کندانسور پلیت آلفالاوال چیست؟

افرادی که برای سیستم گرمایشی خود مبدل های حرارتی صفحه ای را انتخاب می کنند، می بایست زمان نصب از سختی گیر مناسب استفاده کنند.

در مبدل های صفحه ای به دلیل آشفتگی جریان امکان رسوب گیری مبدل کاهش می یابد و همچنین به افرادی که مبدل های صفحه ای را برای سیستم گرمایشی خود انتخاب می کنند اکیدا توصیه می شود که به هنگام نصب حتما از سختی گیر مناسب استفاده نمایند.

مبدل حرارتی صفحه ای آلفالاول مدل اویل کولر DOC از جنس صفحات اتصالات و پوشش صفحات استنلس استیل 316 و جوشکاری آن از مس ساخته می شود. This data w as c re at​ed by GSA  Con​te nt Genera​tor DEMO᠎!

از نقطه شبنم عبور کرده و باعث جداشدن رطوبت میشود و از مبدل بیرون میرود. برای اینکه سیال به صورت یکدرمیان از صفحه ها عبور کند، کانالهایی در فی مابین پلیتها ساخت شده است.

ناحیه انتقال حرارت مبدل حرارتی صفحه واشر ورق های راه راه است. 4. متراکم بودن صفحات مبدل حرارتی کامبی درایر که سبب کاهش ابعاد آن شده است.

از یک سو، ارزان بودن این مبدل ها، چه در طراحی و چه از نظر تعمیر و نگهداری، آن ها را به انتخاب مناسبی برای صنایع کوچک تبدیل کرده است و از سوی دیگر، راندمان پایین آن ها و همچنین خرید مبدل حرارتی اشغال فضای زیاد در مقیاس های بزرگ، سبب شده است که در صنایع مدرن امروزی کمتر استفاده شوند و مبدل هایی با راندمان بیشتر نظیر مبدل های پوسته و لوله و مبدل های صفحه ای به کار گرفته شوند.

در صورت استفاده از مبدل های حرارتی صفحه ای این مشکل برطرف خواهد شد و همواره آبی که از شیر خارج می شود گرم است. ​C on᠎tent h as be​en created by GSA Content Generator D emov ersion!

برای این کار می توان اسید های ضعیف کمتر از ۵ درصد همانند اسید سیتریک، اسید اکسالیک را به داخل منبع آب تزریق کرد تا به همراه آب و اسید در داخل مبدل حرارتی صفحه ای به جریان بیافتد و رسوب داخل آن از بین برود.

مبدل های حرارتی صفحه ای قاب و واشر دار WideGap آلفالاوال برای مایعات الیافی و مایعات حاوی ذرات درشت مناسب هستند.

برای آببندی نسبت به محیط خارج و صفحات دیگر، این مبدل بهوسیله واشر لاستیکی به صفحه گیر متصل میشود. 6. اتصالات ورودی و خروجی مبدل حرارتی صفحه ای آلفالاوال مدل آلفاچیل از یک سمت آن است تا لوله کشی در سیستم های تبریدی سریع تر و راحت تر انجام گیرد لذا در نصب و راه اندازی به محل های ورودی و خروجی دقت شود.

مبدل حرارتی صفحه ای آلفالاوال جوشی در 5 مدل با طراحی و کارایی متفاوت تولید می شوند. قبل از استفاده از مبدل حرارتی در سیستم آب رسانی لازم است تا اسید های داخل مبدل حرارتی صفحه ای را با استفاده از حجم بالایی از آب تمیز کرد.

همینطور صفحات این مبدل هم از استنلساستیل مقاوم در برابر بخار ساخته شده است. همیشه در مبدل حرارتی صفحه ای رسوب وجود دارد و این امکان وجود دارد تا برای رفع این رسوب و گرفتگی مبدل ها از عمل رسوب زدایی استفاده کرد و ذرات رسوب داخل مبدل حرارتی صفحه ای که مانع عبور جریان آب می شود را حذف کرد.

مبدل حرارتی صفحه ای آلفالاوال سبک CBH16-25H میتواند برای سیستم های مایع به مایع، بخار به مایع و گاز به مایع آیتم به کار گیری قرار گرفته و نسبت به راندمان عملیاتی بالایی که داراهستند بسیار نادر وسعت بوده و فضای مقداری را اشغال می کند.

طراحی به صورتی که آشفتگی در سیال ها، انتقال حرارت را بهینه کرده و باعث خود تمیز کنندگی مبدل می شود.

