چهره شاخص سال هنر انقلاب در خراسان شمالی معرفی شد

[ad_1]

ایسنا/ خراسان شمالی سید تقی رضایی، کاریکاتوریست و تصویرگر خراسان شمالی به عنوان چهره شاخص سال هنری انقلاب 1400 در استان معرفی شد.

به گزارش ایسنا، مراسم اختتامیه هفته هنر انقلاب اسلامی به همت حوزه هنری خراسان شمالی شنبه شب در تالار گلشن بجنورد برگزار شد.

در این مراسم از «سیدتقی رضایی» کاریکاتوریست و تصویرگر خراسان شمالی به عنوان چهره شاخص هنر 1400 انقلاب در استان معرفی شد.

اختصاص زمان برای شکل گیری نسل جدید هنر انقلاب، اقدام موثر در جبهه فرهنگی و هنری انقلاب، پویایی در استان و اقدام به موقع در مقاطع مختلف از معیارهای انتخاب هنرمند برتر بود.

در این مراسم از «نرگس محمدی» نقاش و هنرمند خوش ذوق استان نیز با خلق آثاری زیبا و شگفت انگیز توسط والدین شهدا تقدیر شد. این شناخت که از سوی بنیاد شهید صورت گرفت به دلیل نقاشی چهره پدران شهدای استان و برپایی نمایشگاه بیت طوبی از ابتدای هفته هنر انقلاب اسلامی بود.

همچنین در حاشیه این مراسم از عباس ناصری کاریکاتوریست برجسته خراسان شمالی به دلیل ایده خلاقانه خود در برگزاری اولین جشنواره جهانی کاریکاتور با موضوع ویروس کرونا تجلیل شد.

همچنین برای اولین بار در کنار این مراسم از عیسی قلی پور خواننده چیره دست و نوآموز موسیقی مقامی خراسان شمالی به پاس فعالیت مستمر و موثر به عنوان بهترین هنرمند پیشکسوت انقلابی با اهدای لوح و هدیه نقدی تجلیل شد. خراسان شمالی.

حوزه هنری انقلاب اسلامی خراسان شمالی هفته هنر انقلاب اسلامی را با برنامه های متعدد فرهنگی هنری، افتتاحیه 3 جلد کتاب و … برگزار کرد.

مرکز هنرهای انقلاب اسلامی هر ساله در سالروز شهادت سید مرتضی آوینی، نویسنده قلم، اعطای نشان روز هنر انقلاب اسلامی، یاد و خاطره این شهید گرانقدر را با برگزاری مراسمی گرامی می دارد.

انتهای پیام

[ad_2]
Source link

درباره ی admin_asooweb

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.