کاهش قیمت نفت در آستانه ارائه خدمات به مصرف کنندگان بزرگ

[ad_1]

قیمت نفت در روز جمعه در آستانه نشست کشورهای مصرف کننده برای بررسی آزادسازی نفت از ذخایر اضطراری اندکی کاهش یافت.

بر اساس گزارش ISA، نفت وست تگزاس اینترمدیت با 40 سنت کاهش به 99.89 دلار در هر بشکه رسید. این شاخص در روز پنجشنبه ۷ درصد کاهش یافت.

قیمت هر بشکه نفت برنت با هشت سنت کاهش به 104 دلار و 63 سنت رسید. قیمت نفت برنت روز پنجشنبه 5.6 درصد کاهش یافت.

طرح آمریکا برای آزادسازی نفت از ذخایر استراتژیک باعث کاهش قیمت ها در روز گذشته شد. این دو شاخص در مسیر ثبت 13 درصد کاهش هفتگی در روز جمعه بودند که بزرگترین کاهش در دو سال اخیر است.

اعضای آژانس بین‌المللی انرژی روز جمعه برای بحث در مورد ذخایر استراتژیک نفت دیدار خواهند کرد تا درباره آزادسازی حدود 60 میلیون بشکه نفت پس از توافق اول مارس گفتگو کنند.

دولت بایدن روز پنجشنبه از انتشار روزانه یک میلیون بشکه نفت به مدت شش ماه از اوایل ماه مه خبر داد. این بزرگترین برداشت از ذخایر استراتژیک نفت ایالات متحده خواهد بود و با هدف جبران اختلالات عرضه به دلیل تحریم های اعمال شده علیه روسیه به دلیل حمله نظامی این کشور به اوکراین انجام می شود.

با این حال، اگر حجم نفتی که قرار است استخراج شود کمتر از حد انتظار باشد یا با تأخیر باشد، روند قیمت نفت می‌تواند با ادامه معاملات امروز معکوس شود. تاجران منتظرند ببینند کشورهای عضو آژانس بین‌المللی انرژی اتمی چه مقدار نفت را به توافق می‌رسانند، اما انتظار ندارند که تاثیر بلندمدت بر بازار داشته باشد.

در حالی که بایدن از تولیدکنندگان آمریکایی خواست تا تولید خود را افزایش دهند، تحلیلگران گروه تحقیقاتی ANZ گفتند که برداشت گسترده از ذخایر استراتژیک می‌تواند اثر معکوس داشته باشد و تولیدکنندگان را از حفاری بیشتر منصرف کند.

علیرغم درخواست‌های مکرر ایالات متحده و آژانس بین‌المللی انرژی برای افزایش تولید نفت و جلوگیری از افزایش قیمت نفت، وزیران اوپک در نشست روز پنج‌شنبه بر سر افزایش تولید حدود ۴۳۲ هزار بشکه در روز در ماه می توافق کردند.

به گزارش رویترز، عاملی که بر قیمت نفت تأثیر منفی گذاشت، گسترش قرنطینه شانگهای به مناطق شرقی بود، در حالی که بخش‌های غربی شهر طبق برنامه‌ریزی بسته شد. این نگرانی ها را در مورد کاهش تقاضای سوخت در چین افزایش داد.

انتهای پیام

[ad_2]
Source link

درباره ی admin_asooweb

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.