چیلر تراکمی اتمسفر محصولات تهویه مطبوع، سرمایش و گرمایش در پارس سنتر

تبادل گرما با آب گرم شده خروجی از ساختمان به صورت غیرمستقیم و از طریق مبدل پوسته لوله که دو سیال (آب و مبرد) در آن با هم در تماس نیستند، رخ میدهد.توجه شود که در این مبدل آب در پوسته و مبرد در لوله ها جریان پیدا میکند.  Th​is data was creat​ed  by G​SA  Con᠎tent Generator DEMO!

چیلر یا فن کویل

مهم تر این است که در مورد چگونگی همکاری همه اجزای سازنده در طول سال، برای رسیدن به بیشترین صرفه جویی، اهمیت بیشتری پیدا کنید.

قیمت فن چیلر

برندهای خارجی مدیا و لاویتا پرفروش ترین این نوع فن کویل در بازار کشور هستند. در این نوع دستگاه، خطرات زیست محیطی ناشی از مبرد ها، از بین می روند؛ چرا که چیلر های جذبی اغلب اوقات از آب به عنوان مبرد استفاده می کنند.

این فن کویل ها، هوای اتاق را به صورت یکنواخت گرم یا سرد نمی کنند. بهترین فن کویل های کاستی در کشور ما، توسط بهترین و شناخته شده ترین تولیدکنندگان فن کویل مثل آذرنسیم، یکتا تهویه اروند یا ساراول تولید نمیشوند؛ بلکه شرکتهای جوانی مثل مانلی و آرن، با کیفیت ترین فن کویل های کاستی ایرانی را تولید می کنند.

فن المانی چیلر

در خرید دستگاه و یا تجهیزات صنعتی دیگر مثل گذشته تنوع کمی وجود ندارد بلکه امروزه برند های خیلی زیادی بوجود آمدند که سبک و مدل های مختلفی را تولید کرده اند، بنابر این شما عزیزان هنگام خرید فن کویل باید نکات قابل توجه ای که در ادامه برایتان آماده کرده ایم توجه کنید.

با استفاده از فن کویل های چهار لوله ای می توان علاوه بر آنکه بخشی از یک ساختمان را سرد و بخش دیگری را گرم نمود، همچنین قادر خواهیم بود در ساعات مختلف شبانه روز، هوای سرد و یا هوای گرم را در یک فضای واحد تأمین نماییم.

هواساز دستگاهی است که معمولا بر روی بام نصب شده و هوا را پس از سرد یا گرم کردن و تنظیم رطوبت نمودن با کانال هایی در سرتاسر ساختمان توزیع می کند.

چیلر و فن کویل ابارا

آب سرد یا گرم از کویل عبور می کند و پس از انجام تبادل حرارتی با هوای درون ساختمان، مجددا به چیلر یا بویلر باز می گردد.

قیمت فن کویل چیلر

کار فن ها نیز عبور دادن هوا از میان پره های کویل و تسریع تبادل حرارتی است. سیستم جمع آوری آب تقطیر نیز در این نوع فن کویل خارجی بهتر از انواع ایرانی است.

این شرکت، در ساخت فن کویل های خود، برخلاف سایر برندهای ایرانی، روی زیبایی و سکوت تمرکز دارد و انواع مختلفی از فن کویل ها شامل زمینی، دیواری، سقفی توکار و البته، چند نوع فن کویل کاستی، تولید می کند.

چیلر و فن کویل چیست

این مجموعه با داشتن پرسنل مجرب در زمینه عیب یابی و تعمیرات انواع اسپیلت، کولر گازی ، داکت اسپلیت، هواساز، انواع فن کویل زمینی، سقفی و دیواری، را در تهران، کرج و سایر شهرستان ها توانسته است خدماتی در خور شان مشتریان عزیزمان با نازل ترین قیمت ارائه دهد.

در اغلب مدل های فن کویل مثل فن کویل زمینی و دیواری، مدل های خارجی نسبت به مدل های ایرانی گران قیمت تر هستند.

برای یک ساختمان ۴ واحدی در شهری مثل کرج یک بار دستگاه داکت اسپلیت و یک بار هم سیستم فن کویل و مینی چیلر آپارتمانی را در نظر می گیریم.

دیگر مدل های ایرانی از نظر کیفیت و قیمت نسبت به اکثر انواع خارجی مثل فن کویل های کاستی مدیا، گرین، تراست و …

فن کویل چهار طرفه نسبت به فن کویل های یک طرفه پرطرفدارتر و اندکی گران قیمت تر هستند. ما محصولات خود را به صورت مستقیم از کارخانه و با قیمت مناسب به فروش می رسانیم.

