80 پروژه آبرسانی در کهگیلویه و بویراحمد فعال است

[ad_1]

ایسنا/ کهگیلویه و بویراحمد مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان کهگیلویه و بویراحمد گفت: 80 پروژه آبرسانی در این استان فعال است.

اسفندیار برخا در جلسه شورای برنامه ریزی استان افزود: 95 پروژه آبرسانی در استان وجود دارد که از این تعداد 80 پروژه هم اکنون در حال بهره برداری است.

وی گفت: پروژه هایی که غیرفعال هستند به دلیل اینکه از محل اعتبارات بومی با روستاها شروع شده اند اکنون به دلیل کمبود اعتبار غیرفعال هستند و نیاز به اعتبار دارند.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان کهگیلویه و بویراحمد خاطرنشان کرد: 75 درصد از اسناد خزانه شرکت آب و فاضلاب جذب شده و مابقی نیز تا پایان تیرماه جذب می شود.

برخا بیان کرد: 40 میلیارد تومان اعتبار به پروژه بهسازی و توسعه شبکه آب شهر یاسوج اختصاص یافته که 20 میلیارد تومان آن از پیمانکار اخذ شده و 20 میلیارد تومان دیگر نیز به عنوان پیمانکار اخذ می شود.

وی ادامه داد: 208 میلیارد تومان اعتبار از محل اعتبارات محرومیت زدایی آب و فاضلاب استان تخصیص یافته است که تاکنون 17 میلیارد تومان به قرارگاه امام حسن مجتبی(ع) پرداخت کرده ایم و 12 میلیارد تومان دیگر نیز تا پایان فروردین پرداخت می شود.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان کهگیلویه و بویراحمد بیان کرد: البته از 17 میلیارد تومان تاکنون تنها 6 میلیارد تومان در اختیار بسیج سازندگی قرار گرفته است. .

به گزارش ایسنا، برخا اظهار کرد: در این طرح 184 روستا در استان کهگیلویه و بویراحمد دچار تنش آبی هستند.

انتهای پیام

[ad_2]
Source link

درباره ی admin_asooweb

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.