافات بین رژیم صهیونیستی و رویکرد دولت بایدن برای احیای توافق هسته ای گفت: نمی توانم شکایت کنم که حرف های ما شنیده نمی شود. ما به خوبی می دانیم که مخالفیم، اما صحبت ما ادامه دارد.

به گزارش ایسنا، ادعاهای سفیر رژیم صهیونیستی در آمریکا درباره توافق هسته ای در پی آن است که وین پس از برخی تحولات اخیر در روابط سیاسی بین الملل پس از تهاجم روسیه به اوکراین، تحمیل واشنگتن از سوی واشنگتن درباره ازسرگیری این توافق صحبت می کند. تحریم ها علیه روسیه و مناقشه تهران و واشنگتن بر سر برخی مسائل باقی مانده در مذاکرات اخیرا تا اطلاع ثانوی به حالت تعلیق درآمد.
با روی کار آمدن دولت جو بایدن در ژانویه 2021 و اولویت دادن به ازسرگیری توافق هسته ای از طریق بازگشت ایالات متحده به توافق و لغو تحریم ها علیه ایران تحت حاکمیت وی، واشنگتن در مارس همان سال به مذاکرات وین پیوست تا این توافق را احیا کند. معامله. البته تاکنون هیچ مذاکره مستقیمی بین ایران و آمریکا صورت نگرفته و از طریق نمایندگان کشورها در کمیسیون مشترک مواضع یکدیگر مطلع شده اند.
رژيم صهيونيستي با اتخاذ رويكرد قديمي در قبال برنامه هسته‌اي ايران، از جمله در زمان دولت اوباما، زمان پيوستن آمريكا به توافق هسته‌اي ايران، و در زمان دونالد ترامپ كه از كشورهاي شرقي خارج شد و خروج از آمريكا و آمريكا را از آن خارج كرد، سعي كرد در مذاكرات وين خرابكاري كند. متحدان اروپایی به تجدید حیات توافق منجر شده‌اند، اما دولت آمریکا با این وجود تاکید کرد که اولویت آن پیگیری دیپلماسی و بازگشت به پایبندی کامل به توافق هسته‌ای ایران است.

محمد اسلامی، رئیس سازمان انرژی اتمی ایران در نشست خبری اخیر خود گفت: تا زمانی که رژیم صهیونیستی اسناد جعلی تولید کند، خرابکاری کند و عملیات تروریستی انجام دهد، این روندی است که محکوم و سرکوب نخواهد شد. طبیعی است که این نبرد بین دو جریان حق و باطل باشد. از این نظر ما به دنبال اهداف خود هستیم و قربانی این نوع آشفتگی ها نیستیم. در یکی از اسناد ادعایی، اورانیوم در یکی از سایت هایی که در ایران وجود ندارد ذکر شده است. امیدواریم با توافقی که با آژانس داشتیم و مراحلی که تعریف شده است پیش برویم.

وی یادآور شد: یکی از مکان های مورد علاقه آژانس از ابهامات پاک شده و سه مکان دیگر مذاکره در دست بررسی است و باید تا پایان ژوئن تکمیل شود. خود آنها (آژانس) می دانند که این اسناد جعلی و غیرمستند است.

اسلامی گفت: ما اسناد را در 29 اسفند 1393 ارائه کردیم و آنها بررسی کردند و احتمالاً نمایندگان آژانس باید برای نهایی کردن آنها به ایران بیایند.

انتهای پیام

[ad_2]
Source link

درباره ی admin_asooweb

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.