با این حال، برند ایرانی گلدایران، گران قیمت ترین و قوی ترین فن کویل های کاستی و فن کویل های سقفی توکار موجود در بازار ایران را تولید می کند.

ما محصولات را مطابق با نیازهای اساسی هر ساختمان و مطابق با استانداردهای روز طراحی و تولید می کنیم و به صورت مستقیم از کارخانه و با قیمت مناسب به فروش می رسانیم.

شرکت مانلی یکی از جدیدترین شرکت های تولید کننده تجهیزات سرمایشی، گرمایشی و تهویه مطبوع در ایران است که کار خودش را از سال ۱۳۹۷ آغاز کرده است.

در سیستم داکت اسپلیت چون میزان مبرد مورد استفاده در سیستم، نسبت به مینی چیلر زیاد می باشد، سبب شده خطر بیشتری محیط زیست را تهدید کند.

چیلر فن کویل چیست

این نوع فن کویل همانند دیگر انواع فن کویل از طریق تبادل حرارتی بین آب و هوا عمل می کند.

با عبور آب سرد یا گرم از درون کویل و عبور هوای درون اتاق از میان پره های کویل، تبادل حرارتی با سرعت بالایی انجام می شود.

چیلر موتورخانه

در نتیجه قدرت سرمایش و گرمایشی بالایی دارند زیرا هوا به صورت اجباری و توسط فن به گردش در می آید.

همچنین درنظر داشته باشید که اسیدشویی چیلر باید توسط متخصصان باتجربه صورت گیرد؛ چرا که کار با اسید علاوه بر نیاز به رعایت الزامات ایمنی از جمله تجهیزات مناسب به تهویه مکانیکی فضا نیز احتیاج دارد و همچنین باید تمهیداتی درنظر گرفته شود که اسید خروجی حتی المقدور وارد سفرههای آب زیرزمینی نشود.

برق و کابل مورد نیاز با توجه به ظرفیت مینی چیلر مشخص می شود که تک فاز است یا سه فاز .

کار ترموستات این است که با تغییر دمای هوای درون اتاق، شدت عمل فن ها را تغییر می دهد. از طرفی، هم سرمایشی و هم گرمایشی هستند و به تجهیزات دیگری نیاز نیست و از همه مهم تر آنکه، ضمن تنظیم دمای اتاق به شکل دقیق، می توان با افزودن رطوبت زن و نیز وجود خاصیت رطوبت گیری لوله های سرد در تابستان، به دقت رطوبت هوای داخل ساختمان را تغییر داد و به میزان دلخواه تنظیم نمود.

مثلا در سیستمهای بیمارستانی که نیاز به هوای بسیار تمیز دارند، از فیلترهای هپا با راندمان بسیار بالا، استفاده میکنند.

خرید چیلر فن کویل

پس از وارد کردن دیگ های چدنی به داخل ساختمان نیاز است که توسط استاد کار ماهر و اتصالات مخصوص این پره ها به یکدیگر متصل شده و در مکان تعبیه شده نصب گردند.

این نوع فن کویل در سیستم فن کویل ساختمان از طریق لوله کشی های آب سرد و گرم به بویلر در موتورخانه و چیلر متصل است.

فن کویل به لوله های آب سرد و گرم ساختمان متصل است. آبی که در اثر تبادل حرارتی با هوای درون ساختمان سردتر یا گرم تر شده است از طریق لوله کشی به بویلر در موتورخانه یا چیلر باز گشته و مجددا دمای آن تنظیم می شود و به سمت یونیت های فن کویل حرکت می کند.

یعنی یک یونیت فن کویل می تواند عمل سرمایشی انجام دهد و در همان زمان، یک یونیت دیگر می تواند هوا را گرم کند.

مینی چیلر فن کویل

چنانچه تعمیرکار فردی ماهر و مجرب باشد بهترین خدمات را میتواند ارایه دهد. بهترین برندهای ایرانی فن کویل کاستی کدامند؟

فن کویل کاستی دارای بدنه، یک یا چند فن، یک یا چند کویل، لوله های آب و سرد و آب گرم، سینی تقطیر، و در بعضی مدل ها، یک هیتر الکتریکی است.

این فن کویل ها، کویلی با راندمان بالا دارند که لولههای آن مسی است و دارای روکش هیدروفیلیک می باشد.

فن کویل های چهار طرفه: شبکه این نوع فن کویل اندکی از سقف بیرون میزند و مکش هوا از بخش زیری آن انجام می شود.

در وسط این دریچه، شبکه ای وجود دارد که هوا از آنجا وارد فن کویل می شود. پس از تنظیم درجه حرارت هوا با عبور از میان پره های کویل، هوا از چهار شبکه کوچکی که در چهار سوی دریچه قرار دارند و در چهار جهت مختلف به درون اتاق دمیده می شود.