این طرح به راحتی تمیز و اصلاح می شود (با برداشتن یا اضافه کردن یک بشقاب). عیب اصلی مبدل های حرارتی صفحه ای جوشی یا بریز پلیت (Brazed Plate Heat Exchanger) این است که نمی توان قطعات آنها را تعویض کرد؛ بنابراین تعمیر و تمیز کردن مبدل حرارتی صفحه ای جوشی یا بریز پلیت ها غیر ممکن است یا حداقل بسیار سخت است، و تعداد صفحات غیر قابل تغییر می باشد.

پیشنهاد ما برای کنترل هزینه و قیمت در طراحی مبدل حرارتی صفحه ای و حتی قطعات یدکی مبدل حرارتی صفحه ای، دقت و وسواس در جهت انتخاب سازنده مبدل حرارتی صفحه ای مورد نظرتان است.

همینطور به جهت گزینش مطلوب مبدل حرارتی صفحهای آلفالاوال واشردار می بایست به موردها فوق توجه ویژهای نمود. همچنین برای انتخاب مناسب مبدل حرارتی صفحهای آلفالاوال واشردار باید به موارد فوق توجه ویژهای نمود.

مبدل حرارتی آلفالاوال ایتالیا | بررسی و خرید کردن مبدل حرارتی آلفالاوال اشکال مبدل حرارتی کاغذ ای آلفالاوال مبدل های حرارتی برگه ای آلفالاوال یک عدد از باکیفیتترین محصولات تولید ایتالیا هستند.

مبدل حرارتی صفحه ای آلفالاوال با تحمل فشار کارکرد دائم تا ۳۰ bar و فشار تست ۴۵ bar دارای محدوده کارکرد دمائی -۱۹۶ ˚C/ 200˚C می باشد.

1.مبدل حرارتی صفحه ای آلفالاوال مدل CB همین مبدل حرارتی جوشی از صفحه ها زیاد باریک استیل 50 میلیمتر ساخته شده است. This data w as c᠎re᠎ated ᠎wi​th t he he᠎lp ​of G​SA Content  Gene​rator  DEMO.

در لحاظ داشته باشید در شکل استعمال از مبدل حرارتی برای ساخت و ساز آبگرم بهداشتی واحد های مسکونی، به ازاء هر واحد مساوی 300 تا 400 لیتر گنجایش مبدل لازم میباشد.

آببندی طوری انجام میشود که به شکل یکدرمیان هر چرخه سیال از صفحات عبور میکند. مبدل حرارتی آلفالاول اویل کولر DOC بدلیل تراکم بالا جز کوچکترین و پر بازده ترین نوع مبدل حرارتی محسوب می شود.که این امکان را می هد که نصب واحد خنک کاری روغن کنار سایر تجهیزات انجام گیرد.

وجود شیارهای متوازن باعث هدایت و انتقال سیال بین صفحه ها شده و انتقال حرارت را به بهترین شکل انجام میدهد.

مبدل حرارتی صفحه ای آلفالاوال لحیم شده از صفحات نازک برای جدا کردن مایعات تشکیل شده است که این صفحات به هم چسبیده اند.

صفحات مبدل حرارتی صفحه ای آلفالاوال واشردار از جنس استنلس استیل مقاوم در برابر بخار و همچنین فریم پلیت این نوع مبدل های حرارتی به دلیل ارتباط با بخار از نوع استیل مقاوم انتخاب شده است.

مدل جوشی مبدل صفحه ای آلفالاول که به چهار دسته COMBI DRYER،ALFANOVA ،ALFALAVAL(BP-CB) ، ALFACHILL تقسیم بندی می شود. فرآورده همگی صفحه ها مبدل حرارتی برگه ای آلفالاوال از استنلس استیل (SS316) است و در مبدل های آلفالاوال سبک هایی که با CB آغاز میشوند بیان کنده مبدل های حرارتی ورقه ای با جوش مس(Copper Brazed) میباشند.

از مبدل های حرارتی صفحه ای الفالاوال مدل Diabon در زمانی که محصول اسید کلریدریک و گاز در تمام غلظت ها باشد، اسید سولفوریک 90%، اسید هیدروفلوئوریک 60%، تمام غلظت های اسید فسفریک و برای اسیدهای ترشی (pickling acids) و برای الکترولیت هایی که در صنعت معدن استفاده می شوند، در اسیدهای مخلوط شده، هیدرو کربن های کلردار و کاتالیزورهایی مانند کلرید المینیوم، می توان استفاده کرد.

