مدیریت بحران موازی‌سازی و تعدد سازمان‌های تصمیم‌گیرنده در هنگام بلایا

[ad_1]

رئیس سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران گفت: یکی از مشکلات ما در هنگام تصادفات، تعدد سازمان‌های تصمیم‌گیر و موازی‌سازی در اجرای فعالیت‌ها است.

به گزارش ایسنا، علی نصیری در بازدید مدیران پیامکی شهرداری از سازمان مدیریت بحران شهر تهران با اشاره به تغییرات قانون و تفویض اختیارات وزیر کشور به شهردار تهران در حوزه مدیریت بحران، شهردار را از این بابت ابراز نگرانی کرد. وی به عنوان فرصتی تاریخی برای تغییر مدیریت به بحران پایتخت اشاره کرد و ابراز امیدواری کرد که بتوان اقدامات موثری در این زمینه انجام داد.

وی در ادامه به آسیب شناسی مدیریت بحران در کشور پرداخت و گفت: یکی از مشکلات ما در هنگام تصادفات، تعدد دستگاه های تصمیم گیری و موازی کاری در اجرای فعالیت ها است. یعنی رویکرد سیستماتیک نداریم و دیدگاه ها در برخی قسمت ها منزوی است. در نتیجه این مشکل، بسیاری از سازمان ها در هنگام وقوع حادثه درگیر می شوند، اما در نهایت همه چیز آنطور که باید پیش نمی رود. باید برای رفع نواقص این حوزه گام برداشت زیرا مدیریت ریسک نیازمند مدیریت واحد است.

نصیری یکی از اقدامات مجموعه مدیریت شهری و مدیریت بحران فعلی تهران برای دستیابی به این مدیریت واحد را ادغام مجموعه مدیریت بحران، ادارات HSE و پدافند غیرعامل برشمرد و این اقدام را فرصتی مناسب برای سیاست گذاری دانست. تدوین و هدایت استراتژیک در مجموعه مدیریت بحران. وی گفت: پرهیز از نگاه تجاری و سیاسی به مدیریت بحران یکی دیگر از موارد ضروری است که باید به آن توجه کرد چرا که چنین نگاهی برای مدیریت بحران مضر است.

بر اساس اعلام سازمان پیشگیری و مدیریت بحران، مدیران HSE شهرداری تهران در بازدید از مرکز مدیریت و مدیریت بحران شهر تهران، با فعالیت های سازمان مدیریت بحران پایتخت، سامانه های مورد استفاده در این مرکز فرماندهی و نحوه فعال سازی سامانه های آنها در بحران های مختلف آشنا می شوند. سطوح همچنین در پایان نمایندگانی از مدیران HSE شهرداری تهران جهت پیگیری مشکلات و نیازهای این اداره کل در قالب کمیته های تخصصی انتخاب شدند.

انتهای پیام

[ad_2]
Source link

درباره ی admin_asooweb

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.