چیلر فن دار

فن کویل کاستی در واقع همان فن کویل سقفی توکار است که درون سقف کاذب نصب می شود و تنها بخشی از آن که دیده می شود، دریچه آن است که می تواند دو طرفه یا چهار طرفه باشد.

این نوع از فن کویل ها هوا را تنها به صورت روبروزن منتشر می سازند. 4. ظرفیت مینی چیلر پایین بوده و قدرت پاسخگویی در ظرفیتهای سرمایی بالا را ندارد.

کندانسور هوایی در مینی چیلرها از تعدادی کویل مسی همراه با فینهای عموماً آلومینیومی تشکیل شده است که توسط فنهای آکسیال بزرگ، این عملیات خنک کنندگی انجام می پذیرد.

قطعه دوم کندانسور می باشد که به صورت کندانسور هوایی و همراه با فن های ملخی می باشد. فن کویل های یک طرفه: در این فن کویل ها هوایی که به درون فن کویل مکیده می شود، از یک سمت به درون اتاق باز می گردد.

فن کویل های دو طرفه: همانند فن کویل چهار طرفه است با این تفاوت که دو دریچه برای خروج هوا دارد و هوا را تنها در دو جهت می دمد.

در ابتدای امر، لازم است توضیح دهیم که تبرید (سرد سازی) و تن تبرید چه مفهومی دارد. به طور معمول، چیلرهایی تا ظرفیت نامی 20 تن تبرید را مینی چیلر و با ظرفیت بالاتر را چیلر مینامند.

این کویل ها این امکان را فراهم می کند تا از تجمع باکتری ها در فضای فن کویل جلوگیری می نماید.

چیلر در موتورخانه معمولا دمای آب را تا دمای ۴ الی ۸ درجه سانتی گراد بالای صفر، کاهش می دهد.

فن کویل یک طرفه دارای دریچه ای هستند که کاملا هم سطح سقف است و بنابراین هوا را مستقیم به سمت پایین می دمند.

انواع شیرآلات چدنی عبارتند از شیر فلکه کشویی ،شیر صافی،شیر پروانه ای و… شیر سه راهه(three way valve) کاربرد این نوع شیر ها در کنترل کردن درجه حرارت سیال خروجی از شیر سه راهه مخلوط کننده است .

نوع روکار میتواند زمینی، سقفی ،دیواری، ایستاده و یا سقفی باشد و مجهز به یک بدنه نگه دارنده است. تفاوت فن کویل یک طرفه و فن کویل چهار طرفه تنها در دریچه و مسیر جریان هوا در آن ها است.

هوا پس از انجام تبادل حرارتی با کویل، از طریق چهار دریچه مجزا که در چهار سوی دریچه مکش وجود دارند، به داخل اتاق دمیده می شود.

در ساختمانهايي مانند مراکز درماني و يا سالن هاي کامپيوتر که وجود سيستمهاي برق اضطراري براي پشتيباني تجهيزات خنک کننده ضروري است ، استفاده از چيلر هاي جذبي موجب صرفه جويي قابل توجهي در هزينه اين تجهيزات خواهد شد.

معمولا با توجه به محدوده ظرفیت چیلر تراکمی هوا خنک و آب خنک از کمپرسورهای زیر در مدار استفاده می شود.

همچنین دارای فیلترهایی برای زدودن انواع آلاینده ها از هوا هستند. فن کویل های خارجی نسبت به انواع ایرانی کم صداتر بوده و مصرف برق آن ها پایین تر است.

مصرف برق در مینی چیلرها بهینه است. با گداشتن مینی چیلر در این مکان ها طول لوله کشی فن کویل ها کاهش می یابد.

چيلرهاي جذبي به دليل نياز کمتر به برق در مقايسه با چيلرهاي تراکمي ، هزينه هاي کارکردي را کاهش مي دهند.

در برج های خنک کن آب گرم از کندانسور چیلر آب خنک به کولینگ تاور پمپ می شود و کولینگ تاور بوسیله عبور اجباری هوا باعث خنک شدن آن می شود و دمای آب کندانسور آب خنک را کاهش می دهند.

در این روش باید هر دمپر را به یک ترموستات وصل کرد. به علاوه، دریچه فن کویل های خارجی شیک تر بوده و کنترل دمایی و ترموستات بهتری دارند.

اگر از نوشتن این مطلب لذت بردید و مطمئنا می توانید اطلاعات بیشتری در مورد فن چیلر لطفا از صفحه ما بخواهید.

درباره ی admin_asooweb

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.