کاخ سفید ماه آینده از رهبران آسه آن استقبال خواهد کرد

[ad_1]

کاخ سفید می گوید جو بایدن قرار است ماه آینده میزبان نشست ویژه سران کشورهای جنوب شرق آسیا (آسه آن) باشد.

به گزارش ایسنا، این اجلاس که قرار است 12 تا 13 می برگزار شود، با هدف نشان دادن تعهد گسترده ایالات متحده به 10 عضو آسه آن از جمله برونئی و کامبوج برگزار می شود. ، اندونزی، لائوس، مالزی، میانمار، فیلیپین، سنگاپور، تایلند و ویتنام.

کاخ سفید همچنین در بیانیه‌ای کتبی اعلام کرد که «نقش محوری خود را در ارائه راه‌حل‌های پایدار برای مهم‌ترین چالش‌های منطقه و حفاظت از روابط ۴۵ ساله آمریکا و اسان به رسمیت می‌شناسد».

این اجلاس ویژه نیز به میزبانی جو بایدن، رئیس جمهور آمریکا و رهبران آسه آن، بر اساس حضور بایدن در اجلاس سران آسه آن-آمریکا در اکتبر 2021 برگزار می شود که در آن از ابتکارات 102 میلیون دلاری در حمایت از وی حمایت کرد. رشد اقتصادی و توسعه سرمایه انسانی

کاخ سفید افزود: “این یک اولویت برای دولت بایدن به عنوان یک شریک قابل اعتماد و قوی برای آسیای جنوب شرقی است. آرمان های مشترک ما برای منطقه نشان دهنده تعهد مشترک ما به توسعه یک منطقه آزاد، باز، امن و متصل هند و اقیانوس آرام است.” و قابل انعطاف

این اقدام در بحبوحه تنش بین دو کشور بر سر کودتای 1 فوریه 2021 در میانمار صورت می گیرد که طی آن ارتش دولت دموکراسی خواه میانمار به رهبری آنگ سان سوچی را سرنگون کرد. کودتای میانمار از سوی آمریکا، انگلیس و کانادا نیز محکوم شد که تحریم هایی را علیه ارتش این کشور اعمال کردند و خواستار توقف فروش تسلیحات به میانمار شدند.

انتهای پیام

[ad_2]
Source link

درباره ی admin_asooweb

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.