مدال های مهمی که دوچرخه سواران ایرانی کسب نکردند

[ad_1]

تیم دوچرخه سواری بزرگسالان ایران در دو دوره مسابقات قهرمانی آسیا که در بازی های آسیایی نیز برگزار می شود، مدال کسب نکرد و باید دید تصمیم کمیته ملی المپیک برای اعزام دوچرخه سواران به هانگژو 2022 چه خواهد بود.

به گزارش ایسنا، مسابقات دوچرخه سواری جاده قهرمانی آسیا در تاجیکستان برگزار شد و ایران یک مدال نقره و سه مدال برنز کسب کرد.

آخرین بار مسابقات قهرمانی آسیا در سال 2019 برگزار شد و ایران تنها در بخش بانوان مدال برنز کسب کرد و اکنون نسبت به سال 2019 نتیجه بهتری کسب کرده است که علت اصلی آن دو سال خانه نشینی دوچرخه سواران ایرانی بوده است. در هیچ مسابقه خاصی شرکت نکرد.

البته مسابقات قهرمانی آسیا 2022 برای بزرگسالان اهمیت بیشتری داشت زیرا کمیته ملی المپیک تصمیم گیری در مورد تعداد نفرات اعزامی به بازی های آسیایی را به مشخص شدن نتایج رقبا در مسابقات قهرمانی آسیا موکول کرده است.

تیم های مردان و زنان ایران در تایم تریل تیمی به مدال برنز دست یافتند، اما در تایم تریل انفرادی و استقامت جاده با حضور در بازی های آسیایی و جاده موفق به کسب مدال نشدند. دو مقاله وجود دارد و این دو مقاله بسیار مهم هستند.

در مسابقات 2022 کشورهایی مانند کره جنوبی، چین، چین تایپه و هنگ کنگ شرکت نکردند و ژاپن فقط در بخش مردان حضور داشت، البته در تایم تریل تیمی شرکت نکرد. بنابراین فرصت خوبی برای مدال آوری شوالیه های ایرانی بود که متاسفانه از دست رفت.

در بخش بانوان نیز سمیه یزدانی نتوانست مدال برنز خود را تکرار کند و به مقام پنجم دست یافت و این دقیقاً همان سوالی است که باید مورد بررسی قرار گیرد زیرا یزدانی که در موضوعی مهم برای ایران به مدال تاریخی دست یافت، باز هم نتوانست آن را تکرار کند.

بازی های آسیایی حدود 5 ماه دیگر برگزار می شود و با توجه به حضور کشورهای رقیب، کسب مدال بسیار دشوارتر خواهد بود.

ورزشکاران به روز نبودن تجهیزات و شرکت نکردن در مسابقات را مهم ترین دغدغه ای که فدراسیون باید به آن فکر کند، عنوان کردند، چرا که سایر کشورها در این رقابت ها عملکرد خوبی داشته اند که سرمایه گذاری زیادی برای از دست ندادن مدال کرده اند. اگر ایران بخواهد به همین منوال ادامه دهد فقط فاصله خود را با کشورهای دیگر بیشتر می کند.

قزاقستان که در مسابقات قهرمانی آسیا قهرمان استقامت جاده شده بود تنها 22 سال سن داشت که نشان می دهد قزاق ها به خوبی سرمایه گذاری کرده اند.

قزاقستان و ازبکستان نیز در رده های زیر 23 سال و جوانان عملکرد بسیار خوبی داشتند.

درست است که این مدال ها می تواند در ایجاد انگیزه دوباره در دوچرخه سواران موثر باشد، اما دوچرخه سواری ایران هنوز تا بازگشت به روزهای درخشان خود فاصله دارد و باید گران تمام شود و این فاصله کم شود. باید دید کمیته ملی المپیک چه تصمیمی خواهد گرفت و با اعزام چند سوارکار به بازی های آسیایی موافقت خواهد کرد.

مدال آوران بازی های آسیایی 2018، قهرمانی آسیا 2019 و قهرمانی آسیا 2022 به شرح زیر است:

مدال آوران بازی های آسیایی 2018
مردان
مقاومت جاده ای: قزاقستان، ژاپن، تایلند
زمان آزمایشی انفرادی: قزاقستان، ازبکستان، ژاپن
زنان
استقامت جاده: کره جنوبی، چین، ژاپن
آزمایش زمان انفرادی: کره جنوبی، ژاپن، هنگ کنگ

مدال های استقامت قهرمانی جاده های آسیا 2019
مردان
استقامت جاده: قزاقستان، چین و چین تایپه
آزمایش زمان انفرادی: هنگ کنگ، چین تایپه، هنگ کنگ

زنان
استقامت جاده: ازبکستان، کره جنوبی، ایران (سمیه یزدانی)
تایم تریل انفرادی: ازبکستان، کره جنوبی، چین تایپه

مدال های قهرمانی آسیا 2022 در غیاب کره جنوبی، چین، هنگ کنگ و چین تایپه:
مردان
استقامت جاده: قزاقستان، ژاپن، مغولستان
زمان آزمایشی انفرادی: قزاقستان، ژاپن، ازبکستان

زنان
استقامت جاده: ویتنام، قزاقستان، قزاقستان
زمان آزمایشی انفرادی: قزاقستان، اندونزی، مغولستان

انتهای پیام

[ad_2]
Source link

درباره ی admin_asooweb

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.