کار هست، کار نیست! – ایسنا

[ad_1]

در استان البرز به‌عنوان یکی از بزرگ‌ترین استان‌های صنعتی کشور، «کمبود نیروی کار» موضوعی شد و گلایه‌های فعالان و تجار را در پی داشت. این موضوع تا جایی پیش رفت که در سفر اخیر رئیس جمهور به البرز این موضوع از سوی مسئولان نیز مطرح شد تا در سطح فرا استانی برای آن چاره اندیشی شود.

به گزارش ایسنا، این روزنامه ایران وی افزود: بیکاری یکی از بزرگ‌ترین مشکلات مردم و شاغلان در همه استان‌ها است، اما در استان البرز به‌عنوان یکی از بزرگ‌ترین استان‌های صنعتی کشور، کمبود نیروی کار به معضلی تبدیل شده و فعالان و کسبه گلایه دارند. گفت. نوشت. دنبال کرد. این موضوع تا جایی پیش رفت که در سفر اخیر رئیس جمهور به البرز این موضوع از سوی مسئولان نیز مطرح شد تا در سطح فرا استانی برای آن چاره اندیشی شود. حتی سید رضا فاطمی امین وزیر صمت نیز در جلسه شورای اداری استان البرز که به ریاست رئیس جمهور برگزار شد، نگرانی فعالان اقتصادی را مطرح کرد و گفت که البرز از جمله اشتهارد با کمبود نیروی کار مواجه است.

وی تاکید کرد: واحدهای صنعتی و تولیدی این شهرستان با سه هزار کارگر کمبود مواجه هستند و از این رو طرح توسعه صنعتی در البرز با مشکل مواجه است. از این حیث فعالان اقتصادی استان خواستار اعمال معافیت مالیاتی در شعاع 120 کیلومتری هستند.

همه به دنبال کار اداری هستند

علیرغم این شکایات از سوی کارفرمایان و کارفرمایان کارگران صنعتی که بیش از 43 درصد از کارگران استان را تشکیل می دهند، آنها نیز گلایه هایی دارند که از مهمترین آنها می توان به پایین بودن دستمزد و فاصله زیاد مناطق صنعتی تا منازل، نبود ارزان قیمت اشاره کرد. حمل و نقل عمومی و … «رضا مرادی» رئیس یکی از شرکت های تولید کننده سیستم های برودتی در شهر صنعتی سیمینشت البرز به نکته جالبی اشاره می کند. او می گوید: «بیشتر بیکاران فارغ التحصیل دانشگاه هستند. افرادی که هیچ تخصصی ندارند و تنها اعتبارشان مدرک دانشگاهی است. من و همکارانم وقت و پول کافی برای آموزش این افراد نداریم. از این حیث لازم است سازمان فنی-حرفه ای اقدام کند و قبل از ورود به دانشگاه، تعدادی از جوانان را برای ورود به حوزه صنعت آماده کند.

وی می افزاید: اکثر افرادی که برای کار به شهرک های صنعتی مراجعه می کنند، به دنبال کار اداری هستند و چون ظرفیت بخش اداری در این صنعت کم است، افرادی که دارای مدرک و حتی پایین تر هستند، شغل بهتری در این زمینه دارند. اکثر مقامات از ما شکایت دارند که چرا از نیروی کار غیر ایرانی استفاده می کنیم، اما به عنوان یک کارفرما به ناچار کارگران خارجی را استخدام می کنم که پاسخی از سوی کارجویان ایرانی نمی بینم.

فاصله زیاد از بافت شهری مشکل نیروی کار اشتهارد است

«سمانه سالاری» یکی از جوانان جویای کار ساکن فردیس کرج حذف شهرهای صنعتی از بافت شهری را مهم ترین دلیل کمبود نیروی کار در این شهرها می داند و می گوید: به دنبال یک حدود یک سال کار خوبی بود اما تا الان موفق شدم. در شهرک صنعتی اشتهارد شغل پیدا کردم و حتی یک هفته در دو شرکت به عنوان خلبان مشغول به کار شدم اما بعد از یک هفته به این نتیجه رسیدم که هزینه سفر خیلی زیاد است و باید بیشتر از حقوق پرداخت کنم. که برای من در نظر گرفته شده بود من فقط می روم و می آیم.

