گلستان زرد شد/ تعداد بیماران بدحال در کرونا به 58 نفر رسید

[ad_1]

ایسنا/ گلستان رئیس دانشگاه علوم پزشکی گلستان گفت: در حال حاضر تمامی شهرستان های استان گلستان در وضعیت تاج زرد قرار دارند.

سعید گل فیروزی عصر امروز در جلسه ستاد مبارزه با کرونا استان اظهار داشت: در حال حاضر 189 بیمار کرونایی در بیمارستان های استان گلستان بستری هستند که از این تعداد 58 نفر در بخش مراقبت های ویژه و 29 نفر تحت تنفس مصنوعی هستند.

وی با بیان اینکه در حال حاضر هیچ شهر دارای وضعیت کرونا قرمز و نارنجی در استان گلستان وجود ندارد، افزود: تمامی 14 شهر استان گلستان دارای وضعیت کرونا زرد هستند که از مردم می خواهیم در روزهای آینده با سنبله جدید کرونا مواجه نشوند. من را به یاد واکسیناسیون می اندازد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی گلستان به آخرین آمار پوشش واکسیناسیون در استان اشاره کرد و خاطرنشان کرد: در حال حاضر 93 درصد از مردم استان گلستان اولین دوز واکسن کرونا و 83.5 درصد از افراد واجد شرایط دریافت واکسن کرونا را دریافت کرده اند. دوز دوم و 37.5 درصد افراد بالای 18 سال برای بار دوم یا سوم واکسینه شدند.

گل فیروزی بر لزوم رعایت پروتکل های بهداشتی تاکید کرد و یادآور شد: استفاده از ماسک، رعایت فاصله اجتماعی، تکمیل سه نوبت واکسن کرونا و دوری از چرخه های خانوادگی برای پیشگیری و مبارزه با کرونا ضروری است.

به گزارش ایسنا، در یکصد و یازدهمین هفته اپیدمی کووید 19 در 13 استان تهران، خراسان شمالی، خراسان جنوبی، کهگیلویه و بویراحمد، کرمان، لرستان، همدان، مرکزی، خراسان رضوی، آذربایجان شرقی، گلستان، زنجان و سیستان و بلوچستان افزایش بارز بستری شد و به طور کلی طبق اعلام وزارت بهداشت در هفته های اخیر افزایش یا رکود بیماری در 26 استان کشور و همچنین کاهش موارد مثبت مرگ و میر در این استان گزارش شده است. 19 استان پدر و مادر.

همچنین طبق اعلام وزارت بهداشت؛ در هفته های اخیر آمار بستری و فوتی در استان گلستان افزایش چشمگیری داشته است. میزان بروز بستری و مرگ و میر در استان در کشور متوسط ​​بوده است.

انتهای پیام

[ad_2]
Source link

درباره ی admin_asooweb

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.