طراحی و نصب واشرهای کلیپسی در مبدل حرارتی صفحه ای آلفالاوال به گونه ای است که نیاز به چسب برای نصب روی صفحات ندارد و به راحتی قابل خارج کردن و تعویض بدون نیاز به خارج کردن صفحات و ابزار خاصی است.

همچنین به جهت کارگزاشتن آن روی دستگاه نیازی به استعمال از چسب نیست. مبدل حرارتی صفحه ای آلفالاوال مناسب جهت تامین آب گرم بهداشتی و سیستم گرمایشی از کف و گرمایش استخر و ذوب برف می باشد.

جریان آشفته درون مبدل های صفحه ای به اندازه 7 برابر بیشتر از لوله های کویل مسی معمولی می باشد.

در ادامه توضیحات تکمیلی درباره مبدل ها و کارکرد آنان به شما ارائه خواهیم داد. در ابتدا بیایید تا به طور کلی درباره این دستگاه و کاربرد های آن صحبت کنیم.

علاوه بر این سطح انتقال حرارت نیز در این منابع زیاد است. در این روش علاوه بر صرفه جوئی در مصرف انرژی تا ۴۰ درصد (کاهش هزینه های جاری)، صرفه جوئی قابل توجهی در هزینه های خرید، حمل و نقل، نصب و نگهداری (کاهش هزینه های ثابت) و همچنین صرفه جوئی در کاهش فضای مورد نیاز موتورخانه به دنبال خواهد داشت.

محصولات و خدمات این شرکت علاوه بر گرم کننده،خنک کننده، سپراتور و انتقال سیالات، شامل تصفیه کننده آب،کاهنده انتشارکربن و کاهنده مصرف انرژی و آب می باشد.

شرکت آلفالاوال به مشتریان خود کمک می کند تا فرآیندهای پروسه تولید خود را بهینه ساخته و در زمینه سرمایش، گرمایش، تصفیه و حتی جابجایی سیالات در بخش وسیعی از صنایع به شرکت های تولید کننده یاری می رساند.

در سال ۲۰۰۷، آلفالاوال با دستیابی به تامین کنندههای پیشرو مبدلهای حرارتی هوا در اروپا (Netherlands-based Helpman ،Finnish Fincoil)، به یکی از پیشگامان تامین کننده مبدلهای حرارتی هوا در جهان تبدیل شد. Po st has  be᠎en gen​erated ​with G SA Con te nt G enerat or ᠎DE​MO!

در سال 1890 آلفالاوال اولین سپراتور مداوم جهان را که از تکنولوژی آلفا دیسک بهره میبرد معرفی کرد و همچنین اولین پاستوریزاتور مداوم شیر در این سال معرفی شد.

همین مبدل حرارتی همانطور که در بالا اشاره شد نوعی از مبدل صفحهای واشردار است که از صفحات موجدار استنلساستیل اهمیت واشرهای پلاستیکی ساخته شده است.

این صفحه ها موجدار بهوسیله یک کادر منحصر به فرد به نیز فشرده شدهاند تا یک مبدل حرارتی ایجاد شود.

از مبدل حرارتی صفحه ای آلفالاول جوشی مدل CB در کاربردهای گرمایشی (حرارت مرکزی، تولد آبگرم مصرفی، استخر، ذوب برف و … ) سرمایشی و برخی موارد بعنوان اویل کولر استفاده می شود.

کاربرد همین مبدل در سیستمهای گرمایشی شامل حرارت مرکزی، میلاد آبگرم مصرفی، استخر، ذوب برف است؛ و در سیستمهای سرمایشی بهعنوان اویل کولر به کارگیری میشود.

کاربرد مبدل واشردار مدل TS در فرایندهایی است که از بخار بهعنوان میان واسطه استفاده میشود. این در حالی است که در مبدل های جوشی آلفالاوال ، به دلیل تلاطم بالا ، جنس صفحات و عدم نیاز به ذخیره سازی امکان رشد و تکثیر باکتری ها وجود ندارد.

با این کار احتمال رسوب گیری کاهش و طول عمر مبدل به میزان چشمگیری افزایش می یابد. مبدل حرارتی آلفالاوال نام محصولی است که در این متن قصد بررسی آن را داریم.

بزرگترین مثال برای این مطلب کمبود آب گرم مصرفی در روزهای تعطیلی و ساعت اوج مصرف می باشد. بهترین وسیله برای تامین آب گرم مصرفی بهداشتی (از جنس استنلس استیل ۳۱۶ ) و فوری می باشد.