سالاری می افزاید: با وجود اینکه اکثر شرکت ها سه شیفت کار می کنند اما خدمات پولی ندارند. مترو وجود ندارد، حتی در بیشتر شهرها، 24 ساعته تاکسی و اتوبوس وجود ندارد. با این شرایط امکان اشتغال به خصوص برای خانم ها وجود ندارد. ما نمی توانیم 10 ساعت فقط برای تامین هزینه های سفرمان کار کنیم.

نیاز به نیروی انسانی داریم

حمیدرضا عقاباشین مدیرعامل شرکت صنایع پارکی البرز کمبود نیروی کار را زنگ خطری جدی برای صنایع و کارخانجات استان عنوان کرد و گفت: جوانان استان تمایلی به کار در مناطق صنعتی ندارند. اما طبق برنامه توسعه ای که برای شهرک های صنعتی داریم نیاز به نیروی انسانی داریم.

وی بیشترین کمبود نیروی کار را مربوط به شهرک های صنعتی شهرستان اشتهارد عنوان می کند و می افزاید: در حال حاضر به دلیل فاصله زیاد شهرک های صنعتی تا مرکز استان و نبود وسایل حمل و نقل عمومی ارزان قیمت، افراد جویای کار ترجیح می دهند که بروند. به پایتخت برای یافتن شغل. در واقع نزدیکی البرز به پایتخت و در دسترس بودن وسایل حمل و نقل عمومی بیشتر به این معنی است که اکثر جویندگان کار به تهران مهاجرت می کنند. البته برای حل این مسائل نیز برنامه ریزی داریم که تنها با همکاری همه سازمان های ذیربط امکان پذیر است. در این راستا پیشنهاد شد با نصب راه آهن در مناطق صنعتی و ایجاد بستر مناسب برای حمل و نقل عمومی، مشکل حمل و نقل کارگران به میزان قابل توجهی کاهش یابد.

رانندگی در شهرهای صنعتی اشتهارد

این مقام مسئول با اشاره به پدیده «جهت یابی» در شهرهای صنعتی استان، گفت: تغییر سبک زندگی جدید یکی دیگر از دلایل کمتر اشتغال کارگران در شهرهای صنعتی است. وقتی می بیند با کار روزانه در فضای مجازی یا خدمات حمل و نقل آنلاین می تواند با استراحت بیشتر درآمد بهتری کسب کند ترجیح می دهد این کار را انجام دهد. در این مواقع کارفرما باید تسهیلات بیشتری در اختیار کارگر قرار دهد تا او را متقاعد به کار در شرکت کند. اخیراً به دلیل کمبود نیروی کار بسیاری از کارفرمایان با ارائه تسهیلات بیشتر نسبت به شرکت های رقیب سعی در جذب کارگران بیشتری به شرکت خود دارند که به آن سرقت می گویند. البته ممکن است تصویب حقوق و مزایای سال نو این موضوع را تحت الشعاع قرار دهد چرا که کارفرمایان اعلام کرده اند توان پرداخت این مبلغ افزایش حقوق را ندارند.

مدیر شهرک های صنعتی البرز توجه به آموزش فنی و حرفه ای را ضروری می داند و می گوید: توجه داشته باشید که امروزه اکثر جوانان تحصیلات عالی دارند و علاقه ای به کار فنی ندارند. بنابراین لازم است به آموزش فنی و حرفه ای بیشتر توجه شود. در این راستا به دنبال آن بودیم تا با اجرای طرح‌های اشتغال‌زایی جدید از جمله طرح اشتغال مهارت‌محور، راه‌اندازی مرکز تخصصی کارآفرینی و راه‌اندازی مرکز تخصصی کارآفرینی، با همکاری سازمان فنی و حرفه‌ای، با همکاری سازمان فنی و حرفه‌ای، اقداماتی را برای تربیت نیروی متخصص و شایسته در استان انجام دهیم. مجموعه، تا بتوانیم نیازهای واحدهای صنعتی را برآورده کنیم.

