کلینیک شکاف کام و لب در البرز ایجاد شد

[ad_1]

ایسنا/ البرز این جراح اطفال و عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی گفت: ممکن است از هر 690 تولد زنده، یک نوزاد با شکاف دهان متولد شود.

دکتر در گفت وگو با ایسنا، محمدمهدی خضروی اظهار داشت: شکاف لب و کام یا لب و کام شایع ترین نقص مادرزادی صورت و جمجمه در نوزادان است و از هر 690 تولد زنده، یک نوزاد با شکاف لب می تواند متولد شود.

وی درباره انواع شکاف کام توضیح داد: سه نوع شکاف کام وجود دارد. شکاف لب به تنهایی، شکاف کام شکاف لب و شکاف کام به تنهایی.

وی افزود: اندازه شکاف می تواند کوچک یا به شکل یک شکاف بزرگ باشد تا به بینی برسد. شکاف کام یا شکاف کام می تواند سوراخ کوچکی در انتهای سقف دهان باشد یا می تواند شکافی در کام باشد که تا جلوی دهان امتداد می یابد.

دکتر. خضروی ادامه داد: موارد غیر سندرمی که شایع ترین علت شکاف دهان است معمولاً به دلیل تأثیر عوامل محیطی بر ژن است.

این جراح اطفال افزود: برخی عوامل محیطی مانند کمبود اسید فولیک، سیگار، چاقی مادر و بیماری های متابولیک کنترل نشده از جمله دیابت کنترل نشده ممکن است در ایجاد شکاف لب و کام نقش داشته باشد.

این عضو هیئت علمی تصریح کرد: در هفته 18 تا 20 بارداری با کمک سونوگرافی سه بعدی می توان شکاف لب یا شکاف لب را تشخیص داد. اگر شکاف کام یا لب در معاینه تشخیص داده نشود، معمولاً در بدو تولد و در 72 ساعت اول تولد تشخیص داده می شود.

این جراح اطفال گفت: شکاف کام و لب توسط تیمی متشکل از متخصصان مختلف شامل جراح اطفال، جراح فک و صورت، گوش و حلق و بینی، جراح پلاستیک و ترمیمی، متخصص ارتودنسی، دندانپزشک اطفال، متخصص پروتز دندان درمان می شود. درمانگر، متخصص ژنتیک و رادیولوژیست.

وی افزود: کودک مبتلا به شکاف لب معمولاً برنامه مراقبتی طولانی مدت دارد و درمان های اصلی شامل جراحی شکاف لب معمولاً زمانی که نوزاد بین 3 تا 6 ماه است و عمل ترمیم لب و لپورینو معمولاً انجام می شود. بین 6 تا 12 ماه.”

دکتر. خضروی گفت: حمایت تغذیه ای، ارزیابی شنوایی، ارزیابی رشد، گفتار درمانی و درمان های دندانپزشکی و ارتودنسی برای ارزیابی و درمان ناهنجاری های دندانی و مسائل مربوط به آن از جمله درمان های اصلی در طول برنامه درمانی کدگذاری شده برای این کودکان معمولاً تا سن 18 سالگی است. ساله.” ادامه دارد.

وی در پایان تاکید کرد: کلینیک و اکیپ شکاف کام البرز با هدف ارائه خدمات درمانی، تحقیقاتی و پشتیبانی به نوزادان، کودکان و نوجوانان مبتلا به شکاف کام در اولین فرصت در مجتمع آموزشی درمانی امام علی(ع) مستقر شده است. که برای اصلاح ناهنجاری ها و بهبود شرایط زندگی آنها آمادگی دارد و این کلینیک به صورت 24 ساعته آماده پاسخگویی و هماهنگی بین بخش ها جهت تعیین وقت ویزیت، اقدامات درمانی و مشاوره های لازم می باشد.

انتهای پیام

[ad_2]
Source link

درباره ی admin_asooweb

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.