مصرف روغن های جامد و نیمه جامد سلامت قلب را به خطر می اندازد

[ad_1]

مصرف روغن های جامد و نیمه جامد باعث رسوب اسیدهای چرب اشباع در رگ ها، تنگ شدن و انسداد عروق قلب و سکته می شود. پس از این روغن ها برای محافظت از قلب خود استفاده نکنید.

به گزارش ایسنا، مصرف روغن های جامد و نیمه جامد باعث رسوب اسیدهای چرب اشباع در رگ ها، تصلب شرایین (سخت شدن دیواره شریان)، تنگی و انسداد عروق قلب و حمله قلبی می شود. بر اساس آخرین یافته های علمی جهان، مصرف روغن های جامد و نیمه جامد نیز به دلیل دارا بودن اسیدهای چرب ترانس، خطر ابتلا به سرطان سینه در زنان و سرطان پروستات را در مردان افزایش می دهد.

کارشناسان خانه روغن های جامد را توصیه نمی کنند.روغن های جامد به دلیل بافت مورد نیاز برای شیرینی بیشتر در شیرینی پزی استفاده می شود. اسیدهای چرب اشباع شده در روغن های جامد منجر به بیماری های قلبی عروقی و انواع سرطان می شود. اگرچه این روغن ها در حال حاضر در کشور ما به روغن های نیمه جامد تبدیل می شوند، اما با اصلاح فرمولاسیون و بهبود کیفیت که دارای اسیدهای چرب اشباع و ترانس کمتری نسبت به روغن های جامد هستند، باید توجه داشت که روغن های نیمه جامد نیز با روغن های گیاهی مقایسه می شوند. . مایعات دارای سطوح بالاتری از اسیدهای چرب اشباع شده و چربی‌های ترانس است و مصرف آنها خطراتی مانند کلسترول LDL بالا، تنگ شدن شریان‌ها و در نهایت حمله قلبی را به همراه دارد. به خصوص افراد مبتلا به چربی خون و کلسترول بالا نباید از روغن های جامد و نیمه جامد استفاده کنند.

طبق اعلام دفتر بهبود تغذیه جامعه وزارت بهداشت، استفاده از روغن های گیاهی برای پیشگیری از بیماری های قلبی عروقی توصیه می شود. چربی های مایع روند آترواسکلروز (سخت شدن دیواره شریان) را کند می کنند. روغن های گیاهی مایع دارای درصد بسیار پایین اسیدهای چرب اشباع و مقادیر قابل توجهی اسیدهای چرب غیراشباع هستند که برای سلامت قلب ضروری است و میزان اسید چرب ترانس آنها کمتر از 2 درصد و در برخی روغن های مایع تقریباً صفر است. مبدل ها. مصرف روغن های مایع برای حفظ سلامت به روغن های حیوانی و روغن های گیاهی جامد و نیمه جامد ارجحیت دارد.

انتهای پیام

[ad_2]
Source link

درباره ی admin_asooweb

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.