مبدل جوشی صفحه ای آلفالاول BP-CB که نوع معمول مبدل صفحه ای است دارای صفحات استنلس استیل با جوشکاری مس است که محصولات موجود در ایران در 16 مدل از ظرفیت 40.000 تا 900.000 کیلوکالری بر ساعت با دبی از 800 تا 18.000 لیتر بر ساعت می باشد.

بسته بندی صفحه بین صفحه قاب و صفحه فشار قرار دارد. برای جداکردن هوا از آب تقطیرشده، یک دستگاه جداساز آب در قسمت خروجی قرار دارد.

ویژگی مهم این مبدل، تغییر ظرفیت آن و قابلیت باز شدن آن در هنگام تعمیرات است. 2- اندازه کوچک و حجم کم : از آنجا که فضای مورد نیاز نصب این مبدل ها 10 تا 20 درصد منابع رایج می باشد ، جای بسیار کمتری در فضای موتورخانه اشغال می کند.

طیف گسترده ای از مبدل های حرارتی صفحه ای واشردار برای انواع صنایع و کاربردهای مختلف از گرم کردن، خنک کردن, بازیافت گرما، تا چگالش و تبخیر را مبدل های حرارتی Industrial Line الفالاوال در بر می گیرد.

مبدل های حرارتی صفحه ای واشردار M Line آلفالاوال در سه سایز مختلف و با انواع پلیت ها کار می کند.

سیال های جاری در مبدل ها، عمدتاً به منظور جلوگیری از اختلاط، توسط دیواره جامدی از یکدیگر جدا می شوند و البته در انواع بخصوصی از مبدل های حرارتی این امکان نیز وجود دارد که جریان های سیال مستقیماً با هم در تماس باشند.

شرکت جهانی آلفالاوال در بیش از 100 کشور جهان با مشتریان خود ارتباط و همکاری دارد. مبدل حرارتی صفحه ای آلفالاوال پیشرو در صنایع حرارتی و برودتی و تجهیزات گرمایش و موتورخانه بوده و با طراحی هوشمندانه ای که دارد در سطح دنیا استقبال بسیار چشمگیری از آن شده است.

در زمان مونتاژ مبدل حرارتی صفحه ای جوشی یا بریزپلیت، یک ورق لحیم کاری از جنس مس و یا نیکل در بین پلیت ها قرار می گیرد، بسته فشرده می شود و سپس ساعت ها در کوره پخته می شود.

از جمله کاربردهای مبدل آلفاچیل میتوان به موردها پایین اشاره نمود. نیاز به وجود همیشگی آب گرم در پشت شیرها نیست.

کیفیت و کارآمدی مبدل های حرارتی برگه ای آلفالاوال به حدی میباشد که 65 درصد از سهم بازار مبدل های حرارتی شیت ای جهان در انحصار کمپانی آلفالاوال است.

آلفالاول (Alfa Laval) کمپانی سرویس ها فنی و مهندسی سوئدی هست، که بوسیله Oscar Lamm و Gustaf de Laval در سال 1883 احداث شوید.

ساختار یک مبدل حرارتی لوله ای، در ساده ترین شکل خود شامل دو لوله با قطر متفاوت می باشد که لوله کوچکتر به صورت هم مرکز درون لوله دیگر قرار می گیرد.

چنانکه یکی از سیال ها درون لوله کوچکتر و سیال دیگر در فضای حلقوی بین دو لوله جریان می یابد.

مبدل های حرارتی صفحه ای آلفالاوال یکی از باکیفیتترین محصولات ساخت ایتالیا هستند. در مبدل های حرارتی صفحه ای واشردار، هزینه واشرها یا گسکت های مبدل حرارتی صفحه ای به دلیل استفاده از مواد سازگار با سیال و دمای کاری، تا حدودی بالا می باشد.

نحوه کارکرد مبدل حرارتی صفحه ای آلفالاوال چگونه است؟ مبدل های صفحه ای جوشی (BHE) دارای قابلیت بالایی جهت استفاده در سیستم حرارت مرکزی و موتورخانه می باشند.

دی سوپر هیتر اواپراتور جهت انبساط ماده مبرد و خنککردن آب کندانسور جهت تبدیل ماده مبرد به مایع و انتقال حرارت فی مابین آب و ماده مبرد ساب کولر برای خنککردن مبرد مایع اکونومایزر جهت خنککردن مایع مبرد و سوپرهیت نمودن مبرد بخار 3.مبدل حرارتی ورقه ای آلفالاوال کومبی درایر در همین مبدل به جهت کمتر دمای سیستم سرمایش، هوای فشرده و گرم وارد مبدل شده و انتقال حرارت اصلی ماده مبرد صورت میگیرد.

درباره ی admin_asooweb

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.