نهایی شدن قانون بیس جامپ پس از اصلاح شورای نگهبان

[ad_1]

یکی از اعضای هیأت رئیسه فراکسیون دانش بنیان مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه شورای نگهبان اصلاحاتی را برای قانون جهش دانش بنیان پیشنهاد کرده است، گفت: این قانون برای تصویب در دستور کار مجلس قرار دارد.

به گزارش ایسنا محسن دهنوی امشب در گردهمایی فعالان دانش با تاکید بر اینکه شرکت های دانش بنیان همچنان سهمی از تولید ناخالص داخلی ندارند، افزود: ارزش بودجه تخصیصی منابع عمومی به دانش معادل 1400 همت (هزار میلیارد دلار) بوده است. توماس).

وی افزود: اکنون در جایی هستیم که یک درصد از منابع خود را به حوزه دانش اختصاص داده ایم اما این میزان بسیار ناچیز است اما در مقابل خروجی های دانش بیش از حد انتظار بوده است.

به گفته وی باید قدردان مقام معظم رهبری باشیم چرا که ایشان از سال 82 تولید ثروت از علم را به عنوان یک موضوع اصلی مطرح کردند.

یکی از اعضای هیأت مدیره فراکسیون اقتصاد دانش بنیان خاطرنشان کرد: مقام معظم رهبری همچنان روی این موضوع ایستاده اند و همین موضوع باعث شده تا بحث هایی در این زمینه مطرح شود که در حال حاضر بیش از 7 هزار شرکت دانش بنیان فعالیت دارند.

وی گفت: اگر شرکت های دانش بنیان بتوانند بخشی از اقتصاد باشند، هنوز سهمی از تولید ناخالص داخلی ندارند.

دهنوی با اشاره به اینکه شرکت های دانش بنیان هنوز سهم زیادی از شرکت های دانش بنیان دریافت نکرده اند، افزود: قانون جهش تولید دانش بنیان را در دو سه سال اخیر وارد کرده ایم. این قانون سال گذشته تصویب شد و اکنون در حال اصلاح است تا به تصویب شورای نگهبان برسد.

عضوهیئت مدیره فراکسیون اقتصاد دانش بنیان با تاکید بر اینکه این قانون برای حمایت از تولید دانش است، افزود: در این طرح 110 موضوع شرکت های دانش بنیان قانون شد و مربوط به این طرح تصویب می شود. تدوین.

وی با تاکید بر اینکه باید از تجربه تلخ صنعت خودرو درس بگیریم، گفت: حمایت از دانش بنیان نباید منجر به رانت هایی شود که در نهایت نارضایتی مردم را به دنبال داشته باشد.

انتهای پیام

[ad_2]
Source link

درباره ی admin_asooweb

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.