حمایت از شرکت های دانش بنیان برای توسعه اشتغال در استان

مسئول حمایت از شرکت های دانش بنیان از دیگر اقدامات برای افزایش اشتغال در استان خبر داد و ادامه می دهد: شرکت های دانش بنیان از اولویت های اصلی ما در واگذاری زمین در شهرهای دولتی هستند. در نظر داریم با بهره گیری از ظرفیت این شرکت ها، جوانان تحصیل کرده و متخصص استان را تشویق و با ایجاد شرکت های دانش بنیان در شهرهای صنعتی تشویق کنیم. از این حیث واگذاری زمین در شهرک های صنعتی بدون بازگشت با 10 درصد تخفیف بر قیمت کل و بازپرداخت چهار ساله در اولویت شرکت های دانش بنیان خواهد بود. با توجه به ظرفیت استان البرز بر آنیم تا با ارائه چنین مشوق هایی زمینه استقرار شرکت های دانش بنیان تهران را در استان البرز فراهم کنیم.

مسکن کارگران راه حلی برای جذب نیروی کار در شهرها است

جهانگیر شاهمرادی، معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری البرز در گفت و گو با «ایران» گفت: این درست است که کاهش نرخ بیکاری و افزایش تعداد بیمه شدگان تکلیفی در سال های اخیر نشان از عزم جدی برای ایجاد اشتغال دارد. در استان، اما با همه اینها یکی از دغدغه های کارآفرینان کمبود نیروی انسانی است.

وی یکی از دلایل کمبود نیروی کار را پایین بودن دستمزد کارگران عنوان کرد و افزود: پایین بودن پایه دستمزد کارگران انگیزه آنها را برای کار کاهش داده است که امیدواریم با توجه به افزایش چشمگیر دستمزدها در سال جدید تا حدودی این مشکل برطرف شود. “

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری البرز مسافت را یکی دیگر از عوامل بی اقبالی به کار در شهرستان های استان عنوان کرد و گفت: اکثر بیکاران ما در مرکز استان هستند اما نیازهای ما در شهرستان است. ” می دانید که فاصله شهرها با مرکز استان زیاد است و رفتن به شهر اغلب برای کارگران قابل دسترس نیست. به این معنا وجود خطوط اتوبوسرانی و حمل و نقل عمومی برای جابجایی کارگران از مرکز استان به شهرهای همجوار ضروری است.

شاهمرادی با تاکید بر اینکه مسکن کارگران می تواند یکی از راهکارهای جذب نیروی کار در شهرها باشد، افزود: بر اساس ایجاد مدل مسکن کارگران در شهرها برای حل مشکل دوری کار است. در این راستا با دستور استاندار البرز، واگذاری زمین برای ساخت خانه در حوالی شهرک های صنعتی اشتهارد به تصویب رسید که بیشترین مشکل کمبود نیروی کار را در بین شهرستان های استان دارد. در واقع هدف از مدل مسکن کارگری با توجه به نیاز به جذب نیروی کار حتی به عنوان خوابگاه، سوئیت و اسکان گروهی برای کارگران، ممکن است پاسخگوی مشکلات کارگران باشد.

معاون استاندار البرز یادآور شد: ایجاد مسکن کارگران طی تفاهم نامه ای بین وزارت راه و شهرسازی و اتاق تعاون منعقد شد و با توجه به ظرفیت مشخص شده، استان البرز یکی از استان های پیشرو است که به طرحی برای اخذ مجوز ساخت طراحی کنید.

انتهای پیام

[ad_2]
Source link

درباره ی admin_asooweb

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.