هوای غبارآلود در مناطق مختلف کشور / طوفان در برخی استان ها

[ad_1]

رئیس مرکز پیش بینی بحران و مدیریت خطرات جوی کشور از وزش باد، ابرناکی، رعد و برق و بارش پراکنده باران در بیشتر مناطق کشور خبر داد.

صادق ضیائیان در گفت وگو با ایسنا وی درباره وضعیت جوی کشور گفت: بر اساس تحلیل آخرین نقشه های پیش یابی هواشناسی، طی 24 ساعت آینده در غرب، جنوب غرب، مرکز و جنوب کشور و به تدریج شمال غرب آسمان غبارآلود و باد تا چند ساعت دیگر افزایش خواهد یافت.» و آذربایجان شرقی، سواحل شمالی کشور، دامنه‌های جنوبی البرز واقع در سمنان، تهران، البرز و قزوین، در نواحی جنوب غربی و در استان‌های اصفهان، فارس و بوشهر گاهی طوفان‌های پراکنده رخ می‌دهد.

وی افزود: روز پنجشنبه (25 فروردین) در استان های ایلام، لرستان، مرکزی، خوزستان، دامنه های جنوبی البرز واقع در قزوین و البرز، سواحل شمالی کشور و مناطقی از استان های اصفهان، فارس، بوشهر و کرمان، رگبار پراکنده و گاهی وزش باد شدید.

رئیس مرکز ملی پیش بینی بحران و مدیریت مخاطرات جوی ادامه داد: روز جمعه (26 فروردین) در استان های همدان، مرکزی، قم، تهران، البرز، ارتفاعات در لرستان، شرق خوزستان، اصفهان و کرمان بارش های پراکنده رخ می دهد. .

به گفته ضیائیان، روز شنبه (28 فروردین) در شمال غرب، سواحل شرقی دریای خزر، خراسان شمالی، در دامنه های جنوبی البرز رگبار و رعد و برق پیش بینی می شود و در روز یکشنبه (28 فروردین) بارش ها تا دامنه گسترش می یابد. شرق کشور و در استان های خراسان شمالی، خراسان رضوی، خراسان جنوبی، شمال سیستان و بلوچستان، یزد، سمنان، برخی مناطق شرقی تهران و سواحل شرقی دریای خزر موجب ابر و بارش شدید باران خواهد شد.

رئیس مرکز ملی پیش بینی و مدیریت خطرات اقلیمی درباره وضعیت جوی تهران در دو روز آینده اظهار کرد: آسمان تهران فردا (5 فروردین) نیمه ابری و بتدریج ابری و وزش باد در بعدازظهر و بارش پراکنده باران با حداقل دمای 15 دمای هوا 28 درجه سانتیگراد و در طول روز جمعه (6 فروردین) کمی ابری تا نیمه ابری و گاهی باران و ابری و وزش باد شدید با حداقل دمای 17 و حداکثر 26 درجه سانتیگراد است.

ضیائیان در پایان گفت: امروز و فردا (24 و 25 فروردین) اهواز با دمای 38 درجه سانتیگراد و شهرکرد با دمای یک و دو درجه سانتیگراد سردترین مراکز استانی کشور هستند.

انتهای پیام

[ad_2]
Source link

درباره ی admin_asooweb

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.